Mruskulka Mruskulka komentáře u knih

Uzdravení Rose Gold Wattsové Uzdravení Rose Gold Wattsové Stephanie Wrobel

Dluh dítěte vůči vlastní matce nejde nikdy splatit - bylo to jako běžet závod, ve kterém má soupeř pětadvacet kilometrů náskok. Jakou měl člověk naději ho dohnat? Nezáleželo na tom, kolik přáníček ke Dni matek sesmolí, kolik klíšé a slibů oddanosti do nich vepíše. Mohli jste mámě dokola opakovat, že ona je váš oblíbený rodič, a spiklenecky na ni přitom mrkat, zasvětit ji i do těch nejbanálnějších maličkostí svého života. Nic z toho nestačilo.

04.06.2022 3 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Čekala jsem romanťárnu a to jsem dostala. Bylo to příjemné čtení, snadné, pohodové.

22.05.2022 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Chtěla bych napsat, že to je moc krásný příběh, ale jde to, když je to z tak otřesného prostředí?

15.05.2022 5 z 5

Slunečnice Slunečnice Klára Mandausová

Pro mě složitější výzva. Hledala jsem autora a hledala, až jsem jich našla 8. V knihovně jen 2. Nakonec vybrána tato kniha. Přes 30 stran trvalo, než jsem si zvykla na styl psaní, pak už to šlo. Kniha mi nic nedala.

08.05.2022 3 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Musím se přiznat, že moje první kniha od této autorky. Již jsem políbená. Stále jsem Agathu odkládala, že mě nebude bavit, že to bude blbě napsané, se slovy, kterým nebudu rozumět. Taková chyba. Perfektní detektivka, napínavá, sympatický pár, žádné protahování...určitě nebyla kniha od této autorky poslední. Díky čtenářská výzvo.

03.05.2022 5 z 5

Po Šikmém kostelu 1 jsem se vrátila do obcí, měst, která znám. Jsem překvapená, čím si lidé v Životicích a blízkém okolí prošli. Vůbec jsem o tom netušila, neučinili nás o této tragédii. Opět krásně napsáno, prožívala jsem jejich bolest s nimi

29.04.2022 5 z 5

Ďábel nosí Pradu Ďábel nosí Pradu Lauren Weisberger

Viděla jsem film, takže mě knížka nijak nepřekvapila. Mirandu jsem pořád viděla vyobrazenou Meryl Streepovou a nepřišla mi jako větší mrcha, jak tady bylo zmíněno. Věděla jsem do čeho jdu a po různých trillerech to bylo pohodové čtení

24.04.2022 5 z 5

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Již třetím rokem mě čtenářská výzva dovedla k tomuto autorovi. A nevím, jak reagovat. Nevím, co si o knize myslet.

18.04.2022 3 z 5

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Jako matku dvou dětí mě kniha neskutečně bavila :D
A přirovnat děti k produktu? Geniální :D

16.04.2022 5 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Vyčerpávající výklad prostředí a míst. Bylo mi líto Quasimoda, očividně to byl moc hodný člověk. Překvapil mě konec, že se žádný happy end nestal.

15.04.2022 3 z 5

Tři dny do pekla Tři dny do pekla Heather Chavez

Při pobytu v nemocnici jsem potřebovala nějaké odreagování. Sáhla jsem po téhle knize, i když recenze nic moc. Možná to bylo prostředím, ve kterém jsem, ale mě kniha pohltila od začátku a musela jsem číst další a další kapitolu. Matku obdivují, je to lvice.

14.04.2022 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Knížku jsem si vzala do nemocnice, abych měla něco pozitivního, veselého. Knížka splnila, co měla. Byly v ní úsměvné pasáže. Trošku mi to připomínalo 50 odstínů šedi (on bohatý, ona mamlas, on ve své ulitě, že které mu ona pomůže, atd...)

03.04.2022 3 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Velmi podařené dílo. Moc se mi líbilo skákání současnost a minulost a také, že příběh vyprávělo více osob.
Musím říct, že s Jo jsem moc nesympatizovala, jak se chovala ke své matce i ke své dceři.
Konec se mi zdál moc zbrklý, říkala jsem si, že do konce pár stránek, ale velmi spokojená

29.03.2022 4 z 5

Nechte mě odejít Nechte mě odejít Caitlin Spencer

Velmi silný příběh Caitlin, kterou ve čtrnácti letech znásilnil první muž. Bohužel její blbostí. To co zažila, je opravdu otřesné, až neskutečné. Jsem máma malé holčičky a překvapila mě reakce rodičů. To přece nejde, aby nic neudělali...A tolik potratů, ponížení, znásilňování...To nebyly pokusy o sebevraždu, to bylo volání o pomoc.

26.03.2022 4 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Opět skvělý. Nemohla jsem se odtrhnout. Příběh má hlavu i patu, trošičku nadpřirozena, míchání časových linií, vše na konci vysvětleno. Kniha se mi líbila

25.03.2022 5 z 5

Člověk jménem Dave Člověk jménem Dave Dave Pelzer

Završení příběhu Davida. Jsem ráda, že ho nakonec potkalo štěstí a našel to, co ho naplňuje

23.03.2022 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Úžasné čtení. Jako bych byla součástí týmu. Sama jsem hádala, kdo by mohl být ten vrah a úplně jsem se sekla. Můj tip nebyl vůbec zmíněn :D Doporučuji

11.03.2022 5 z 5

Poslední neuvěřitelné dobrodružství pana Monroea Poslední neuvěřitelné dobrodružství pana Monroea Dan Mooney

Velmi krásný a dojemný příběh Joela, který nemá rád život v domově důchodců. Do cesty se mu připlete nový spolubydlící Frank, díky kterému má opět chuť žít. Velmi se mi líbily ty části knihy, ve kterém plánují útěky :)

06.03.2022 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Musím hodnotit 5*. Moc krásná pohádka, kterou jsem četla dětem před spaním. Ta fantazie autorky je neskutečná

20.02.2022 5 z 5

Já ani nevím, co k tomu napsat. Velmi zajímavý pohled. Je úžasné, když rodina stojí při sobě

06.02.2022 4 z 5