Doktor z Varšavy

Přežili, aby vyprávěli svůj příběh. Janusz Korczak odmítl opustit své děti a vydal se s nimi na společnou cestu do temnoty, do plynových komor. Ve varšavském ghetu žilo více než půl milionu lidí, konce války se dožilo méně než jedno procento z nich.

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478920/big_doktor-z-varsavy-RVy-478920.png 4.425
Literatura světová, Literatura faktu, Biografie a memoáry

Vydáno: , Jota

The Good Doctor of Warsaw, 2018

Kniha Doktor z Varšavy

Obelix15

Hlavní postava Doktora Korczaka byla velice sympatická. Bohužel se většina děje točila úplně kolem jiných postav. Kniha se místy četla velice obtížně, jelikož děj byl plný "skoků" z jedné události do druhé. To knize a příběhu o tomto empatickém člověku dost uškodilo. U takto emotivního příběhu by člověk čekal i emotivní konec. Ten se však vešel na jednu stránku. Proč? Příběh tohoto muže by vydal na 10 knížek. Tato jedna je však pro mě slabým průměrem v dnes již překypělém množství válečných románů, se kterými se za poslední rok doslova roztrhl pytel.

VladkaBU

... krásně napsaný smutný příběh. Postavu doktora Korczaka jsem si googlila, abych o něm zjistila víc. Pokorný, empatický člověk se svými zásadami. I romantický příběh Míši a Zosiy byl zajímavý.

magic11

Skvěle zpracováno, takže se moc dobře čte. Jen to mrazení je děsivé...

katerina28349

Silný čtivý příběh dle skutečnosti se dvouma dějovýma linkama. O oblíbeném židovském doktorovy, který se stará o děti v sirotčinci ve Varšavském ghettu a neopustí je i když je jasné že jdou na smrt. Druhá linka je romantická o dvou mladých lidech, kteří spolu čelí životu v ghettu a musí se rozdělit aby přežili. Varšavské ghetto je popsáno velmi reálně se vším všudy: hlad, bezmoc co koli s tím moc udělat i smrtí ale i nadějí na přežití v podobě velmi nebezpečného pašování jídla do ghetta za což byla smrt stejně tak jako neustálí strach z toho co bude dál a hrozba transportů kamsi na východ do neznáma odkud se nikdo ještě nevrátil. Příběh je svým způsobem i místy napínavý jak to všechno nakonec dopadne.

Karolína7

Krásný, dojemný příběh lidské obětavosti a lásky, oddanosti k dětem. Už jsem o doktoru Korczakovi četla i v jiných titulech, týkajících se období holocaustu v Polsku. - Rovněž i příběhy dalších postav hezky doplňují děj knihy.

alexis818

Nádherná kniha,tak smutná a zároveň nadějná.Kniha,na kterou se jen ta nezapomíná.

maryzka

Další zajímavý osud jednoho hrdiny snažící se žít v souladu se svými zásady v dobrých i špatných časech. Jenom lituji, že se nenašli nebo se v této knize nenachází fotky. ale asi pravděpodobně nejsou.

čef

Další z děl na oprávněnou oslavu hrdinného doktora Korczaka, který zůstal dokonce se svými svěřenci z dětského domova během okupace Varšavy a utrpení Židů v ghettu. S hrůzou sledujeme osudy několika postav, které zaplatily absolutní cenu za předsudky a nenávist nejenom Němců. Žádná snadná četba o historii, o níž by měl mít každý alespoň malou představu.