mpb1913 mpb1913 komentáře u knih

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tak pro mě jedna ze slabších severských krimi. O celé sérii se hodně mluví (nutno říct že kladně), pro mě ale zklamání. Celá knížka mi přišla dost přitažená za vlasy (především scény které měly čtenáři našponovat nervy), za mě celé dost těžko uvěřitelné (patnáctiletý řezník, nedbaje vlastních kritických zranění páře lidi kudlou na počkání, zoufalá matka hledající syna si to jde rozdat s novým milencem v okamžiku kdy málem přijde i otce atd.), prostě se tomu nedalo uvěřit.

24.11.2015 2 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Jedu Harry Holeho popořádku a jsem překvapen kam mě zavedla severská krimi. Začátek v Austrálii, dvojka v Bangkoku a teď druhá světová válka. Sem spokojen pane Nesbø a těším se co přijde dál.
Červenka není detektivka při které má člověk ohryzaný prsty na kost, ale retrospektiva na východní frontu do zákopů u Leningradu jí dodává koule. Sem tomu pachateli i fandil :-)

19.03.2015 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Tak v tomto příběhu byl Servaz trochu upozaděn na úkor hlavní postavy Christine Steinmeyerové a nebylo to vůbec na škodu. Drsné, surové a skvělé. Za mě zatím nejlepší díl série.

09.05.2023 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Výborně zvolené prostředí, první polovinu knihy jsem si užíval. No ale co se dělo potom už nebylo ani vtipný. Ohňostroj z antihmoty, seskok z helikoptéry na zácloně, farář s jeptiškou a se zkumavkou, ukázka toho jak posrat skvělou knihu na 50 stranách.

24.07.2015 2 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Výborně zvolené prostředí. Pyreneje, vodní elektrárna, Wargnierův institut a mráz, to vše navodilo hned od začátku tísnivou atmosféru a skvěle to hrálo s temným příběhem, který nám postupně odkrývá hlavní vyšetřovatel Martin Servaz. Nakonec to vše do sebe i tak nějak pozapadalo a dalo to smysl, jen ta zbytečná divočina v závěru mi tam prostě neseděla. Kdyby to autor dojel v podobném tempu jako se nesla celá kniha dal bych i 5*.

05.04.2023 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Opět skvěle prostředí, skvělá atmosféra. Ale ani v této knize, si autor neodpustil pár těžko uvěřitelných zběsilostí, které knize spíše škodí než naopak. Snad nespoileruji, když napíšu, že i v tomto díle přežil Servaz třikrát svoji smrt. Už toho začíná být trochu moc.

19.04.2023 4 z 5

Hodnotím jako celek po dočtení sedmého dílu. Za mě naprosto monstrózní sága, kde nám autor představí postupně pět generací rodiny Prokopů a spolu s nimi nás provede všemi významnými i méně známými událostmi mezi roky 1400 až 1485. Na více než čtyřech tisících stranách, které se čtou sami, nás pan Vondruška provede jedním z nejvzrušujících období naší historie, kde nás nechá nahlédnout do životů obyvatel českého království a to od těch nejchudších z chudých až po samotné krále. Do neuvěřitelných detailů je čtenář obeznámen s životem v té době, a bez nadsázky by se mohlo co do informací a komplexnosti klidně jednat o učebnici dějepisu. Za mě o level lepší než Přemyslovská epopej a klobouk až ke kolenům.

31.03.2023 5 z 5

Tohle je tak známá kniha, že nemá cenu k ní nic psát. Já se odhodlal k jejímu přečtení po návštěvě míst, kde Hašek trávil své poslední chvíle a vyslechl si pár historek s ním spojených. Tím mohu všem, kdo si Haška zamilovaly, doporučit návštěvu Lipnice nad Sázavou. Krom spisovatelova muzea je tu především nádherný hrad od kterého měl Hašek klíče a tak když byl v dobrém rozmaru a v hostinci měly zrovna zavřeno jal se role průvodce. Jeho legendární prohlídky prý trvaly i přes tři hodiny a přesto, že na jeho výkladech nebylo zhola nic pravdy, návštěvníci prý vždy odcházely nadmíru spokojeni a pobaveni.

22.08.2017 4 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Výborný, bavilo. Člověk tak nějak čeká a chce, aby to dopadlo tak jak to dopadne a to se povedlo. Za mě naprostá spokojenost. Jsem rád že se autor opět vrací k "ostrovním" tématům.

23.11.2016 5 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Hned mám chuť vymlasknout spoustu "slkínek" kořalky, spoustu portskýho, spoustu piva, stáhnout celý máčka a jít píchat všechny kurvy co se namanou, ale holt nejsem Henry Chinaski, tak si dám matonku a zpátky do rachoty. Jinak neotřelý popis operace hemáčů.

21.05.2014 5 z 5

Cesty rytířů Cesty rytířů František Niedl

Hodnotím jako celek po přečtení všech osmi dílů. Jsem stejně jako u série s Hynkem Tasem z Boru nadšen. Velká, krásná pohádka pro dospělý kluky, která se odehrává ve známých kulisách Prahy, Českého Krumlova, ale i Lokte, Hradce Králové a dalších míst což románu pro mě ještě přidává na atraktivitě. Nechci nijak spoilerovat, tak jen napíšu, že rozloučení s hlavní postavou je přímé, chlapácké, dojemné a za mě to autor zakončil skvěle. Rozhodně si postavy oblíbíte a dočtete příběh dokonce za což budete krásně odměněni.

Rozervané království Rozervané království František Niedl

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nesbovy krimi téměř vždy dávají smysl. Je tam jasný motiv. Je tam vyústění, kterému se dá věřit, vše jednoduše sedí. To umí i jiní autoři. Ale ten balast okolo, ten umí Jo nejlíp ze všech.

11.03.2016 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Já teda nevím, ale 91%? Za co? Kniha vyloženě pro náctileté. Zaujal mě úplný úvod, ale pak to šlo celý do kopru a konec jsem jen tak nějak přeskákal.

28.05.2015 2 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Já bych snesl i čtyřku, především kolem Anny by se něco vyklubat mohlo. Jen už asi došli přátelé, které je ještě možno zabít.

11.12.2014 4 z 5

Skála Skála Peter May

Výborně zvolené prostředí. Kdo se těší na "klasickou" detektivku ten si moc nezapátrá. Jednu hvězdičku seberu za tu těžko uvěřitelnou hromadu tragédií, která se na Fina celý život kupí. Do dvojky jdu určitě a hned.

26.11.2014 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Třetí a pro mě zatím nejlepší Jussiho knížka.

08.05.2014 5 z 5

M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy Richard Hooker

Tato kniha má jen jedinou chybu, a to je malý počet stránek.

21.01.2014 5 z 5

31.03.2023 5 z 5