Mooneylan Mooneylan komentáře u knih

Skrýš Skrýš Masasumi Kakizaki

Krátký, ale silný horor.

Hlavní hrdina se vyrovnává s těžkou rodinnou situací - úmrtí syna. Za vinu mu to dává jak manželka, tak její rodina i ostatní okolí. Hrdina se potýká s pracovními problémy, finanční situací a manželskou krizí. Rozhodně se začít znovu a pak...se to trochu zvrtne.
V temnotě jeskyně nachází děsy, o kterých se mu nesnilo. Ale síla jeskyně je na jeho zmučenou psychiku až moc velké sousto. Možná se mu stává vykoupením..

Horor jsem si užila, měla jsem ho přečtený jedním dechem. Jde o klasickou smyčku oběť/padouch. Vše doplňuje skvělá kresba. Atmosféra je tísnivá, šílená, dusivá.. Paráda! Škoda jen, že je to solitérní počin. Ale budu se těšit na další díla od tohoto autora :)

15.10.2018 5 z 5

Válka a střepy Válka a střepy Bill Willingham

Něco mi říká, že rčení "Konec dobrý, všechno dobré" u série Mýty platit nebude. Tenhle díl nabušený akcí a dramatem, končící nadějí, jistě není posledním, ve kterém by se odehrával tak mocný děj! Jde se na další díl!

12.10.2018 5 z 5

Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci Roark Bradford

Knihu doporucuji jako oddechovku od narocnych kusu.
Humorne prevypraveni Bible asi tak, jak by si ho tradovali otroci, kdyby nemeli ani sajna, co je Bible nebo kdo je krestan. Pokud mate alespon zakladni povedomi o biblickych pribezich, pobavite se dvojnasob. Bez te nadsazky vam toziz utece spousta narazek a vtipu.

08.10.2018 4 z 5

Nekroskop Nekroskop Brian Lumley

Jedna z mych oblibenych knih. Skvele tema, ktere se cte samo. Jedine, co me na pribehu mrzi, je vykresleni upiru jako jakychsi parazitu. Ale ostatne, tenhle pribeh neni az tak o upirech, no ne? ???? za me 100%

08.10.2018 5 z 5

Dobrý princ Dobrý princ Bill Willingham

Za mě zatím asi nejlepší díl!
Kdo by řekl, co se stane s Mucholapem? Mrazilo mě, když království Azyl získalo své postavení v Domovině. Jen tak dál, Lape, jen tak dál! :)

04.10.2018 5 z 5

Synové impéria Synové impéria Bill Willingham

Inkvizitor Jeníček? Paráda!
Moc se mi líbí odhalování vedlejších postav. Příběh začíná nabírat na obrátkách tím, že se Mýtov chystá na válku.

04.10.2018 5 z 5

Vlci Vlci Bill Willingham

Libi se mi vyuziti Maugliho v pribehu, kdo jiny by taky dokazal najit samotneho Wolfiho?
Samotna Wolfiho mise je pak uz jen, jak kdyby nahodou, uspesnou tresnickou na dortu jeho vlastniho navratu domu. Tradicni "once upon a time" happyend vse jen korunuje. Palec nahoru tomuto dilu a cele serii!

Arabské noci (a dny) Arabské noci (a dny) Bill Willingham

Bajecne vystizene arabske Myty! Moc se mi libi vlakno s dzinem (Dzin a tonic, ha ha..) a rada bych se dockala dilu, ktery bude pouze v mytickem Bagdadu

Domovina Domovina Bill Willingham

Jak mi Modrak prisel celkem nezajimava postava, tak tady se ukazal v uplne novem svetle!
Dozvite se zde, kdo je vlastne Nepritel. Cekala jsem neco nebo nekoho ultra temneho, ale vysledek je vlastne mozna jeste horsi mez ocekavani.

Rána Rána Mike Carey

Prostě skvost! Nemůžu se dočkat dalšího dílu! :)

01.10.2018 5 z 5

Tommy Taylor a válka slov Tommy Taylor a válka slov Mike Carey

Tahle série je skvělá! Hodně mě baví ta filosofie existence. Je příběh jen obyčejné vyprávění, nebo na něm stojí celé naše bytí? :)
Nejvíc jsou příběhy o Paulim! Kdo ví, pochopí :D

01.10.2018 5 z 5

Tokijský ghúl 7 Tokijský ghúl 7 Sui Išida (p)

Joooo, z Kena už konečně něco roste! 3:)

17.09.2018 5 z 5

Tokijský ghúl 6 Tokijský ghúl 6 Sui Išida (p)

Nejlepší je bláznivý devatenáctiletý inspektor! Jsem zvědavá, co se s ním stane v dalších dílech!

14.09.2018 5 z 5

Leviatan Leviatan Mike Carey

Čtvrtý díl skvělé série Mezi řádky. Báječné propojení knižních světů bílou velrybou. Co si užívám, je poslední příběh na závěr. Vraždy, úklady a zoufalství nekonečných schodů jsou strhující příběh!

03.09.2018 5 z 5

Slovanské nebe Slovanské nebe Josef Toman

Nádherný popis vzniku Čech O:) Baví mě skvěle popsané zvyky, tradice a hromady jídla, co Perun zbaští nejen k obědu :D

28.08.2018 5 z 5

Snění Snění Denis Pierre Filippi

Nádherná ilustrace, skvělé zobrazení mého milovaného viktoriánského světa. Lechtivý příběh tam prostě patří, i když si myslím, že kniha tohoto formátu by si zasloužila méně naivní obsah :)

22.08.2018 4 z 5

Chlupatý a nebezpečný Chlupatý a nebezpečný Skottie Young

Rocket, to je ten křeček? BUUUUUUM! Ehm, pardon...mýval....BUUUUUUM! No dobře, dobře pardon! Žádný mýval...prostě Rocket, Rocket!
Spousta vtipu, akce, násilí a hlavně srandy! Jestli chcete odpočinkovku, jděte do Rocketa! :)

Probuzení Probuzení Marjorie Liu

Luxusní grafika, skvělý příběh! Nástřel nového světa, pohled do srdce jednoruké hrdinky a spousta akce! V druhém díle se vše jistě rozjede naplno, určitě si to nenechám ujít!

22.08.2018 5 z 5

Svůdné schůzky Svůdné schůzky kolektiv autorů

Skvělá sbírka erotických povídek, která vás polechtá za očima :)

Když zaklepe mrtvý Když zaklepe mrtvý Mike Carey

Třetí díl skvělé série Mezi řádky! Čím hlouběji se dostáváme do příběhu, tím poutavější a zajímavější se zdá být. Luxusní je pak také gamebook, který si můžete užít téměř na konci komiksu. Všemi palci pro! :)