Doktor z Varšavy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Přežili, aby vyprávěli svůj příběh. Janusz Korczak odmítl opustit své děti a vydal se s nimi na společnou cestu do temnoty, do plynových komor. Ve varšavském ghetu žilo více než půl milionu lidí, konce války se dožilo méně než jedno procento z nich.

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478920/big_doktor-z-varsavy-RVy-478920.png 4.425
Žánr:
Literatura světová, Literatura faktu, Biografie a memoáry

Vydáno: , Jota
Originální název:

The Good Doctor of Warsaw, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Doktor z Varšavy

Obelix15
06. června

Hlavní postava Doktora Korczaka byla velice sympatická. Bohužel se většina děje točila úplně kolem jiných postav. Kniha se místy četla velice obtížně, jelikož děj byl plný "skoků" z jedné události do druhé. To knize a příběhu o tomto empatickém člověku dost uškodilo. U takto emotivního příběhu by člověk čekal i emotivní konec. Ten se však vešel na jednu stránku. Proč? Příběh tohoto muže by vydal na 10 knížek. Tato jedna je však pro mě slabým průměrem v dnes již překypělém množství válečných románů, se kterými se za poslední rok doslova roztrhl pytel.

VladkaBU
03. května

... krásně napsaný smutný příběh. Postavu doktora Korczaka jsem si googlila, abych o něm zjistila víc. Pokorný, empatický člověk se svými zásadami. I romantický příběh Míši a Zosiy byl zajímavý.


magic11
27. dubna

Skvěle zpracováno, takže se moc dobře čte. Jen to mrazení je děsivé...

katerina28349
11. dubna

Silný čtivý příběh dle skutečnosti se dvouma dějovýma linkama. O oblíbeném židovském doktorovy, který se stará o děti v sirotčinci ve Varšavském ghettu a neopustí je i když je jasné že jdou na smrt. Druhá linka je romantická o dvou mladých lidech, kteří spolu čelí životu v ghettu a musí se rozdělit aby přežili. Varšavské ghetto je popsáno velmi reálně se vším všudy: hlad, bezmoc co koli s tím moc udělat i smrtí ale i nadějí na přežití v podobě velmi nebezpečného pašování jídla do ghetta za což byla smrt stejně tak jako neustálí strach z toho co bude dál a hrozba transportů kamsi na východ do neznáma odkud se nikdo ještě nevrátil. Příběh je svým způsobem i místy napínavý jak to všechno nakonec dopadne.

Karolína7
31. března

Krásný, dojemný příběh lidské obětavosti a lásky, oddanosti k dětem. Už jsem o doktoru Korczakovi četla i v jiných titulech, týkajících se období holocaustu v Polsku. - Rovněž i příběhy dalších postav hezky doplňují děj knihy.

alexis818
22. března

Nádherná kniha,tak smutná a zároveň nadějná.Kniha,na kterou se jen ta nezapomíná.

maryzka
01. února

Další zajímavý osud jednoho hrdiny snažící se žít v souladu se svými zásady v dobrých i špatných časech. Jenom lituji, že se nenašli nebo se v této knize nenachází fotky. ale asi pravděpodobně nejsou.

čef
01. února

Další z děl na oprávněnou oslavu hrdinného doktora Korczaka, který zůstal dokonce se svými svěřenci z dětského domova během okupace Varšavy a utrpení Židů v ghettu. S hrůzou sledujeme osudy několika postav, které zaplatily absolutní cenu za předsudky a nenávist nejenom Němců. Žádná snadná četba o historii, o níž by měl mít každý alespoň malou představu.

1