Tommy Taylor a válka slov přehled

Tommy Taylor a válka slov
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376163/bmid_tommy-taylor-a-valka-slov-k4o-376163.jpg 4 53 53

Mezi řádky série

< 6. díl >

Začíná válka. Válka mezi Tomem Taylorem a tajnou skupinou, která se snaží pomocí literatury ovládnout svět. Aby měl Tom šanci, potřebuje každé kouzlo, které kdy prošlo stránkami knih... ale i literární magie má svá nebezpečí. A navíc, pokud má své soupeře porazit, musí proniknout až do jejich temné historie. Po téhle knize už nezůstane nic skryto „mezi řádky“.... celý text

Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew
Originální název:

The Unwritten, Vol. 6: Tommy Taylor and the War of Words , 2012


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tommy Taylor a válka slov. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (9)

Atlantis
22.04.2024 4 z 5

Super, takové mini finále, kde se několik věcí hezky vysvětlí a uzavře. Ale na druhou stranu, pořád mám až zbytečně mnoho otázek (Jak třeba mohl Pulman najednou dopadnout tak, jak dopadl?). Mini vložené příběhy se se své kvalitě a relevanci taky hodně rozcházejí. Mnohé z nich jsou skvělé a vyplňují prázdná místa, některé jsou ale téměř zbytečné. Mezi řádky si tak pořád drží velmi solidní kvalitu, jen musíte mít náladu na ty meta myšlenky.

Norri
07.10.2022 4 z 5

Uf, tam je toho tolik… Tato kniha je dějově příšerně roztříštěná. Hlavní linka je roztrhaná na několik kusů a je proložená mnoha příběhy z minulosti, ale také jedním vedlejším příběhem ze současnosti. Bylo asi nutné to takto roztříštit, protože jedině tak bylo možné odvyprávět takto komplexní příběh. V minulosti zavítáme nejen do minulosti Wilsona Taylora, ale dozvíme se také o minulosti Pullmana a šílené loutkářky Rauschové. Zavítáme do první světové války i do biblických časů Abela a Kaina. Zúčastníme se dokonce dobrodružství legendárního Gilgameše. Nejednou se zde opět setkáme s velrybou, neboť ta má v příběhu, jak už jistě tušíte, velmi speciální roli. Mike Carey zde totiž odhalí skutečné kořeny celého příběhu a zákulisí vší té magie. Může se zdát, že zde byla naplněna mise celé této série, ale evidentně to tak není. Cliffhangery na konci jsou a do konce zbývá ještě pět knih. Vyvrcholení děje této knihy není úplně jasné a vysvětlující, takže v dalších knihách ještě pořád bude co vyprávět. Je zajímavé, jak Mike Carey i v této sérii rezonuje na podobných vlnách jako v Luciferovi. Ostatně hodně toho má tato série společného i se Sandmanem a jeho Snem tisíce koček.


Ronnie68
20.09.2022 4 z 5

Zatím nejdelší dil série .... Ale děj mě v celku bavil ... Nejspíš se začínám už konečně orientovat ....

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Tommy Taylor a válka slov v seznamech

v Přečtených61x
ve Čtenářské výzvě5x
v Doporučených1x
v Knihotéce26x
v Chystám se číst5x
v Chci si koupit7x
v dalších seznamech1x

Štítky knihy

komiksy Vertigo Comics

Autoři knihy

Peter Gross
americká, 1958
Mike Carey
britská, 1959