Mudry Mudry komentáře u knih

Gazely Gazely Patrik Hartl

Začínám podezírat pana Hartla, že si jedné bouřlivé noci ve stavu společenské unavenosti přál stát se na pár dnů ženou a povedlo se mu to.

18.01.2024 4 z 5

Černá smečka Černá smečka František Kotleta (p)

Tento žánr není zrovna mou oblíbenou disciplínou , František Kotleta mě ale baví a nebylo tomu jinak ani tentokrát.

27.12.2023 3 z 5

Bestie z Buchenwaldu Bestie z Buchenwaldu Max Czornyj

O Ilse Kochové jsem četla mnohé. Přesto mě "její" syrové vyprávění znovu šokovalo.

15.12.2023 4 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Kyša nebo Kotleta, já zklamaná nejsem. Dostala jsem vše, co jsem očekávala.

12.12.2023 4 z 5

Vzhledem k okolnostem je těžké knihu objektivně hodnotit. Ano, uronila jsem při čtení slzu, ale otázkou je , zda bych ji uronila, kdyby byl autor stále mezi námi. Je zřejmé, že jeho skon mými emocemi při čtení nemálo otřásl. Tipuji, že minimálně jednou hvězdičkou navíc.

01.12.2023 4 z 5

Byla jsem doktorkou v Osvětimi Byla jsem doktorkou v Osvětimi Gisella Perl

Uff...

18.09.2023 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Není co dodat. Jo Nesbo a jeho Harry Hole jsou prostě nepřekonatelní.

08.09.2023 5 z 5

Zrádci Zrádci Jiří Šulc

Vzhledem k poměrně těžkému tématu neuvěřitelně čtivá záležitost. Překvapená jsem ale nebyla, protože už vím, že pan Šulc psát prostě umí.

29.08.2023 5 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Kdo ve spojení s autorem hledá výhradně Harryho Hola , ten bude pravděpodobně zklamaný. Kdo ale pase po samotném Jo Nesbovi v jakékoliv jeho autorské podobě stejně jako já, smlsne si na jeho další lahůdce.

23.08.2023 5 z 5

Stezka v troskách Stezka v troskách Gemma Liviero

Jsem docela překvapená z poměrně nízkého hodnocení knihy. Za mě rozhodně patří k těm povedeným s touto tématikou. Námět, zpracování - všechno se povedlo. Nenašla jsem během čtení jediné "hluché místo" , postupné rozplétání zápletky mě drželo ve střehu až do samého konce .

18.08.2023 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Dlouho jsem byla přesvědčená,že tohle bude na pět hvězdiček. Moje nadšení ale vzalo za své současně s historickou linkou vyprávění. Samotný Juliin příběh hodící se spíš do kategorie románů pro ženy mě popravdě nebavil a nespravilo to už ani pátrání po Sáře. Škoda.

14.08.2023 3 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Četla jsem od autorky tři knihy . Poslední v pořadí bylo Veselí a já jsem věděla, že po další knize paní Třeštíkové už nesáhnu. Po letech se mi do rukou vlastně zcela náhodou dostala tato a musím přiznat , že jsem tentokrát byla mile překvapena.

09.08.2023 4 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Příjemná holčičí "plážovka".

26.07.2023 4 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Asi není co dodat ... opět skvělé !

20.07.2023 5 z 5

Štěpán Štěpán Jiří Návara

Krátké, ale všeříkající mrazivé čtení o tom, jak lehce lze skočit z kaluže do bláta.

12.07.2023 5 z 5

Bomba Bomba Laurent-Frédéric Bollée

Ačkoli nejsem zrovna fanda komiksů, musím hodnotit nejvyšší možnou známkou. Pravda ale je, že to "velké balení" mi dalo trochu zabrat.

12.07.2023 5 z 5

Doktor z Varšavy Doktor z Varšavy Elisabeth Gifford

Musím přiznat , že jsem se nějak nemohla začíst. Vydržela jsem ale, a stálo to za to.

07.07.2023 5 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Na můj vkus až moc červené , místy málo uvěřitelné. Možná proto, že jsem na toto téma četla spoustu knih, nemohu než zařadit do průměru, i když přiznávám, že se to četlo moc dobře.

27.06.2023 3 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Mám trochu rozpačité pocity. Měla jsem dojem, že celý příběh postupně zrychloval a do cíle přímo doletěl. Kdyby se celá kniha nesla v tempu první poloviny , šest set stran by nestačilo a mně by to vzhledem k tak citlivému tématu asi vůbec nevadilo.

25.06.2023 4 z 5

Město zlodějů Město zlodějů David Benioff

Nějak jsem si neuměla představit " odlehčené a humorné " čtení na téma obléhání Leningradu a ono fakt vyšlo. Dokonce i syrové popisy válečných zvěrstev se v tomto případě snášely tak nějak lépe.

23.06.2023 5 z 5