mynonka mynonka komentáře u knih

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Hrozně jsem se na tuhle knihu těšila a splnila mé očekávání dokonale:). Příběh je neuvěřitelně poutavý a má skvělou dynamiku. Ze začátku se člověk sice ztrácí v pojmech, které nejsou vysvětleny, ale když se zorientuje, nic ve světě pod nekonečnou oblohou ho už nemůže překvapit:). Prostředí je krásně kontrastní, že máte dojem, že to ani nejde skloubit dohromady. Hlavní postavy jsou neskutečně sympatické a dokonale přiblížené. Jediné mínus pro mě byly chyby v textu, které by měly být odstraněny už v přípravné fázi knihy. Už se těším na pokračování:).

01.07.2012 5 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Celou dobu, co jsem to četla (i potom), jsem měla strašnou chuť si Erebos zahrát :) ovšem v méně nebezpečné verzi:). Kniha se četla jedním dechem.

23.06.2012 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Spousta lidí tvrdí, že tato série je podobná Hunger games. Z části s tím souhlasím, z části ne...ale určitě jsou si podobné ve své krutosti a násilí a surovosti. Kniha je neskutečně čtivá, spisovatelka, ač o rok starší než jsem já sama, má velký potenciál stát se další literární hvězdou :). Velké plus u mě má za to, že postava Tris nám skoro dospívá před očima. Příběh mě dokonale vtáhl a fascinoval a proto doporučuji všem, kteří mají tento druh knih stejně rádi jako já. Stojí to za to :).

26.05.2012 5 z 5

Past Past Lauren DeStefano

Po lehce rozpačitém začátku, kde autorka zbytečně opakuje určitá fakta, která už dávno máme v paměti (což mě osobně neskutečně lezlo na nervy:D), se začne odehrávat příběh, který Vás dokonale vtáhne do prostředí luxusu, ale také do nečekaného přátelství mezi ženami, jež by měly být rivalkami. Konec zůstává dokonale otevřený a já osobně se těším na pokračování, i když je prý velkým zklamáním. Skoro žádná z postav není jen kladná nebo záporná(obzvlášť Linden), což mě potěšilo. Styl psaní tak odpovídá věku spisovatelky a přece je to jedna z těch, kterou nedáte z ruky. Vřele doporučuji:).

20.05.2012 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

První díl mě opravdu dostal, ale při čtení tohohle dílu jsem měla tří denní depresi a to u mě žádná kniha nikdy vyvolat nedokázala.Je docela pravděpodobné, že se k celé trilogii ještě někdy vrátím, ale možná skončím už před koncem prvního dílu, kdy ještě nebyly zničeny všechny moje iluze nad dobrým koncem. Celá změna dvou úžasných lidí, kdy Peeta se v prvních dvou dílech stal mým nejoblíbenějším knižním hrdinou, na chodící trosky...vím, že happy end byl, ale pro mě zcela nedostatečný. V tom je ale síla celé knihy.

03.01.2012 5 z 5

Sapphique Sapphique Catherine Fisher

Kniha me ponekud zklamala...napsana je stejne dobre jako predesly dil, ale ten konec jsem si predstavovala trochu jinak. Tohle mi prislo takove studene, bez jakychkoliv emoci, projevu naklonosti... je mozne, ze casem zmenim nazor, ale reakce: "to bylo naprosto super" se nedostavila...

28.12.2011 4 z 5

Tajná kniha Šerosvitu Tajná kniha Šerosvitu * antologie

Přiznám se, že je to porvé, kdy jsem knihu nedočetla do konce. Nevím, čím to je, ale je možné, že se k ní v budoucnu ještě vrátím.

22.12.2011 2 z 5

Daň peklu Daň peklu Holly Black

Zvláštní kniha. Pohled na dnešní mládež je až děsivě realistický:D. Čekala jsem od ní asi až příliš, proto mě moc neuchvátila. Ale musím přiznat, že teď, asi po půl roce jsem si na ni znovu vzpomněla a asi si ji přečtu znovu...je možné, že její pravé kouzlo objevím až při druhém čtení.

22.12.2011 4 z 5

Hop nebo trop Hop nebo trop Eva Pelantová