Murasaki Murasaki komentáře u knih

Dcera Dcera Kiera Cass

Knížku jsem začala číst už před dvěma lety. Bohužel jsem to po par stránkách vzdala, protože mi Eadlyn opravdu neskutečným způsobem lezla svou arogantností a rozmazleností na nervy. Nepamatuji si, kdy mi někdo v knize naposledy tak moc vadil. Ale když jsem jí tentokrát dala šanci a četla dál, musím říct, že se postupně začala srovnávat a ke konci si získala v mém srdci místo. Líbil se mi pohled na Selekci ze strany princezny vybirajici si svého vyvoleného. Některé chlapce jsem si tak moc oblíbila, že mi bude lito, ze budou muset odejít. Po dočtení Dcery se na Korunu opravdu moc těším.

07.08.2020 4 z 5

Lásko, kde jsi? Lásko, kde jsi? Nick Spalding

Hledáte něco humorného na odreagování? Rozhodně sáhnete po této knížce! Opravdu nebudete litovat. Smála jsem se od začátku do konce. Jen co jsem ji otevřela, nedokázala jsem jí až do konce zavřít.

17.06.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Tento žánr knížek mi opravdu chyběl. I když mě detektivky a thrillery děsí, jelikož je v nich hodně smrti, z nějakého důvodu takové knihy miluji. Zbožňuji, jak dokonale dokáží člověka zmást. Když už si myslíte, že jste na to celé přišli, ve finále Vám knížka ukáže, že jste se pěkně mýlili. Tuto knížku jsem četla tři odpoledne, naprosto mě pohltila a od půlky knížky jsem ji nepustila a dočetla až do konce. Skvělý příběh protkaný tajemstvími, napětím a hlavně neuvěřitelně čtivý. Doporučuji!

17.04.2019 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Do čtení této knihy jsem byla přemlouvána hodně dlouho. Před týdnem jsem se tedy rozhodla po ní sáhnout konečně a rozhodně to byla skvělá volba. Knihu jsem hltala kapitolu po kapitole, slovo po slově a nedalo se od ní odtrhnout. Miluji ten příběh. Hezké nové zpracování motivů Popelky. Nemám slov. Po dočtení jsem si ihned musela pořídit druhý díl Scarlet, jinak bych neměla klidné spaní. :D
Konečně série, která mě vytáhla z té dlouhé čtecí krize.

03.02.2019 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Na jednu stranu je mi tak moc líto, že se jedná o závěrečný díl, neboť série Krutý princ mi moc přirostla k srdci. Nad YA fantasy jsem na nějakou dobu zanevřela a věnovala se thrillerům, ale lepší návrat do tohoto žánru, než právě touto sérií, si nedokážu představit.
Již od začátku je poslední díl nabušený dějem a zvraty a tak je tomu až do konce. Cardan a Jude mi přirostli k srdci a rozhodně se k nim jednoho dne opět vrátím.

09.08.2022 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Od autorky jsem zatím četla pouze Kříďáka, který se mi moc líbil. Nyní se ke mně dostal titul Upálené, který mě nadchl ještě víc. Kniha měla výbornou čtivost, četla se rychle a sama. Sice jsem zápletku odhadla s krapet větším předstihem (už když dcera našla jednu konkrétní fotku), avšak na celkovém dojmu z knihy mi to neubralo. Skvělý námět, postavy, zápletka. Doporučuji!

23.03.2022 5 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Knihu jsem začala číst a trvalo mi, na můj vkus, extrémně dlouho, než jsem se dostala přes prvních 50 stran. Vůbec se mi do čtení nechtělo. Možná pro mě už nejsou dělané tyhle naivní sladké romantické knihy. Každopádně, když jsem se dostala přes prvních 50 stran, začalo mě čtení celkem bavit a nakonec jsem zbytek knihy přečetla velmi rychle.
Možná jsem už namlsaná těžší a propracovanější literaturou a z téhle knihy bych byla nadšená možná tak ještě na střední, kdy mé představy o životě byly stále dost naivní.
V knize byla spousta nelogičností, nesmyslů, občasné chování hrdinů si dost protiřečilo, spousta věcí se opakovala, o chybách ani nemluvím. Ale když to vezmu kolem a kolem, tak pro mladší a velmi nenáročné čtenáře je to velmi pěkná kniha.

19.02.2022 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Nemůžu se rozhodnout jak knihu ohodnotit. Kniha byla hodne čtivá, to ano, ale děj byl strašně předvídatelný. Jediné, co mě překvapilo, byla poslední kapitola, co se týkalo Karen. Postavy mě iritovaly. Ale i přes mé negativní pocity jsem pořád četla a četla, až jsem během krátké chvíle došla na konec knihy. Autorka píše stylem, že i když Vás v knížce vsechno štve, prostě musíte číst dál.
Kniha byla mým prvním setkáním s autorkou a jsem zvědavá na její další knihy.

19.05.2021 3 z 5

Parte Parte Čou Chao-chuej (p)

Oceňuji výpis postav na začátku knihy. Trochu mi to pomohlo, ale i tak pro mě bylo těžší se do těch jmen dostat a v průběhu se mi stále trochu pletla. Začátek knihy byl pro mě taky trochu oříšek. Trvalo mi, než jsem se dokázala začíst, ale jakmile jsem se začetla, nemohla jsem přestat. Byla to pro mě moc příjemná první zkušenost s čínskou literaturou. Rozhodně se těším na další díly, které u nás, doufám, budou brzy.

18.04.2021 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Po dočtení Winter jsem se pustila i do této jednohubky. Bylo fajn se blíže podívat do života Levany. Ze začátku mi bylo Levany docela líto. Přeci jen neměla jednoduché dětství. Ale postupně co všechno byla schopná udělat. Co jsem taky čekala, vzhledem k tomu z jaké rodiny pocházela. Ale že byla schopna tahle hnusně ublížit člověku, kterého údajně milovala. Běhal mi mráz po zádech. Každopádně příjemné doplnění série.

23.01.2021 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Trilogii Selekce jsem četla dva roky zpět. Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala v ději a v postavách. Ale bylo hezké se ke všem postavám opět vrátit. Každopádně je tato kniha skvělým doplněním trilogie, kterou rozhodně nesmíte minout. Líbilo se mi ohlédnutí za Selekcí z pohledu Maxona. Jeho pocity a možnost ho více poznat. Člověk potom i docela chápe jeho chování.
I když jsme nakoukli do Aspenova života, pořád ho nemám moc v lásce. :D
Nejvíce mě okouzlil příběh Marlee. Nejsilnější povídka ze všech, u které jsem potřebovala balík kapesníčků. Láska mezi ní a strážným byla tak silná. Ustáli spolu všechny překážky, které si pro ně láska připravila. Každý by si přál zažít takovou lásku (bez toho výprasku samozřejmě).
A nakonec Celesta.. Když jsem ji lépe poznala a dozvěděla jsem se její opravdovou povahu a osobnost.. moc mě mrzelo, jak její dějová linka skončila.

28.10.2020 4 z 5

Dva tajemství neudrží Dva tajemství neudrží Karen M. McManus

Možná kdybych knížku četla ještě před Jeden z nás lže, byla bych z ní víc unešená. Začátek se celkem táhl a autorka na nás vybalila tolik postav, ve kterých mi trvalo se chvíli zorientovat. Také jsem se chvíli ztrácela, ze kterého pohledu vlastně teď čtu. :D Později se děj ale hezky rozjel a pěkně odsýpal. A to rozuzlení a odhalení?! No prosím?! A taky... fuj!

14.09.2020 4 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Knížku bych nazvala takovým odpočinkovým thrillerem. Sice jsem téměř hned měla jasno kdo je kdo, ale i přesto mě to donutilo dal číst a bylo to fakt super. Postupně vyplouvala na povrch všechna tajemství, ze kterých mrazilo. Knížka se krásně četla, dej ubihal svižně. Našlo se pár věcí, které byly tak trochu mimo mísu a ten konec mi přišel hodně useknuty, ale jinak dobré čtení.

30.05.2020 4 z 5

Upřímnou soustrast Upřímnou soustrast Guillaume Bailly

Ačkoliv téma smrti nemám ráda a opravdu se toho bojím, kniha si mě omotala kolem prstu svojí dokonalou barevnou obálkou, která působí veselým dojmem na to, jakým tématem se zabývá. A ve finále? Hrozně se mi líbila. Povídky byly krátké, tudíž se hezky četly a celkově čas s knížkou ubíhal hrozně rychle. Smála jsem se, brečela a místy i nevěřícně kroutila hlavou, co všechno funebráci ve své práci zažívají. A že to občas nebývá jen smutné a depresivní. Rozhodně si ji ještě někdy přečtu!

22.05.2020 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Vzhledem k tomu, jak lidé o této knížce mluvili, jsem čekala možná trošku víc. Na to, jaký jsem strašpytel a snadno mě vyděsí jakákoliv maličkost, jsem u této knížky neměla moc takových pocitů. Ale abych nebyla jen negativní.. Kniha byla napsaná hezky. Líbilo se mi, že jsme situaci mohli vidět z pohledu matky i z pohledu dcery. Hezky se to četlo, v poslední části jsem se nemohla odtrhnout. Bohužel mě zklamal konec. Celou knížku čekáte, jak se příběh s Hannou vyvine a když už se konečně blíží to na co čekáte, právě tam, uprostřed toho všeho, knížka končí.

09.07.2019 4 z 5

Snad jen jednou jsem hodnotila knihu méně než 4 hvězdičkami, tady bohužel musím ještě níž. Knížka mě zaujala svou anotací a svým jiným pojetím "motivace". Prvních pár stran byla sranda, ale později se všechno začalo opakovat a dokonce i protiřečit, proto jsem knihu v půlce odložila a nevím, jestli se k ní ještě někdy vrátím.

18.04.2019 1 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Moc ráda sahám po knihách inspirovaných jinými známými příběhy. Tahle knížka mě na první pohled zaujala svou nádhernou obálkou a po přečtení anotace si ji prostě nešlo nepřečíst. Nevadila mi ani jiná barva písma.
Kniha mě svým dějem do sebe vtáhla a bylo těžké ji, byť na chvíli, zavřít. Tato hororovější, drsnější představa Říše divů se mi nesmírně líbí. Jediné co mi na knize vadilo, byla tvrdohlavost a nerozhodnost hlavní hrdinky.
Co jsem si na knize zamilovala byl tajemný Morfeus (Tým Morfeus zde!). Příběh je protkán tajemstvím, která se postupně odhalují a nad vším zůstával rozum stát.

04.02.2019 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Hned na začátku mě vyděsilo to ohromné množství postav, ale postupně se v nich člověk začne celkem orientovat. Jakožto matce je mi dost smutno, v čem sourozenci museli vyrůstat. Bez lásky ze strany rodičů. Každopádně jsem z konce nebyla tak hotová, protože se vrah dal snadno odhadnout neboť v průběhu knihy nám autorka poskytla značně nápadné indicie. Kdyby toto byla má první autorčina kniha, pravděpodobně bych na ni pohlížela lehce méně kriticky. Ovšem po několikáté v řadě je to stále to samé dokola a člověk není tak překvapený. Nenadchne, neurazí. Četla se však svižně. Chtěla jsem rodinné drama, to jsem od autorky dostala. Tudíž 3* jsou za mě adekvátní hodnocení.

09.08.2022 3 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

(SPOILER) Po dlouhé době konečně YA kniha, která mě opravdu chytila. Rozjezd byl lehce pomalejší a trvalo mi se začíst, ale s postupujícím příběhem mě kniha táhla víc a víc a dočetla jsem ji jedním dechem.
Co mi teda hlava nebrala, bylo chování Taryn. Nechápu, jak na něco takového může mít někdo žaludek.
Jsem moc ráda, že jsem se k této sérii konečně dostala. Konečně něco trochu jiného, než to samé YA klišé pořád dokola. Sice zde také bylo pár klišé, ale nepřišlo mi to jimi tak nasáklé, jako knihy v tomto žánru bývají.

09.05.2022 5 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Nemohu si pomoci, ale tato série je mou obrovskou guilty pleasure. A tento díl se stal mým nejoblíbenějším. Ano, není to žádný ultra mega literární počin, ale rozhodně je pro mne počinem, který jsem v mém těžkém depresivním období opravdu potřebovala. Oddechovku, u které se mohu uvolnit, vypnout, zbytečně nepřemýšlet a popíjet si kakajíčko. Tímto bych Ole chtěla moc poděkovat za krásné chvíle u této knihy a ráda se k ní opět někdy vrátím.

22.03.2022 4 z 5