mynonka mynonka komentáře u knih

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Tohle téma pro mě bylo naprosto nové a proto jsem byla mile překvapena. Trochu jsem nad čtením váhala právě kvůli spisovatelce, ale za tento kus jí upřímně tleskám. Je to něco naprosto jiného než Stmívání apod. Je to hluboké, citlivé a místy mě popadla beznaděj, že to nemůže dopadnout dobře. Proto jsem byla neskutečně šťastná, jak to dopadlo :). Postava Mel mi byla skoro protivná, ale Poutnice je asi moje nejoblíbenější hrdinka. Moc jsem jí s Ianem fandila :). Knize nemám co vytknout, hltala jsem ji od začátku do konce a mrzelo mě, že není delší. Vřele doporučuji všem. Nenechte se odradit. Nebudete litovat :).

07.08.2013 5 z 5

Mlhovina Mlhovina Amy Kathleen Ryan

Čekala jsem asi něco jiného, takže mě zezačátku kniha příliš nenadchla, ale nakonec to bylo docela příjemné odpočinkové čtení :). Byla nakousnuta zajímavá témata jako náboženství a jeho interpretace, problematika asistované reprodukce a podobně. Navíc jsem se dozvěděla spoustu věcí o tom, jak to doopravdy chodí ve vesmíru :).
Nemůžu si však pomoct, ale i když je Kieran napsán jako milý férový kluk, vůbec jsem mu nefandila. Spíš se mi líbil, podle autorky hajzlík, Seth a viděla bych po boku Wawerly mnohem raději. Těším se na další díl a doporučuji :).

25.07.2013 4 z 5

Počátek Počátek Jessica Khoury

Přestože příběh byl v mnoha ohledech dost předvídatelný a jen zřídka mě něco překvapilo, musím uznat, že byl VELMI originální. Nezvyklé a atraktivní prostředí, domorodci, vědecké zařízení...to všechno si mě získalo. I když i tentokrát je pro mě hrdinka příliš nevyzrálá, Pie to odpouštím :). Konec byl sice trochu protahovanější, ale knihu vřele doporučuji :).

20.07.2013 4 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

V prvních asi dvou kapitolách jsem si nadávala, co jsem si to koupila za levnou, absolutně předvídatelnou americkou telenovelu, ale pravda je taková, že pak jsem ji už nedokázala dát z ruky. Četla jsem do noci a k odkládání se musela nutit.

Pravdou je, že každá máme svého Travise. Taky proto mě příběh tak fascinoval. Doslova jsem spisovatelce visela na rtech. Je pravda, že kniha má spoustu mezer a je trochu naivní, ale já nemůžu jinak, než dát 5*. Dloho se mi nic tak dobře nezačetlo a nevzbuzovalo to ve mě takové emoce.

11.07.2013 5 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Milá Beth Revisová, ty mě nepřestaneš překvapovat :). Nejlepší díl trilogie. Kniha se nedala odložit. Postava Syna konečně dostala sympatickou tvář a přišla jsem mu na chuť. Jediné, co mi vadilo byla mininálně dvě zbytečné smrti, které se vezou na momentálním trendu většiny knih nyní vycházejících autorek (z nichž některé sama autorka jmenuje ve svém poděkování). Také jsem čekala, že planeta nám bude více představena, nejen jedna malá oblast. Ani další zvířecí obyvatele jsme nepotkali. Ale i tak je to velmi čtivá záležitost a svých 5* si zaslouží.

06.07.2013 5 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Pěkný příběh :). Zase jiný pohled na dystopický svět. Kniha se četla velmi rychle a příjemně. Rozdílné typy písma u dvou odlišných a přesto stejných hrdinů byla milé zpestření. Problém je v té citové stránce. Nějak jsem z toho nic necítila. Je zde plno obětí (některé opravdu hodně šokující), a přesto žádná nebyla podle mě dostatečně oplakána. Jediné uvěřitelné jsou vzájemné city hrdinů. I když "viděl ji, okamžitě se to v něm hnulo a hned se zamiloval" mi trochu vadilo. Jinak doporučuju a těším se na další díl :).

03.07.2013 3 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Tahle kniha je prostě kouzelná. Nepamatuju si, kdy naposledy jsem se cítila být součástí příběhu a kdy mi postavy tak přirostly k srdci, jako zde. Možná je to tím časovým rozmezím, ale při čtení máte pocit, jako byste ten příběh znali (možná i žili) už roky a obyvatelé Nočního cirkusu byli i vaše rodina. Romantická linka byla tak krásná, že jsem občas skoro nahlas zalapala po dechu :). Samotný popis cirkusu, různých stanů a všemožných aktrakcí je něco, co vás dostane. Spisovatelka je úžasná vypravěčka. Těším se na její další dílka :). Doporučuju všem :).

29.06.2013 4 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Musím uznat, že příběh hned od první věty vypadá opravdu velice originálně a zajímavě. Prostředí, která se nám střídají před očima, nabízí něco neokoukaného a nového. Celé zápletka mezi Adamem a Juliette, dívkou podivně posedlou čísly, se z počátku zdá předvídatelná, ale nejednou vám vyrazí dech. Romantická linka se spisovatelce opravdu povedla a nejednou se ztratíte v jejích slovech, ale co se týká napínavých částí, měla jsem pocit určité rozpačitosti. Také Juliette místy odporuje sama sobě a její chování se mění jako počasí. Konec se mi zdál poněkud úsměvný a přehnaně optimistický, ale jinak jde o opravdu pěkné čtení a často jsem nemohla knihu odložit :). 5* ode mě má hlavně díky úžasným romantickým scénám :).

12.05.2013 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Jsem asi jedna z mála, kdo z této knihy nebyl příliš nadšený. Hlavní hrdinka, opět 16 letá dívka ( velice oblíbený věk hrdinek, ale mě už to přijde únavné) v nejtěžší pubertě, mi valnou většinu knihy dost vadila. Postava Gideona, pokud se v dalším díle neukáže, že to hraje, mi přišla naprosto nepochopitelná a nereálná. Samotný příběh se rozvíjí a dostává šťávu až na posledních stranách a celkově mi doba rokoka a baroka nepřijde na cestování časem tak atraktivní, jako Němcům. Je to celé dokonale předvídatelné, nic vás nepřekvapí a taky ani příliš nepobaví. Je to spíše oddechová četba. Nad koupí dalšího dílu se asi ještě hodně zamyslím.

10.04.2013 3 z 5

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Musím Beth pochválit. Narozdíl od prvního dílu, tenhle nabídl mnohem více napětí a akce. Kniha má rychlý spád a čte se velice hezky. Třetí díl má hodně dobře našlápnut a nemůžu se dočkat, co se bude dít :)). Jediný problém v celé sérii vidím v tom, že jsem si žádnou z postav nějak extra neoblíbila. Fandila jsem oboum hlavním hrdinům, ale to je asi vše.

09.02.2013 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Tento příběh mě nadchnul jako filmová adaptace a bohužel v té knižní jsem už nebyla ničím překvapena, jen nepřítomností Huberta-Koralinina kamaráda, který se objevuje ve filmu. I přesto jsem ráda, že jsem si ji přečetla, Gaimanova vypsaná ruka tomuto příběhu dodává neuvěřitelný spád a originalitu.

28.12.2012 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Druhému dílu na ten první něco chybí. Trochu mi vadilo být neustále v akci a nepochopitelné chování Tris. Je vidět, že autorka nám toho chtěla hodně říct, ale člověk si pak nemohl ani vydechnout. Na druhou stranu je to stále stejně čtivé a příjemné:). Některé zvraty jsou opravdu hodně nečekané, což je velké plus, ale od toho závěrečného jsem čekala trochu víc...

17.10.2012 4 z 5

Pořád jsem si říkala, proč tam (do polorozpadlého děsivého siročince) probůh ten kluk pořád chodí? Výkřiky "Uteč!" zmizely už po první třetině knihy. Bohužel ve chvíli, kdy měl příběh gradovat, stal se naprostý opak. Z napínavého se stalo odpočinkové čtení. Přesto originální.

11.10.2012 4 z 5

Vesnice Sparks Vesnice Sparks Jeanne DuPrau

Dost jsem postrádala akci, čekala jsem minimálně takovou, jakou je možno vidět ve filmu, ale nedočkala jsem se jí v prvním dílu a už vůbec ne v tom druhém. Není to špatné odpočinkové čtení, ale nesmí se od toho moc očekávat.

07.10.2012 3 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Kniha se mi moc líbila. Asi bych jí dala 5*, ale dvě věci mi trochu vadily. Za prvé fakt, že do půlky knihy se v podstatě nic nedělo, a za druhé uměle prodloužený konec. Doufám, že v dalším díle už tyto nešvary budou vychytány a budu moci dát plný počet. Příběh si to totiž zaslouží:)

10.09.2012 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Film jsem viděla tak dávno, že jsem si jen matně vzpomínala, co se tam dělo, takže to pro mě bylo, jako by mě někdo s tím příběhem seznamoval poprvé. Ale jednu věc si z filmu pamatuju a i v knize jsem měla stejný pocit - bylo mi hrozně líto Nobua. Kniha je to ale krásná a patří do každé knihovny.

19.08.2012 5 z 5

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Nejdříve se mi zdálo, že námět je ohraný a nudný, nakonec mě ale příběh příjemně překvapil. Trochu z toho mrazí, až si člověk říká "co když je to pravda?". K dokonalosti tomu něco chybí, ale i tak doporučuji, kniha je velmi čtivá a má příjemnou dynamiku.

11.08.2012 3 z 5

Chaos Chaos Rachel Ward

Výborný příběh. Bavilo mě to stejně, jako díl první. Už se nemůžu dočkat třetího dílu. Opět se mi líbí témata, kterých se autorka dotkla. Ani označení babka mi nevadilo. Naopak. Jazyk, stejně jako u prvního dílu, dokonale dotvářel autentičnost celého příběhu a atmosféru spodních vrstev společnosti.

05.08.2012 5 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Souhlasím s bend-ik, že ze začátku se příběh a postavy zdají plytké, ale postupem času oboje dostává ostré a pevné obrysy. Cassie začíná mít vlastní rozum a Ky se začíná otevírat jako kniha. Dlouhoočekavané akce se nám dostane až těsně před koncem a je to škoda...začátek je velmi rozvleklý s těžkopádnými popisy pocitů Cassie, mohl by být mnohem dynamičtější. Věřím ale, že v dalších dílech se nám konečně dostane toužených zvratů:).
( Pozn.: Když jsem děj nastínila mýmu tátovi, řekl, že to zavání Kafkou...Kafku jsem neměla nikdy odvahu číst, takže netuším, do jaké míry je to pravda, ale někomu dalšímu to třeba smysl dá:) )

08.07.2012 3 z 5

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Tato kniha mi připomínala svými čísly Death Note. Četla jsem pár recenzí, kde recenzentům vadil způsob, jak je kniha napsaná. Mě osobně hovorová čeština a nadávky vůbec nevadily. Naopak dávaly příběhu opravdovost. Žádné přikrášlování a kudrlinky. Postava Jem je naprosto pochopitelná a i když by ona sama nevěřila, byla mi hodně sympatická a naprosto jsem jí rozumněla. Spisovatelka opravdu dokázala správně uchopit své postavy a položit je do toho správného prostředí. Líbilo se mi, že některé věci, jako například její schopnost, nebyly pojmenovány. Nejvíce se mi líbilo, že celou dobu jste měli pocit, že se to klidně může stát...

02.07.2012 4 z 5