musivila musivila komentáře u knih

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Má druhá kniha od B. Freemana a první o detektivu Frostovi a za mě super! Povedený, čtivý, napínavý psychothriller. Zajímavé téma … jak křehká je lidská mysl, kam sahají naše vzpomínky, co je pravda a co jen iluze? Doporučuji přečíst!
Myslím, že mám nového oblíbeného autora a těším se na další díly :-)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cítila, že ať se snaží zůstat mimo sebevíc, přece se mu daří vtahovat ji do hry hlouběji a hlouběji.

08.04.2021 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Znáte to, někdy vás anotace tak navnadí na knihu a vy se moc těšíte a nakonec se musíte do čtení nutit. A pak někdy od knihy nic neočekáváte a ona vás zcela pohltí a vy nejste schopni ji odložit. Tak takové to bylo přesně i s knihou Pomocnice. Nedalo se od čtení odtrhnout a já zas četla do ranních hodin. Přitom si řeknete, pár postav, jakým směrem se bude děj odvíjet, také není těžké uhodnout a přesto si udržela moji pozornost. Kniha je rozdělena na tři části, styl psaní mi sedl, musela jsem číst dál a dál. Autorku řadím mezi oblíbené a jsem zvědavá na další její tvorbu.

22.02.2024 5 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

„Po čertech dobrá byla díky své živé obrazotvornosti. Když se snažila, dokázala se vžít do mysli vraha, představit si, co cítí, co vidí.“

Hm, tak to byla vážně skvělá knížka. Od poloviny už jsem ji nedala z ruky, než jsem ji ve 2h v noci dočetla. A teď mi nezbývá nic jiného, než se hned pustit do druhého dílu. Protože ten konec .... !!!
Jo a mimochodem děda Marvin byl skvělý :)

01.02.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

….. „všichni se chovají, jako by to mohli udělat. Tolik falešných alibi.“ …

Skvělá kniha, ta se autorce povedla. Podezřelý je téměř každý... chvíli podezíráte toho a chvíli toho ... a když už si myslíte, že víte, tak nevíte nic. A k tomu ten epilog! Já si čtení užila a mohu doporučit.

….. „ Alibi nemá nikdo z nich. Motiv měli všichni.“.....

….. „ Co je tohle za posranou rodinu? bleskne jí hlavou.“ …...

10.07.2022 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Tak už chápu, proč má kniha tak vysoké hodnocení. Byla prostě skvělá, od začátku do konce! Žhavá, neskutečně vtipná, nabitá emocemi. Autorku řadím mezi oblíbené a už teď se těším na další její knihu.

Musím říci, že tento díl mě dostal daleko víc než první. Stejně jak mě dokázal v určitých momentech rozesmát, např. Tristanovo první setkání se syny Claire.

„To mě podrž … ona tu snad vychovává sériový vrahy.“ :D

Tak mě v jiných dokázal emočně rozložit např. scéna s Harrym na hřbitově.

Tristan byl zkrátka snový, jen Claire se v tom občas plácala, občas si protiřečila, někdy moc přemýšlela a ke konci byla na zabití :)

Tristan rozhodně nasadil laťku hodně vysoko a jsem zvědavá, jestli se povede, zbylým dvěma bratrům Milesovým, ji překonat. Těžko, ale kdo ví …. Xoxoxox

09.11.2021 5 z 5

Příchuť zla Příchuť zla Wendy Dranfield

Tak to tedy bylo, wauu. Snad díl od dílu lepší. Madison konečně očistila své jméno a vrací se na pozici detektiva. Hned první den v práci musí řešit nález opuštěného batolete v havarovaném autě a hledání jeho ztracené matky.

Příchází řada také na Natea, aby se vypořádal se svými démony z minulosti. Stále jej pronásleduje otec Connor a je načase, aby si vyrovnali účty jednou pro vždy.

Napínavé od začátku až do konce. Moc se těším na další díl.

20.03.2024

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

Thriller odehrávající se v mrazivé, sněhem zaváté krajině … ideální čtení na zimní večery.
Rebeka se vrací do rodné vesnice, poté co se dozvídá, že její otec Noah, bývalý policista, spáchal sebevraždu. Nechce se s tímto faktem smířit a je přesvědčena, že by si otec život sám nevzal. Ukazuje se, že před svou smrtí, objevil nové informace k 20 let starému případu... Mohla jej tato skutečnost stát život? To se snaží Rebeka vypátrat.
Jako jeden z hlavních podezřelých se jeví její bývalý přítel Ash Haugen. Může mu Rebeka věřit? A jaká tajemství před ní Ash skrývá? Pořád má pocit, že ji neříká celou pravdu. A tak se Rebeka bude muset vypořádat, jak s vrahem svého otce, tak vyrovnat s tajemstvími, která vyplynou po 20 letech na povrch.
Setkáváme se tady také s Olivii z prvního dílu Temné vábení a její dcerou Tori. Která se svým kamarádem Rickym ocitá v ohrožení života, poté co se ocitnou neplánovaně na místě činu.
Opět skvělé čtení, napínavé, mrazivé … Pár tipů na vraha jsem měla, ale tedy kdo za tím vším stojí, jsem neodhalila, takže závěrečné rozuzlení bylo pro mě překvapivé. MMCH Ashovo tajemství mi vyrazilo dech. Už teď se těším na další knihy autorky.

04.12.2022 5 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Za mě super. Kniha se čte sama, i když byly nějaké náznaky, tak jsem únosce neodhalila, takže pro mě bylo překvapením, jak vše bylo do sebe zamotané. Šéfinspektor Jack Logan mě opravdu bavil a budu se těšit na další příběh s ním.
-------------------------------
„Jo, a nemusíte hned hupsnout na všechno, co se hýbe. Nevrhá to na policii dobrý světlo.“

30.07.2022 5 z 5

Takový hněv Takový hněv Cara Hunter

Další skvělý případ. Opravdu jsem byla zvědavá, kdo za tím stojí a kam se vše vyvine. Od určité chvíle jsem již začala trochu tušit, ale zas to bylo tak zamotané, že celou pravdu bych neuhádla. Knihy C. Hunter mě fakt baví. Střídání krátkých kapitol vás stále drží v napětí. Zvlášť, když kápnou na nějakou stopu a najednou konec kapitoly a skok na jinou část děje a vy si musíte ještě pár stránek počkat, než se vše dozvíte.
Čtvrtý Fawleyho případ se tentokrát osobně dotýká i jeho minulosti. A zdá se, že ani v pátém díle nebude mít klid.

09.10.2022 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Jedna z těch knih, na kterou musíte myslet, i když zrovna nečtete. Příběh je stejný jako samotná Aljaška … nádherný, dechberoucí, nevyzpytatelný, drsný!
Příběh o neskutečně odvážné a silné dívce Leni, pro kterou mi pukalo srdce … stejně tak i pro Matthewa.❤ Oblíbila jsem si Velkou Marge i Toma Walkera.
Předčila mé očekávání. První část se může někomu jevit zdlouhavá, popisy sžívání se s Aljaškou a jejími usedlíky, budování si nového domova, učení přežít v této drsné a krásné zemi. I já si říkala jestli 500 stran není moc. Ale příběh Leni mě nakonec tak pohltil, že mi bylo líto, že už je konec. Kniha je psána opravdu poutavě. Klidnější rozjezd, postupné gradování … tolik slz jsem u knihy dlouho neuronila.
Něco zabila. Nakrmila rodinu na další noc. Něco zabila. Zmařila život.
Leni si uvědomovala něco, co důležité bylo. Že se horší počasí. A s ním i on.
Aljaška – její chlad a izolovanost – se dostala mému otci pod kůži ….
Pravda byla, že tu jsou uvěznění, prostředím a financemi, ale především tou chorou, pokřivenou láskou, která k sobě poutá její rodiče.
Jenomže ve světě, který se rozpadal na kusy, nikdo hlas jediné dívky neslyšel.
„Takže prostě utečeme. Nebudeme s sebou mít nic.“ „Utečeme a budeme s sebou mít svůj život.“

15.01.2021 5 z 5

Plavba zlých snů Plavba zlých snů L. J. Shen

Asi jsem od knihy očekávala trochu něco jiného. Hlavní postavy si tentokrát mé srdce nezískaly. A vůbec celkově obyvatelé Fairhope ...

Nelíbilo se mi, že se Tennessee ztotožňovala s rolí, jakou ji město přidělilo, že nechala po sobě všechny "šlapat", včetně její rodiny. Hlavně, když měla syna.

A proboha, Cruze s knírkem jsem si nechtěla vůbec představovat. Ještě, že u knihy si může každý udělat o postavě svou představu :-)

23.02.2024 4 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

(SPOILER) První část není tak záživná, jelikož je v ní popsáno to, co už z anotace víme... Seznámení s ne moc sympatickými postavami. Zbohatlé dětičky, které si myslí, že jsou neporazitelní, až do jedné osudné noci ...
Ve druhé části už jste více zvědaví, jak se příběh bude po 20 letech vyvíjet, jaký dluh budou muset za svoji zbabělost Megan splatit? Na řadu přichází výčitky svědomí, strach, odhalují se pravé charaktery, kdo je tady největší padouch? Co je pravda a co lež? Posledních 20% knihy děj nabere takové obrátky, že už se nedá odložit. A v té části pozornému čtenáři neunikne jeden zásadní detail, který vše odhalí. Ale určitě mohu říci, že jsem takový konec rozhodně nečekala.

19.03.2023 4 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

„Není duhy bez deště.“

Ani nevím, proč jsem knihu tak dlouho odkládala. Možná za to může ta obálka :) Ví nezklamala, kniha se četla sama. Je vyprávěna jak z pohledu Granta tak Ireland a místy proložená pohledem do Grantovo minulosti a že to není veselý pohled. Tady autorka čtenářům dost zabrnká na city.

BTW děda byl skvělý.
„Ty chceš svoje koule!“ „Ne. Moje koule si může nechat. Měla je od prvního dne, co jsme se setkali.“

09.10.2022 5 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Kniha mě bavila, vyloženě se trefila do mé letní nálady a já si čtení užila. A přestože měla skoro 500 stran, vůbec jsem se nenudila. Autorky styl mi sedl.
Takže, máte-li chuť na příběh plný slunce, azurového moře, dobrého jídla, historických památek a samozřejmě lásky … je tato kniha ideální volba.

21.07.2022 5 z 5

Formulista Formulista Michaela Schmiedlová

Formulista a Elfka :)
Super, kniha se čte velmi dobře. Pěkně graficky zpracovaná. Opravdu neotřelé téma z prostředí Formule 1, k tomu modelka bodyguard ... to tu ještě nebylo ...
Autorce se také povedlo do děje zakomponovat i téma dyslexie, adhd a autismu, což je mi blízké. Myslím, že stále plno lidí má o této problematice zkreslené a milné představy.

PS: Jedná se o moji první knihu od této autorky a rozhodně vím, že nebude poslední. Takže se jdu poohlédnout po její další tvorbě ;-)

14.03.2024 5 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

„Ať se ocitne kdekoli, je středem pozornosti. Všichni chtějí být v jeho společnosti, a pak jsem tu já, která touží splynout se zdí. Jsme jako den a noc. Nemůžeme být rozdílnější.“

Tak i osud posledního bratra Milesů je zpečetěn. Bylo to opět skvělé čtení, ze začátku opravdu vtipné ... gorily v mlze, zvracející taxikář, medvídek Binky :-) Pak přišla klidnější část a nakonec emoční smršť. Takže díky Eddiemu dávám 5*. Přesto u mě na prvním místě zůstává Tristan :-*

22.02.2024 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Detektiv šéfinspektor s kočárkem, tak to tu ještě nebylo. Super, originální. Kett mě bavil, získal si mě hned na začátku a ani v průběhu čtení se na tom nic nezměnilo. Jeho humor a příhody s dcerami byli milým zpestřením a odlehčovali děj. Se Savageovou tvořili bezva dvojku.
Hodně dobrý začátek nové série. Už se těším na další díl, doufám, že se ho dočkám!
"detektiv šéfinspektor Kett a tady v kočárku je moje kolegyně, detektiv junior. . Mezi zátahy si musí dát šlofíka, jinak je dost rozmrzelá, ale nesmíte ji podceňovat. Je to superpolda."

20.04.2022 5 z 5

V temnotě V temnotě Mike Omer

„ Musela být přesvědčená, že ji nikdo neslyší, když zoufale volala o pomoc. Ironií bylo, že ji slyšela spousta lidí. Pomoci včas jí ale nemohl nikdo z nich.“

I druhý díl se Zoe a Tatumem se mi četl velmi dobře. Nechyběl ani děda Marvin, který opět neměl chybu.

„Sežeň si rychle rovnou páteř a koule a padej za parťačkou. Potřebuje, abys jí pomohl!“

Dle obálky bych si knihu určitě sama nevybrala, a to by byla velká škoda. Poslední 1/3 knihy už se nešlo odtrhnout, musela jsem znát konec ... a teď nutně potřebuji další díl!!!

„Zraněné zvíře se schová do svého doupěte, aby si lízalo rány. Umírající zvíře už nemá co ztratit. Je nevypočitatelné. A o to nebezpečnější … „

01.02.2022 5 z 5

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

I když je vám od první kapitoly jasné, jak se bude příběh odvíjet. Vůbec to neubírá na jeho čtivosti. Bylo to skvělé, vtipné a já se celou dobu čtení dobře bavila.
Jak už zde bylo uvedeno, návštěva jistého kurzu mě hodně pobavila. Ale co mě snad ještě více odrovnalo, byla panenka Judith :D
Už teď se těším na příběhy zbylých dvou bratrů Canesů.

24.03.2023 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Jsem ráda, že jsem si dopředu nečetla anotaci ani komentáře. Takže jsem vůbec netušila, co od příběhu očekávat. Tím pádem jsem mohla až společně s Lenou zjistit, proč je Ryan takový bručoun a protiva.
Když přejdu fakt, že tam Lena měla pracovat jako au-pair a spočítala bych na prstech jedné ruky, kolikrát je tam zmínka v souvislosti s ní a dítětem, tak se mi kniha líbila. Pohodový romantický příběh na zimní večery. Určitě si přečtu i další díly.

04.12.2022 4 z 5