Mruskulka Mruskulka komentáře u knih

Ztracený chlapec Ztracený chlapec Dave Pelzer

Četla jsem již před několika lety a vrátila jsem se k ní zpět. Je naprosto neskutečné, že poté, co David střídal pěstouny a vlastně neměl žádný domov a odrazový můstek, se dokázal krásně vyšplhat.

06.02.2022 5 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Tohle byla přesně ta kniha, kterou jsem potřebovala. Pořádná romantika :) Velmi čtivý příběh o Annie, která se potýká s rozchodem, vyhozením z domova a propuštěním z práce. Vše se změní na tropické dovolené, kde potkává Chrise.
Určitě to není poslední kniha, kterou jsem od této autorky četla.

30.01.2022 5 z 5

Deník z Wu-chanu Deník z Wu-chanu Fang Fang

UFFF. Kniha pro mě byla utrpením. Kolikrát jsem jí chtěla odložit. Čím více stránek, tím větší pauzy ve čtení. Děj úplně o ničem, pořád to samé dookola. Vím, že je to psáno jako deník, a že v karanténě se toho nic neděje, ale vydat knihu je teda odvaha...Dvě hvězdičky dávám za to, že tam byla popsána mentalita občanů. To jediné si z knihy odnáším.
"Já taky zažila vaše mládí, tehdejší my, to jste dnešní vy"

29.01.2022 2 z 5

Dítě „L“ Dítě „L“ Tammy Cohen (p)

Příběh zajímavý, ale žádný wow dojem z toho nemam. Ani nemůžu říci, zda by mě něco zaujalo. Ze začátku jsem se ztrácela v postavách. Děj se poté spojil, trošku překvapivě.

11.01.2022 2 z 5

Randění pro geeky Randění pro geeky Eric Smith

Knihu jsem měla již nějakou dobu doma a říkala si, kdy ji asi otevřu. Při hledání knihy, která má max.22 hodnocení, jsem sáhla do svých zásob a shledala, že nadešla její chvíle. Kniha není pro mě, ale nějakým způsobem neurazila. Dělalo mi problém se začíst a jsem ráda, že je konec. Líbila se mi tam různá přirovnání k filmům a seriálům, což bylo úsměvné.

05.01.2022 2 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Knihu jsem četla už před mnoha lety a znovu na ní natrefila v knihovně. Hledala jsem něco "tenkého" do vlaku a sáhla po ní. Vyvolala opět stejné emoce, jako před lety. Líbí se mi, jak je kniha napsaná. Je velmi čtivá, čtenáře vtáhne. Příběh Davida už bohužel tak příjemný není. Pořád jsem se musela ptát: Proč? Proč zrovna on a jeho bratři ne? Co jí k tomu vedlo? Kolik dětí tohle, nebo jiný druh týrání, prožívá?

29.12.2021 5 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

To nejlepší ze čtenářské výzvy na konec. S touhle výzvou jsem nevěděla, co si počít, tak jsem jí nechala jako poslední. Děkuji za žebříček, pomocí něho jsem hledala knihy v knihovně a držela jsem v ruce Veterinářku a tuto knihu. Nakonec vyhrála Voda pro slony a jsem za to ráda. Příběh velmi hezký, úplně mě vtáhl do cirkusu. Příběh starého pána mě dojímal a konec velmi potěšil.

10.12.2021 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Ságu Stmívání mám jak přečtenou, tak shlédnutou, takže příběh jsem znala. Bylo zajímavé sledovat to očima Edwarda, ale nic nového mi to nepřineslo. Nejvíce se mi líbila část, jak na letišti zjistil, že Bella není s Alice a než se k Belle dostal.

04.12.2021 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Autorku a její knihy žeru a tak jsem po přečtení některých komentářů měla strach, že mě nyní tato kniha zklame. Vůbec. Kniha opět perfektně napsaná, nechybí napětí, příběh, super děj. Doporučuji

15.11.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

První knížka od této vychvalované autorky. Musím říct, že příběh je velmi pěkně napsán. Jsem narozena v roce 90, takže si neumím představit dobu, ve které žili mí rodiče. Určitě si přečtu další z jejich knih

11.11.2021 5 z 5

Tohle je má píseň Tohle je má píseň Richard Yaxley

Musím říct, že jsem čekala trochu víc. Příběhy jsou pěkné, ale nic to ve mě nezanechalo

11.11.2021 2 z 5

V hlubinách mozku V hlubinách mozku William R. Dantz

Dcera dostala jasný rozkaz, najdi mi knížku se sanitkou. Tak se totiž označují v knihovně knížky, které mají lékařskou tématiku. Přinesla mi tuto. Dle obalu jsem byla skeptická, ale anotace zaujala.
Knížku jsem přečetla během chvilky. Podobných knih jsou mraky, ale kniha je velmi napínavě napsána, děj švihá a skončí jinak, než jsem si myslela. Doporučuji

07.11.2021 5 z 5

Knihu dostal manžel darem a nebýt této výzvy, ležela by někde zastrčená. Vůbec mě nelákalo si o nějakém Šlachtovi něco přečíst. A teď si říkám, škoda, že až po volbách, získal by můj hlas...

06.11.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jsem rodilá karviňočka, takže příběh mě velmi zasáhl a rozesmutnil. Zároveň jsem mohla zavzpomínat na příběhy, které mi vyprávěl můj dědeček.
Pasáže, které mi utkvěly v hlavě:
- důvěrně znal atmosféru Harendy dole u orlovského nádraží, ve které to bujaře žilo téměř každý den: pilo se, občas v klidu, jindy s hádkou, židle lítaly vzduchem jen velmi zřídka, zato se často zpívalo, a na kolejích bývalo nablito jen velmi výjimečně (vlakové nádraží už sice nefunguje, ale nablito tam sem tam bývá pořád)
- Nahoře, nad zemí, rostou další a další kolonie...nahoře to vypadá, jako by nastával ráj. Ale co dole? Kolik si toho ještě nechá země líbit? Už před deseti lety bylo třeba snížit věž starého kostela, aby kvůli pohybům půdy nespadla. Copak je Žofie jediná, kdo si to pamatuje?
- a třeba si v životě kopí jiné boty než černé! To by bylo krásné...Jak ty botky dělají i z pravidelné návštěvy kostela navýsost slavnostní den...Tak těch se jen tak nedočká/! Je kopa věcí mnohem důležitějších než paráda.

Člověk už si tak zvykl na dnešní dobu, že k němu minulost neprojde. Kolik bot mám ve skříni já a mnoho z nich vlastně nepotřebuji...Obdivuji všechny muže, ženy i děti, kteří zde žili. Tolik dřiny, tolik trápení a přitom tolik lásky.

24.10.2021 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Jako máma vím, jak těžké je vychovávat dítě. Také mám pocit, že všichni na mě koukají, kritizují. Ale pokud mi dítě nemluví, ubližuje mi....to je jiná. Autorčina prvotina mě pohltila. Pořád přemýšlím, na kterou stranu se naklonit. Určitě doporučuji přečíst

19.10.2021 5 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Markýz de Sade byl odsuzován, nyní je chápán jako významná postava dějin filozofie. Jak se píše, kniha 120 dnů Sodomy představuje první ucelenou sexuologickou studii člověka. Jde poznat, že je nedokončená, narychlo sepsána. Sade se snaží charakterizovat nejdůležitější sexuální vzrušení. Knihu jsem začala číst před více než 10 lety, ovšem jako náctiletá jsem se nedokázala pročíst kapitolami o vyměšování. I teď mi činily problémy, ovšem po překonání těchto kapitol již čtení šlo.

03.10.2021 4 z 5

Dítě třetí říše Dítě třetí říše Mandy Robotham

Knížka se velmi dobře čte, je zajímavá. Při čtení jsem zapomněla na svět kolem sebe a do příběhu se ponořila. Nedokáži si představit utrpení matek, kterým vzali dítě ihned po porodu. A zároveň vědět, co se s nimi stane....

05.09.2021 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Opět úžasné. Prostě seriál je super, ale KNIHA je prostě lepší :) Už mám doma třetí díl a těším se na pokračování.

26.08.2021 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Klaním se. Tolik jmen, tolik rodů, tolik území a nesplést se :) Autor má hodně velkou fantazii, kterou dokázal přenést na papír. Také zírám, že seriál je s knihou totožný. Těším se na pokračování.

05.08.2021 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Příběh velmi nešťastné dívky, která propadla alkoholu. Vysnila si život páru, který vídávala z okna vlaku a jednou uviděla něco, co jí představu nabouralo. Pak příběh začíná. Po přečtení knihy jsem poprvé shlédla film a musím říct, že se velmi podobá knize, ovšem té se rozhodně nevyrovná.

24.07.2021 5 z 5