Poslední neuvěřitelné dobrodružství pana Monroea

Dojemný příběh o stáří a o přátelství plný nadsázky a černého humoru. Joel není zrovna prototyp milujícího dědečka. Je to starý mrzutý chlap, jehož životní náplní je stěžování si na vše, co se okolo něj děje. Život v domově důchodců se pro něj stal po smrti jeho ženy naprosto nesnesitelným. Vše se ovšem změní ve chvíli, kdy mu do pokoje nastěhují nového spolubydlícího: vyhaslou telenovelovou hvězdu Franka, který Joela sice nevytáčí o nic méně než vše ostatní, postupně si však k sobě oba staříci nalézají cestu. A nic nespřátelí dva lidi tolik, jako zlolajné plánování útěku......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446697/big_posledni-neuveritelne-dobrodruzstvi-gln-446697.jpg 411

Vydáno: , XYZ (ČR)

The Great Unexpected, 2018

Kniha Poslední neuvěřitelné dobrodružství pana Monroea

Datr1
20. listopadu

Vynikající kniha. Nejprve jsem jí četla jako oddychovku, ale ten milý příběh dvou seniorů mně bavil čím dál víc. Velice dojemný závěr plakala jsem jak želva . Určitě stojí za přečtení.

knihovniceVS

Úžasné vyprávění. Někdo potřebuje zápletky, vzruchy, akce a věřím tomu, že spoustu lidí tato kniha nezaujme. A přitom to tam všechno je, jen tak trochu víc v poklidu a jako bonus je tam moudrost, nadhled, přátelství a porozumění.
Tihle dva kluci lehce za zenitem mě moc bavili. Byly to naprosto reálně vykreslené postavy, od samého počátku jsem je před sebou úplně viděla. Místy byla bolest a smutek, místy humor, ponejvíc černý a celé to prostě bylo skvělé. S výborným překladem a bezchybnou češtinou.
Nadšení.