Cabin Porn - Chaty na konci světa

Cabin Porn - Chaty na konci světa https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361192/bmid_cabin-porn-chaty-na-konci-sveta-jEh-361192.jpg 4 85 35

„Každý z nás v sobě nosí představu domova, který čeká jenom na to, až ho postavíme.“ To je hlavní myšlenka publikace Cabin Porn. Tento domov může mít podobu chatičky, srubu nebo přístřešku. Je však něčím víc - je to náš úkryt před světem, naše útočiště, kde je klid a kam můžeme zvát své nejbližší a sdílet se s nimi. Kniha dokumentuje příběhy 200 chat, srubů a přístřešků, postavených z materiálů nalezených v jejich bezprostředním okolí. Deseti z nich je věnován obsáhlejší materiál, jak textový, tak obrazový. Inspirace pro všechny, kdo se chtějí vracet do lůna přírody.... celý text

Cestopisy a místopisy , Hobby

Vydáno: , Grada

Cabin Porn , 2015

vlkodlaq
27.07.2022 5 z 5

Krásná kniha pro všechny vyznavače života v přírodě a chatové minimalisty. "Cabin" neznamená pouze srub, ale s trochou nadsázky skoro jakákoliv bouda nebo přístřešek a přesně o tom kniha je. Pro nás trampy, survivalisty a preppery zajaté v betonové džungli je to opravdové porno.

LordSnape
27.07.2022 5 z 5

Příběhy až tak zajímavý nejsou, kromě těch, kde se popisuje práce, jak to stavěli, ale u fotografií se budete rozplývat. Spíše než textová kniha, je to opravdu jen vizuální porno. Nejvíc hustá je asi ta chatka na poušti.

mynonka
30.05.2022 4 z 5

Kniha o lásce a úctě k přírodě a tradičnímu řemeslu, o spojení architektury a přírody a hlavně o nadaných lidech, co se nebojí vystupovat z řady ani dřít do noci, aby si splnili svůj sen.

soukroma
08.05.2022 4 z 5

Nesporně zajímavé čtení, ale hlavně pokoukání: spousta barevných fotek chat ze všech možných koutů světa, tedy přesněji především USA a Kanady, trochu severní Evropa a Argentina, a kupodivu i něco málo z jižní Evropy či Německa. Mnohdy zachycené chatky "předčily" um našich stavebníků před pár desítkami let (opravdu ohavné, obklopené svinčíkem, sestavené z neslučitelných materiálů a barev, s vlnitým plechem na střeše ... v lůně přírody).
Příběhy vybraných zanícených stavitelů a kutilů byly také docela zajímavé. Rozhodně všechny stavby pro nás ale představují divočinu - od hustých lesů hodiny vzdálených od jakékoli dopravy (vše pěkně na zádech, nebo vrtulníkem), až po pouště (na Mohavské poušti lze zřejmě snadno najít opuštěnou "nemovitost" k rekonstrukci). Moc nebylo u vody a nic na vodě (houseboat holt asi není pro autory tak zajímavá chata jako v našich končinách).
Kniha zrovna nemá za cíl propagovat zelené bydlení či rekreaci, nevěnuje se nijak specificky obnovitelným zdrojům energie či jinak ekologickým stavbám, naopak se mi zdálo, že mnozí naplno využívají dostupnosti krásného dřeva na pozemcích, a někteří stromy nejen kácí, ale ještě staví přímo na nich.
Fotky mne trochu mátly zvýrazněným světlem zevnitř budov - jakoby upravený nepřirozený jednotný silný světelný tok ze všech oken a jiných otevřených, či prosklených otvorů. Postupně to na mne působilo až nepříjemně.

Marcela_Hrubá
16.04.2022 5 z 5

MNOHO INSPIRACE, něco jako vychytanější pinterest

blackoutzuzi
09.12.2021 5 z 5

Tohle je kniha přesně pro mě a pro všechny milovníky přírody a chatek. Najdete v ní mnoho příběhů těch, kteří své dětské sny o domcích na stromech, srubech a chatkách z jakéhokoliv materiálu dotáhli do konce. A to v dokonalém souladu s přírodou :)

adorjas
29.09.2021 5 z 5

Krása! Fotky berú dych a máte chuť sa zabývať práve v takej opustenej chatke (aspoň na víkend). A páčili sa mi aj texty- Zach Klein totiž s jednotlivými majiteľmi chatiek prebral ich motiváciu, ktorá nebola len nejakou povrchnou vecou, ale práve vyjadrila aj hlbší zmysel. Výber chatiek sa mi páčil aj z toho dôvodu, že väčšina majiteľov si ich postavila viacmenej svojpomocne.

Čenichnaknihy
30.08.2021 5 z 5

Taky jste jako děti s partou kamarádů stavěli v lesích či parcích bunkry, chatky a boudy, abyste měli svou “klubovnu”? Tak tahle knížka je něco pro vás. Vypráví totiž příběhy lidí, kteří náš dětský sen dotáhli k dokonalosti a uprostřed přírody si z přírodních materiálů, které našli všude kolem, postavili parádní příbytky.
Knížka je bohatě proložená fotografiemi, takže spíše než číst můžete snít, jaké by to asi bylo si nějaký takový dům pořídit.

popeluška
05.04.2021 5 z 5

Velmi zajímavé čtení a moc pěkné fotografie, které umocní pěkný zážitek ze čtení. Stálo to za to, doporučuji :-)

knihyKeMne
17.03.2021 5 z 5

Nejprve jsem "přečetla" druhý díl, Za dveřmi, a měla jsem k němu výhrady. Oproti němu je tento první díl naštěstí lepší. Líbilo se mi pojetí, že jsou chaty tematicky řazené, tj. celkem 10 sekcí, u každé úvodní příběh jedné rodiny (barvitý a živý), a pak několik stran fotografií podobných námětů jako důkaz, že jejich sen není výjimkou. Příběhy vskutku úchvatné a pak jen to ticho a fotografie ze všech konců světa, nejblíž bylo Slovensko. Zkrátka, dostanete, co očekáváte.

Hotovson
10.02.2021 5 z 5

Moc pěkná knížka, co do zpracování jak tématu, tak formátu i fotograficky. Chápu, že fotek muselo bejt málo, jinak by to byla hrozná bichle, ale možná bych přidal nějaký fotky interiérů, těch moc nebylo. Co se týče jednotlivejch domků a chatiček, tak některý se mi líbily hodně, nějaký míň, něco mě naopak neoslovilo vůbec, ale důležitý je, že se líbí lidem co si je postavili sami pro sebe a je jim v nich dobře. Ale celkově se mi to prostě líbí, postavit si chatku někde v přírodě pryč od všeho a mít tam klid.

U mě by byl problém, že nemam kde a kdyby bylo, tak bych se zřejmě zmrzačil buď při stavbě, nebo by mi pak chatka spadla na hlavu. Docela obdivuju lidi, co jsou tak manuálně zručný, že si jsou schopný takovej domek postavit bez odhledu na to, jestli se líbí ostatním nebo ne :)

Monačte
11.01.2021 5 z 5

Fotky krásných domečků uprostřed přírody si můžeme prohlížet na Instagramu. V čem je ale kouzlo téhle knihy, je to, že se o těch kouzelných chaloupkách dozvíte něco víc. Kdo je postavil, kdy, proč, k čemu sloužili... za fotografí se vám najednou objeví celý příběh a nádherné obrázky dostanou hloubku, jako byste tam doopravdy někdy byli.

annes
29.07.2020 4 z 5

Mít příbytek uprostřed přírody je můj sen. V knize se dočtete, jak se to lidem své pomocí povedlo. Je to velmi pěkná inspirace a hezké fotky. Kniha má ale jedno velké ALE a to že všechno se děje v cizině, kde mají přírody a prostoru docela dost, narozdíl od naší malé země, takže s pozemky jako v knize je to trochusložitější :-) Ale sen je sen! Takže jestli se chcete inspirovat určitě knihu otevřete a pokochejte se :-)

Tyrkysová
17.07.2020 3 z 5

Celá kniha funguje zejména jako jedna velká inspirace. A to jak pro případnou tvorbu svého vlastního příbytku, tak jako inspirace pro to splnit si svůj sen, něco vybudovat, vytvořit, jít si za tím a žít v souladu s přírodou, ať už to bude kdekoli. V tomto ohledu rozhodně stojí za to. Výběr chatiček a příbytků je místy trošku moderně "hipsterský", jinde naopak hodně alternativní, ale aspoň se v tom najde každý.
Většinu plochy zabírají fotografie, texty jsou spíše minoritní záležitostí, o to více mě překvapilo špatné zpracování / překlad do češtiny - jednoduše nejsou "česky". Stylisticky i obsahově. Škoda.

3nitka
09.06.2020 4 z 5

Sen. Chata uprostred hôr. Nikde nikto, ticho, žiadne autá, žiadne rádiá a žiaden hluk. Nie celoživotné bývanie, ale ako útočisko dokonalé. Skromnosť u stavieb, použité materiály, príbehy okolo nich. Veľmi príjemné čítanie, pekné fotografie.
Nabrala som inšpiráciu do budúcna - na domček v zadnom kúte záhrady, obkolesený stromami, aspoň malá náhražka:)
Moc ďakujem K. za krásny darček:)

Limonadovyjoe
13.03.2020 5 z 5

Hygge orgasmus pro všechny milovníky hlubokých lesů, dřeva a klidu.

Ivan Kučera
13.03.2020 4 z 5

Od detstva mám pozitívny vzťah k prírode. Fascinuje ma, ak niekto v temných lesoch (alebo naopak na slnečnej lúke, ale samozrejme obkolesenej temnými lesmi) postaví zrub, chatu alebo iný typ budovy. Takže keď vyšla hrubá a treba to povedať na rovinu luxusná knižka so za všetko hovoriacim názvom Cabin Porn, povedal som si, že ju bez debaty musím mať. A vyplatilo sa, hoci pravdaže nie všetky stavby sa mi páčili, ale to je normálne. Väčšina viac ako 300-stranovej knihy prezentuje desiatky skvelých zrubov a inšpiratívnych domov, v ktorých by ste radi bývali, utečúc pred vysiľujúcou civilizáciou, ktorá od vás neustále dačo chce a vysáva vás ako upír. Možno vás prekvapí, že je tu veľmi veľa textu, ale následne si môžete od týchto dlhých blokov oddýchnuť "nekonečnými" fotografickými galériami. Mňa najviac uchvátila epická pozorovateľňa Red Top týčiaca sa nad geniálnymi, hustými washingtonskými lesmi; kto tvrdí, že Američania majú hnusnú prírodu, tak fakt nevie, o čom hovorí (niektoré ich prírodné parky sú tým najúžasnejším, čo naša planéta ponúka a môžeme im len slepo závidieť). Kochajte sa.

Moiseiwitsch
11.01.2020 5 z 5

Krásná, inspirativní kniha !!!

katiiks
06.01.2020 5 z 5

Ideální pro všechny, kteří sní o útěku z města za přírodou, ale moc o tom nevědí. Nenáročné čtení, spousta obrázků, pro snílky dokonalá.

koudja
02.01.2020 5 z 5

Nádhera se na to dívat,
velmi dobře zpracováno včetně příběhů.

příroda divočina domov samota chalupy a chaty samoty

Autoři knihy

Zach Klein