mynonka mynonka komentáře u knih

Až půjdeš, zavři za sebou Až půjdeš, zavři za sebou Anna Moricová

(SPOILER) S hodnocením této knihy mám velký problém. Po dočtení zůstal jen smutek a otázka, zda za tu dlouhou dobu za ním opravdu nemohla zajít. Určitě by to nebylo lehké, ale určitě by to za pokus stálo.

19.07.2022 3 z 5

Mnoho strak věští vraždu Mnoho strak věští vraždu Anthony Horowitz

Z knihy jsem v rozpacích. Měla skvělá místa, twisty i pointy, ale zbytek byl na mě hrozně rozvleklý, opakující se fakta únavná a poprvé jsem měla tendenci přeskakovat nikoliv věty, ale celé odstavce. Přesto čtení nelituji.

16.07.2022 3 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

(SPOILER) Kniha se dobře čte a obsahuje dost zajímavých zvratů, které si ovšem pečlivý čtenář dokáže předem domyslet. Jediný opravdu velký nesmysl mi přišel hluboký vztah mezi Colem a Olivií, vytvořený během pár dnů, z nichž minimálně ten první se nesnášeli.
Ale je to napínavé a je jen správně, že pachatel vás zajímá víc než milostná linka.

27.06.2022 4 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Řekla bych, že romantiku mám ráda, ale toto... Nemůžu si pomoci, ale bylo to tak nepřesvedčivé, nereálné a předvídatelné. Bez napětí, bez emocí. Oba hrdinové silně nesympatičtí. O filmu či knihách toho je tam toho tak málo (kromě toho, že někde leží nebo je odněkud nosí), že snad i o tom jejich sexu jsme se toho dozvěděli víc. Pro mě absolutní ztráta času.

20.06.2022 1 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Nebýt těch chyb v textu, dala bych 3 hvězdičky, ale tohle mě vytáčelo.

01.06.2022 2 z 5

Cabin Porn - Chaty na konci světa Cabin Porn - Chaty na konci světa Zach Klein

Kniha o lásce a úctě k přírodě a tradičnímu řemeslu, o spojení architektury a přírody a hlavně o nadaných lidech, co se nebojí vystupovat z řady ani dřít do noci, aby si splnili svůj sen.

30.05.2022 4 z 5

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Tohle byla opravdu dokonalá odpočinková četba. Vlastně se jedná o úplně obyčejný příběh, plný přátelství, lásky, dobrých skutků a knih. Hrozně mě bavilo dohledávat ilustrátory, knihy i místa v knize zmíněná. Jestli bych chtěla někdy žít v knize, byla by to tato.
Jediné mínus je, že jsme se nedozvěděli křestní jméno R. Cadwalladera.

12.05.2022 5 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

(SPOILER) Darcy umí psát, takže to opět bylo čtivé, příběh původní rodiny děsivý a dům skvěle popsaný. Že se určité zápletky v jejích knihách opakují, mi ani tak nevadí, ale mrzí mě ten zbytečně zmařený život a ke konci těch útěků už bylo na můj vkus moc. Bylo to trochu jako deja vu. A ilustrace mi přijdou nadbytečné až rušivé.

24.04.2022 3 z 5

Rybář Rybář John Langan

Jelikož jsem se s Lovecraftem ani podobnou tématikou nikdy nesetkala, tak to pro mě bylo něco úplně nového. A nemůžu říct, že to bylo špatné. Výpravné, zajímavé, nové...obzvlášť prostřední část mě bavila, ale znovu bych už po tomto žánru nesáhla. Přesto nelituji.

19.04.2022 3 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Jsem z knihy bohužel rozpačitá. Na mě se až moc dlouho v začátku věnuje vztahům mezi postavami, pak se začne něco konečně dít, chvilku máte mrazení v zádech, ale pak vám dojde o co cca jde a já byla trochu zklamaná. Navíc středová část mohla být za mě klidně delší. Příběh potřeboval ještě trochu víc péče.
Ale autorčin styl psaní je příjemný, skáče skvěle mezi kapitolami, takže je kniha napínavá a tak nejde úplně o promarněný čas. Knihu bych si ovšem už znovu nekoupila.

17.03.2022 3 z 5

Limea Limea Lin Rina

Kniha začala klišoidně a bála jsem se, že celá příběhová linka bude plytká, ale dočkala jsem se zvratů a vztahová linka byla zase skvěle napsaná, jak to Lin umí.
Tři hvězdy málo, čtyři moc. Kroniky prachu to nebyly, ale za mě lepší průměr.

02.03.2022 3 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Oproti jedničce to bylo nadupané akcí a napětím. Skoro jsem občas zapomněla dýchat.
Jediný problém pro mě byla ta neustálá romantika, která se objevovala i ve chvílích, kdy to nebylo potřeba, a působilo to až násilně vecpané (což se děje i v jiných jejích knihách). Já jim to občas prostě nebaštím.
Ale na konci jsem samozřejmě zamáčkla slzičku a už se těším na další díl.

21.02.2022 4 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

Souhlasím s ostatními, první půlka napínavá a strašidelná, druhá jen nechutná a zbytečně dlouhá. Člověk čte jen aby už byl konec. A ten je zpětně viděno jediný možný.
Za mě to je tak na 3,5 *

30.01.2022 3 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Kniha se mi líbila trochu méně než ty předchozí. Asi proto, že mi ještě před samotnou vraždou došlo, kdo bude vrah a proč. Jelikož nejsem Hercule Poirot a u Klevisové se mi to stalo poprvé, nebude to pravděpodobně mou inteligencí (byť bych si to ráda myslela :D). Ale i tak se kniha četla velmi lehce a rychle a postavy byly skvěle vykresleny. Akorát prostředí tentokrát nebylo tak atraktivní, jak jsem v jejích knihách zvyklá. Přesto pěkné čtení.

15.01.2022 3 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

(SPOILER) Oproti trilogii byla Majonéza trochu slabší. Rozvleklý začátek trochu zaváněl románem pro náctileté, ale když už jsem chtěla být zklamaná a knihu odložit, začalo mě to zajímat. Konec byl ale zase naopak rychlý a useknutý. Nakousnuté téma coronaviru, který ale očividně Markéta nechtěla rozpatlávat, působilo až bych řekla nadbytečně.
Samotné příběhy členů rodiny se mi ovšem líbily moc a chválím za skvěle a realisticky vymyšlené.

02.12.2021 3 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Tentokrát mě rozuzlení hodně překvapilo. Celá kniha působí oproti ostatním jinak. Buď je to zasazením do cizí země (mimochodem okamžitě tam potřebuju jet :D), chybějícími kolegy nebo tím, že Bergman se nám více otevírá, ale za mě super. Poněkud pomalejší rozjezd, ale závěr už jsem hltala.

04.11.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Strašně smutná knížka plná nespravedlnosti, bezmoci a zla. Opět skvěle napsaná, ale chyběla mi tam aspoň jedna světlá chvilka, která musí být i v těch nejtemnějších dobách. Každopádně ještě dlouho po přečtení to v člověku rezonuje.

16.07.2021 4 z 5

Prokletí horské dívky Prokletí horské dívky Emily Carpenter

(SPOILER) Přečteno během pár dnů. Knihu jsem si koupila za směšnou cenu k objednávce na eshopu a na začátku jsem nechápala, proč byla tak levná, když je tak napínavá a dobře napsaná. Pak se začaly věci vyjasňovat a kniha začala balancovat na hranici uvěřitelnosti. Navíc postava Wynna se chovala naprosto nevyrovnaně a naopak Jay byl naivní Mirek Dušín. Je těžké knihu hodnotit.

28.06.2021 3 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

(SPOILER) Zůstala ve mě po této knize taková pachuť zklamání a strachu, co bude, ale věřím, že je to potřeba k nějakému postupu. I když i mě bylo dobře s Ilan v bezpečí mezi pětadvacítkou. Proto nesnižuji hodnocení. Je to prostě vývoj postavy a příběhu. Co mě překvapilo, byla zamilovanost Ilan do kapitána, protože jsem čekala, že to bude Vargas. Konec je takové nepříjemné překvapení, ale těším se na další díl.

25.05.2021 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Moje druhá kniha od Klevisové a ač je děj jiný, opět se opakuje stejný vzorec: kniha mě strašně baví, prostředi i postavy vykreslené dokonale, jsem hrozně napjatá, ale když dojdu na závěr a zjistím, kdo je vrah, jsem mírně zklamaná. Vždycky čekám nějakou bombu typu Agathy Christie a to se nestane. I přesto budu v jejích knihách pokračovat dál, protože mě její příběhy prostě baví.

17.05.2021 4 z 5