Arabské noci (a dny)

Arabské noci (a dny) https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248474/mid_myty-7-arabske-noci-a-dny-248474.jpg 4 140 17

Mýty (Bill Willingham) série

Začíná nový konflikt mezi Mýty a Protivníkem – a to útokem na svět arabských Mýtů. Což vede nejen k neobvyklé diplomatické misi, ale i k nebezpečnému střetu kultur.

Literatura světová , Komiksy , Fantasy

Vydáno: , Crew , Netopejr

Fables: Arabian Nights (and Days) , 2006

fvalek
17.05.2023 3 z 5

Na válku v zemi arabských mýtů jsem se těšil a ona tak nějak neproběhla, škoda. Stejně tak se z arabských mýtů objevili asi tak jen dva známé a zbytek byl jen tak lacině vyjmenovaný, čekal jsem větší seznámení s jejich říší. Čekal jsem alespoň Jafara nebo tak. Nicméně diplomatická mise dobrá a situace ohledně džina za mě vyřešená naprosto fantasticky. Zacílit na toho, kdo přání pronáší celkem jednoduchým kouzlem, to by málokoho napadlo. Samotná existence džina přináší zajímavé možnosti v boji s nepřítelem i děním v Mýtově, takže doufám, že se ještě objeví. Jinak východní Mýtov mě zaujal, ale čekal jsem, že už to jsou právě uprchlíci, ne jak to reálně dopadlo. Ale jsem rád, že si král Cole našel své místo, bylo mi ho líto. No a malá vsuvka týkající se Sněhurky... Vlastně úplně o ničem. Mrzí mě, že ji takhle odhodili do pozadí...

INCOGNITOREADER
29.11.2022 3 z 5

Tento díl byl slabší. Příběhově se nic moc nedělo. Spousta postav neměla vůbec žádný prostor.

evickakyticka
21.02.2022 4 z 5

Opět nové mýty a jejich příběhy. Změny v kresbě mi nevadí, aspoň to není tak jednolité. Příběh je docela rozvětvený, mám obavy, abych neztratila nit. Nu což, šup do knihovny pro další skvělé počtení.

TomD
08.09.2020 5 z 5

Dobré. Jako celá série

KubaHanzelin
20.05.2020 4 z 5

Máme tu pár nových tváří. Z Východu! Sindibád, Jusuf, Aladin, Ali Baba, džinové..
Pokračování hlavního příběhu nám představilo nové Mýty, některé více, některé méně zajímavé, ale celkem se toho moc nestalo. Nebýt vedlejšího příběhu o lásce dřevěných lidí, už bych si leštil 3*, ale právě ten vedlejší příběh mě opět přesvědčil o tom, že Mýty jsou parádní série a ani po 7mi dílech neztrácí dech

Kiki22
03.05.2020 5 z 5

Nové mýty, nová kultura, supermocní džinové, pozlátko arabských pohádek. Je to takové jinačí, ale pěkně to rozšiřuje mytickou rodinku. A lovestory dřeváčků Rodneyho a June je dost cute, i když vykoupená špionážní misí.

gaspoda
19.02.2020 4 z 5

poslední příběh byl hodně fajn

3DD!3
16.11.2018 4 z 5

Skvělé zakomponování arabských mýtů do těch evropských. Džinova likvidace nepohodlných je super.

Mooneylan
02.10.2018 5 z 5

Bajecne vystizene arabske Myty! Moc se mi libi vlakno s dzinem (Dzin a tonic, ha ha..) a rada bych se dockala dilu, ktery bude pouze v mytickem Bagdadu

trudoš
31.08.2018 5 z 5

Pořád ještě pohádková balada. Imaginace amerického scenáristy Billa Willinghama mě asi nikdy nepřestane fascinovat, stejně jako způsob, jakým kombinuje zápletky a zvraty, které jsou v rámci ústřední tématiky paradoxně víc civilní než fantaskní. Obsah Arabských nocí (a dnů) tentokrát není tak zásadního charakteru, ale poctivě se budují důležitá spojenectví a slibují docela zajímavé časy. Zároveň krystalizují profily nových rolí, hlavně u těch postav, co mi přišly v předchozím albu tak unáhleně rozvrkočené. S povděkem kvituji, že si Kráska nezačala nic s Krásným princem, jak se samo nabízelo, stejně jako že se Zvířetem dospěli k závěru nekopírovat jednání Sněhurky a Zlého vlka, a řešit problémy pěkně po svém. Trochu nudná mi přišla jen ta linie s novým starostou Mýtova, tedy jak zvládá a nezvládá svůj úřad, protože se to už táhne přes třetí knihu. Závěrečná dvouaktovka o Rodneym a June je pak hodně o atmosféře a přiznám se, že její konec jsem ocenil až při zpětné rekapitulaci událostí.

LordSnape
19.08.2017 5 z 5

Další díl, který přebírá příběhy ze skutečného světa a převede jej do světa pohádkových postav, které zažívají stejné problémy jako my v současnosti. Střet dvou rozdílných kultur tu máme posledních pár let pořád na talíři a proto mě tenhle díl bavil svou neskutečně pozitivní náladou, že každý problém má nějaké řešení a že populismus a sliby prostě stále fungují jako skvělá vábnička. Co se týče vložených příběhů bokem, nijak se mi hlouběji pod kůži nezaryly, páč si je už nepamatuji.

jarynek
15.07.2017 4 z 5

Tentokrát mne vložený dodatečný příběh bavil mnohem více než hlavní dějová linie. Obálky jednotlivých dílů jsou skvělé.

Disease
18.11.2016 4 z 5

Vzhledem k tomu, že se ke mně díly dostávají napřeskáčku, mám občas trochu problém se zasazením do kontextu. Tohle bylo výborné, včetně Legendy s pomalým rozjezdem, ale výbornou gradací.

borknagar
27.03.2016 4 z 5

Další ze skvělých souborných vydání Mýtů. Tentokrát sešity 42 - 47 a opět je to velká paráda. Po delší pauze, kterou jsem si od Mýtů dal, jsem se do tohoto světa bezproblémů ponořil a čtení si užíval. Skvělou kresbu opět v závěru trochu kazí minipříběh Balada o Rodneym a June, kde skvělý scénář drtí nezáživnou kresbu. Ale to už jsme si u vložených příběhů ze světa Mýtů zvykli. Geniální jsou jako vždy skvělé obálky jednotlivých sešitů, radost pohledět......

martinstefko
27.10.2015 4 z 5

"Mýty" nejsou sérií, na kterou bych nedočkavě slintal, ale musím říct, že se jedná o řemeslně nesmírně kvalitní sérii, která vypráví takové příběhy, které jsou - i přes skutečnost, že jsou všechny postavy převzaté - neskutečně originální. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/05/925-myty-7-arabske-noci-dny-80.html

Covenant
21.05.2015 5 z 5

Zatím jsem měl u Mýtů za to, že každý lichý díl je horší, než sudý. A tak jsem se do čtení moc nehrnul. Ale co se nestalo. Tento díl byl skvělý. Džin z lahve byl opravdu mocný a poslat ho vyřešit např. nějakou neřešitelnou situaci s organizací na východě, bylo by hotovo během pár hodin. Bavilo mě to, ale trochu to vybledlo, při čtení druhé části. Tam jsem se bavil o trochu víc. Přišlo mi vtipné sledovat dvě polena, co se snaží políbit. Nemluvě o tom, že ON neměl v rozkroku ani větvičku a ONA díru po suku. Celá jejich štrapáce byla promyšlená od začátku do konce a bylo osvěžující číst "uzavřený" příběh. Nebo se s nimi ještě potkáme?

Kapis
08.05.2015 5 z 5

G-E-N-I-Á-L-N-Í

Obálky dohromady dílů 3 a 4 (jednou to na comicsdb nebo na Crwi někdo postoval vedle sebe) jsou v kontextu perfektní.
Obálka posledního dílu je pak asi ta nejúžasnější, kterou jsem kdy na komiksu viděl. Fantazie, furt na to hledím.

99%