mynonka mynonka komentáře u knih

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Přiznávám, že tato Bridget je moje "první". Předchozí díly jsem viděla pouze zfilmované, proto nemohu srovnávat. Avšak kniha se mi četla hrozně dobře. Bridget je pořád stejně prdlá a zároveň jí v mnoha věcech rozumím a chovám se obdobně střeleně. Díky stylu psaní deníkovým způsobem děj utíká rychle a zbytečně vás nenudí, což je super, protože knihu neodkládáte. Taky už si nepamatuju, kdy jsem se naposledy takhle smála u čtení...možná u Saturnina. Takže za mě super oddechovka.

03.04.2018 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Petro, Petro, ty mě mučíš. Ten konec...takhle dneska neusnu.
Faja se mi líbil snad víc, než Naslouchač. V příběhu nebyla ani chvíle nudy. Byl nadupaný od začátku až do konce. Akcí, emocemi, nestvůrami, krví, brutalitou, přátelstvím,... Nedala se odložit. Postavy dokonale vykreslené, i když souhlasím, že někteří členové pětadvacítky jsou tam spíš jako výplňovka.
Nemám knize absolutně co vytknout, maximálně bych si víc vyhrála s obálkou, která byla oproti jedničce trochu nudná.
Za mě pět hvězd a ty Petro, jsi taky hvězda. Piš dál!

11.01.2018 5 z 5

Magonie Magonie Maria Dahvana Headley

Trochu jsem s knihou zápasila. Zejména v okamžiku, kdy se Aza objevila v Magonii. Poloptáci, zpěv a dešťové velryby mě nikterak nenadchly a dlouho jsem se pasáží prokousávala. Ale nadruhou stranu...život Azy na Zemi, její smrt a návrat mě opravdu dojaly a bulela jsem jako malá. Takže takové něco mezi. Ale šanci Magonii dávám. Tak se snaž, milá Marie.

02.01.2018 3 z 5

Tisící patro Tisící patro Katharine McGee

Tato kniha není úplně můj čálek kávy, ale nemůžu říct, že by byla špatná. Byly místa, kde mě opravdu chytla a nedala se odložit. Z postav mě nejvíce bavila asi Eris, Rylin a Watt. Kapitoly s Avery a Ledou jsem víceméně přežívala. Konec byl každopádně parádní a těším se na další díl. Přirovnání ke Gossip Girls je si myslím dost přesný. Už se těším na převedení do seriálu. Třeba při pohledu na Atlase konečně pochopím posedlost obou dívek.

17.04.2017 3 z 5

Nevím, zda je to změnou stylu psaní nebo počtem autorů, ale děj utíkal na Joanne příliš rychle a jak Harry někdy lezl někomu na nervy, tak Albík je na zabití. Přečetla jsem za jeden den a musím uznat, že se nedalo přestat číst, i když mě návraty v čase lezly na nervy. Je to taková nostalgická věc, co se příliš nevyvedla, kterou stejně máte rádi, protože ve vás vrátí do Bradavic. A za Draca Malfoye velký palec nahoru.

17.10.2016 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Vůbec nevím, jakou náhodou jsem se k této knize dostala, ale můžu jen děkovat osudu, že se mi dostala do ruky. A česká autorka? Neuvěřitelné!
Kniha je prostě skvěle napsaná. Ilan je třináctiletá holka, žijící v ghettu. Proto se chová na svůj věk, možná i na trochu nižší. Je nezkažená, není přespříliš paličatá, ví, kde je její místo. A to se mi strašně líbí. Je opravdová. Nehraje si na dospělou, protože není. Nerozhoduje, nevykřikuje svoje názory, protože je prostě dítě, ne patnáctiletá zmalovaná velkoměstská kravka. Nezamilovává se do prvního chlapa, co jí projde přes cestu. Ani jí to nenapadne. Protože je dítě. A to se mi na celé knize líbí asi nejvíc.
Ano, i mě chybí taková ta romantická linka, ale věřím, že to se věkem v dalších dílech změní. Ale příběh je akční, napínavý, strašidelný, plný otázek a nějak zvláštně hřejivý zároveň. Prostě kouzelný a já jsem šťastná, že jsem se k němu dostala a budu doufat, že bude mít pokračování.
Jediné mínusy jsou pro mě někdy až příliš vysvětlování a zdlouhavá část v učení, která sloužila hlavně k tomu, aby nám toho ze světa Ilan bylo řečeno a vysvětleno co nejvíce.
Jsem nadšena, jak už jsem dlouho nebyla, proto za mě 5* a vřele doporučuji!!!!

29.08.2016 5 z 5

Údolí strachu Údolí strachu Arthur Conan Doyle

Začátek mě bavil a až překvapivě rychle utíkal, ale v druhé půlce jsem usínala. Bez Sherlocka a Watsona to nebylo ono. Závěr však zase stál za to. Pro mě lepší průměr.

19.07.2016 3 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Kniha není úplně špatná. Má docela dobrou atmosféru, ale příběh značně pokulhává. Čekala jsem od něj něco hlubšího, zamotanějšího a zajímavějšího, ale to se bohužel nesplnilo.
Hlavní postavy Kanea, Toma a Emmeline jsou ještě děti, což je oproti přemoudřelým puberťákům v podobných knihách velmi osvěžující, a postavy tak působí reálně a tak nějak sympaticky. Prostředí má velký potenciál, který nebyl bohužel dostatečně využit.
Nemyslela jsem si, že budu chtít číst další díl, avšak autorka by z toho, co nastínila na konci, mohla udělat velkou bombu. Ale bojím se, že vzhledem k nevyužitému potenciálu první knihy se tato tendence bude opakovat.

15.01.2016 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Hodnotím 4* stejně jako předochozí díl, avšak... oproti prvnímu dílu je kniha napínavější, zajímavější a odhaluje mnohem víc z tohoto světa. Dala bych mu tedy hvězd 5, ale BOŽE.... to "chci Aspena...ne, chci Madoxe...ne, chci Aspena..." se nedalo vydržet. Chtěla jsem s ní doslova zatřást a zakřičet jí do obličeje: "tak už si vyber!!!".
Také mi u hrdinky chybí větší tvrdohlavost a stálost v rozhodování. Když něco udělá, tak si za tím má stát, a ne, že se za chvilku na to za všechno omluví. A to, co všechno odpustila Madoxovi... fuuuha...
Po dlouhé době jsem se však konečně do něčeho dokázala začíst, takže pro mě je to úspěch :).

17.10.2015 4 z 5

Prokleté město Prokleté město Lisa McMann

Koupila jsem ji jako dárek k časopisu a vzala si jednou do vlaku jako lehčí čtení a vlastně jsem ji už nedala z ruky. Překvapila mě jak byla čtivá. Nejedná se o žádnou těžkou literaturu, ale k mému překvapení mě to vážně bavilo a město i s jejími obyvateli jsem si zamilovala :). Poprvé za dlouhou dobu někde nenásilně vybudovali vztah mezi dvěma puberťáky a do půlky knihy jsem si nebyla absolutně jistá, jestli se mezi nimi vůbec někdy něco stane. Palec nahoru!

03.07.2015 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Přemýšlela jsem mezi 3 a 4 hvězdama, ale je hned několik důvodů, proč dávám 4. Jedním z nich je, že jsem knihu přečetla během několika dní (což po půlročních zoufalých pokusech se do něčeho začíst beru jako zázrak). Dalším je, že sice je to téma trochu vykrádačka různých reality show a dalších knih (Past od DeStefano), hlavní postava samozřejmě krásně zpívá (viz Katniss z HG a Árie ze série Nebe) atd, ale začtete se do jednoduše psaného textu v podstatě okamžitě. A samozřejmě má krásnou obálku. Ale...příběh je až příliš jednoduchý, America vlastně nemá žádné opravdové nepřátele a některé postavy by mohly být trochu víc moc komplikované než jen dobré a zlé, její vtipy mě často přišly chabé a Maxona i Aspena bych chtěla mnohem víc doopravdy poznat. Ale jak říkám, jako odpočinkové čtení vás to pohltí, jelikož je to prostě holčičí záležitost :).

08.03.2015 4 z 5

Lila Black - Zachovej klid Lila Black - Zachovej klid Justina Robson

Hmmm, no nevím, nějak mi kniha moc nesedla. Začátek mě bavil, ale jak se dostali do Alfheimu, tak to začalo být hodně nepřehledné a spoustu situací jsem ani nepochopila.

27.07.2014 3 z 5

The Death and the Strawberry The Death and the Strawberry Tite Kubo (p)

Normálně bych asi dala 3*, ale kvůli formátu z prava doleva jako pravá japonská manga a za to, že občas to bylo vážně napínavé, musím dát 4 :). Je to taková rychlovka na cestu vlakem, ale velmi příjemná :).

08.06.2014 4 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Nějak mi tahle kniha příliš nesedla. Příliš se mi nelíbil autorčin až příliš jednoduchý styl psaní a ani jednu z hlavních postav jsem si nějak extra neoblíbila, dokonce ani Calluma, akorát tak Ever a tu hned zabili. Hodně to svým hrdinům usnadňovala v akčních scénách a tím tomu trochu uškodila. Taky bych dala víc prostoru popisům, abych si alespoň jedno místo mohla dobře představit a nějakým způsobem oblíbit, byla to škoda.
Nic mě nepřekvapilo, ani neposadilo na zadek a ani jsem tam nenašla žádnou hlubší myšlenku, takže pro mě dost průměr.

18.05.2014 3 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Knížka není až tak nějakým napínavým vyprávěním, co vás nepustí ani na záchod, je to spíš zamyšlení se nad tématikou lidskosti a co doopravdy znamená milovat. Autor napsal něco velice originálního a každému dni vdechl speciální atmosféru. I když konec nesplnil očekávání nás romantických naivů, udělal autor správně. Pro mě kniha se spoustou životních mouder. Kéž by bylo víc takových kluků jako je postava A. Doporučuju na dlouhé deštivé večery :).

26.04.2014 4 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Není to špatné čtení, ale má spoustu ale. Je hodně poznat, že spisovatel je muž a vyžívá se ve vojenské tématice, která mě osobně příliš nebere. Co se týká Cassie, líbí se mi její smysl pro humor a opravdu holčičí myšlenkové pochody, za což spisovatele chválím. Problém je, že jak už tu bylo několikrát zmíněno, ve skutečnosti se během knihy nic nevyřeší. A konec... pokud nebude následovat pokračování, tak je to nejhloupější konec, co jsem kdy četla. Jsem na vážkách mezi 3 a 4*, ale zatím se přikláním ke 4 a to jen za postavu Evana.

02.03.2014 4 z 5

Jiskra Jiskra Amy Kathleen Ryan

Začínám si tuto trilogii oblibovat víc a víc. Ze začátku mi trochu vadila věková nevyzrálost hrdinů, ale ve dvojce už všichni hodně rychle dospívají a sledovat jejich změny a vývoj je velice zajímavé. Dál už bych pouze opakovala Anne Leyyd, takže pokud stále váháte, přečtěte si její komentář :).
Závěr je opravdu skvěle napsaný a nemůžu se dočkat posledního dílu :). Jediný důvod, proč nemůžu dát 5*je, že mě Kieranovi kapitoly nebavily a těšila jsem se zase na Waverly a Setha :).

09.12.2013 4 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Přemýšlím, jestli se tahle kniha omylem ocitla v mém čtenářském bloku nebo ho způsobila, ale doba, po kterou jsem ji četla, byla nezvykle dlouhá a vleklá. A to je asi jediný důvod, proč jí nemůžu dát 5*. Nedá se říci, že by mě nebavila, ale nejsem si jistá strategičností takto krátkých kapitol.
Co však musím autorce znovu pochválit je její originalita, její naprosté vcítění se do postav a nekonkurovatelný styl psaní.
Co se týká postav, Juliette konečně našla sama sebe a alespoň dostatečně dospěla (velkou zásluhu na tom nese zejména Kenji), ale já nejsem fanoušek hrdinek typu "všichni kluci, co mě potkají, se do mě zamilují". Ale protentokrát jí to odpouštím.
Jak kdosi napsal: Adam je prostě Adam, ale nejsem úplně jeho fanda. Asi hlavně proto, že nevěřím lidem, co konají jen a jen dobro, jsou nesobečtí a necítí v sobě nikdy ani trochu své zlé já. O to víc se mi líbí Aaron (Warner), protože ten je opravdový a s Juliette jsou si neskutečně podobní. I přesto se bojím, že tento boj vyhraje svatoušek Adam. Jsem zvědavá, jak se autorka z tohoto trojúhelníku vymotá a těším se na další díl :).

17.11.2013 4 z 5

Game Game Anders de la Motte

Docela dost mi to připomínalo Erebos, ale narozdíl od něj, do čtení Game jsem se musela docela často nutit. Nejsem zrovna fanynka konspiračních teorií ani přehnaných vulgarismů. Co se týká anglických výrazů, neměla jsem problém.
Není to zrovna můj šálek kávy, ale musím uznat, že některé části jsou opravdu povedené a závěr Norménové a jejích lístečků je nečekaný, v případě HP spíš naivní a k pousmání. Co se ale týká úplněho konce,... nějak extra jsem ho nepochopila. Tak trochu mi nedával smysl. Přesto je to celkem kvalitní četba se zajímavým nápadem, která si najde určitě spoustu fanoušků. Bohužel ale nic pro mě :(.

14.09.2013 3 z 5

Cesta věčnou nocí Cesta věčnou nocí Veronica Rossi

Kraťoučký díl, ale i tak se pěkně četl :). Nic extra jsme se sice nedozvěděli, ale těším se na pokračování, které nejspíš bude hodně našlapané. Úplně jsem zapomněla, jak to spisovatelka umí udělat, že si její postavy oblíbíte :).

13.08.2013 4 z 5