Cabin Porn - Chaty na konci světa

„Každý z nás v sobě nosí představu domova, který čeká jenom na to, až ho postavíme.“ To je hlavní myšlenka publikace Cabin Porn. Tento domov může mít podobu chatičky, srubu nebo přístřešku. Je však něčím víc - je to náš úkryt před světem, naše útočiště, kde je klid a kam můžeme zvát své nejbližší a sdílet se s nimi. Kniha dokumentuje příběhy 200 chat, srubů a přístřešků, postavených z materiálů nalezených v jejich bezprostředním okolí. Deseti z nich je věnován obsáhlejší materiál, jak textový, tak obrazový. Inspirace pro všechny, kdo se chtějí vracet do lůna přírody....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/361192/cabin-porn-chaty-na-konci-sveta-vIx-361192.jpg 4.527
Cestopisy a místopisy, Hobby
Vydáno:, Grada

Cabin Porn (2015)

Kniha Cabin Porn - Chaty na konci světa

Kattulli

Knihu jsem dostala darem k narozeninám a nadmíru mě potěšila a nadchla. Jako milovník přírody a v posledních letech i chalupaření je pro mě velkým potěšením a inspirací v ní listovat, prohlížet si obrázky chat a chalup po celém světě a číst si příběhy lidí, kteří tato magická místa vytvořili. Název mluví za všechno. Je to opravdové "chalupové porno". Slintám blahem.

bagel

Krásné fotografie chat v přírodě. Zajímavé je, že většinou jsou ze severněji položených zemí. Preferuji být sama, ale takové bydlení bych nedala :-)

iampatrik

Je třeba hned na úvod říct, že se jedná spíše o obrazovou knihu a přehlídku všemožných chalup, chat a přístřešků z celého světa, které autoři vybrali do konečné knižní podoby Cabin Porn.

Příběhu a tedy textu je zde málo. Ten je zde v podobě příběhů ke každé kapitole a tedy k jedné vybrané stavbě. Musím říct, že jsou však krásně napsané, zobrazují smyšlení, životní směr či samotný život lidí, kteří se k budově pojí.

Kniha je zejména pro milovníky fotografie, přírody a chat všemožných typů. Má svou atmosféru, své kouzlo a určitě se přistihnete v myšlenkách, že i vy byste nějakou takovou chatu chtěli.

PS. Pokud vám knižní výběr fotografií nestačil, mrkněte na stránky cabinporn.com (případně třeba instagram se stejným jménem), kde je mnohem vetší galerie.

PS2. Nedávno autoři oznámili nové vydání, tentokrát zaměřené na interiéry. Už se nemůžu dočkat.

Jandýs

Smekám před každým šikovným a zapáleným člověkem, který dokáže něco takového vytvořit vlastníma rukama a se souzněním s přírodou. Právě ty chatičky v lesích z přírodního materiálu se mi líbily nejvíce.. Úžasná sbírka fotografií.

Swahill
08.11.2018

Nejlepší :)

Sandalkar
27.05.2018

Tohle není úplně knížka na čtení, spíše taková ta "dívací" lahůdka Vaší knihovny, kterou si čas od času prolistujete, naladíte se a zase ji odložíte. Fotografie mají nádhernou atmosféru...

Bustedka
21.05.2018

Tohle je jedna z těch knížek, která se Vám asi bude v knihovně celkem vyjímat. Nečekejte žádné sáhodlouhé povídání, rozhovory, postupy apod. z 80-90% je to jen a jen o fotkách, které ale stojí za to.

"Kniha dokumentuje příběhy 200 chat, srubů a přístřešků, postavených z materiálů nalezených v jejich bezprostředním okolí." - na základě této věty v anotaci jsem ale čekala asi trochu něco víc.

Pár chat, o kterých se detailněji v knize hovoří je jen z USA - v tomto případě bych ocenila aspoň něco neamerického, ale to už bych byla moc náročná :-)

Další věc, fotky chatiček (tedy, některé z vyfocených bych takovým slovem ani nenazvala ) jsou jen z venku, často z dálky. Ocenila bych navíc i detailnější záběry, nejlépe rovnou interiér.

A co se týče inspirace - já nejsme zrovna lesní tvor, který by chtěl nedejbože jen přenocovat někde v přírodě bez elektriky. Ale aj tak mám chuť vyrazit poznávat svět :-D

erik385
08.05.2018

Super obrázky, inšpiratívnych, ale v podstate nedostupných sídel... očakával som trochu viac než len obrázky... takto kniha zaváňa trochu trendy hipsterinou, ako časák ktorý si prelistujete pri lattéčku niekde v kaviarni s paletami namiesto stoličiek...