Mooneylan Mooneylan komentáře u knih

Zaslíbená Země Nezemě 3 Zaslíbená Země Nezemě 3 Kaiu Širai

Jak tohle dopadne, to teda nevim!
Ve tretim dilu dechberouci manga serie dochazi k zasadnim zvratum a teorii zde strida akce. Cim dal tim temnejsi a napinavejsi pribeh nabira na intenzite a graduje v neunosny cliffhanger. Stay tuned na dalsi dil!

10.07.2019 5 z 5

Nuselskej punk Nuselskej punk Metoděj M. Alexa

Punková jednohubka ze života v Nuslích. Až tady si uvědomíte, jak drsný život může někdy být, ale s jakou pivní a zhulenou grácií se dá vybruslit z každé situace.

10.07.2019 3 z 5

Sunstone 1 Sunstone 1 Stjepan Šejić

Komiks o vztahu dvou divek a jejich sexualnich fantaziich. V BDSM provedeni.
Pribeh je spise vyprveci, vylet do srdce celeho vztahu dominy a subinky a zaroven oravdove lasky. Takovy drsnejsi divci roman :)
Uchvatila me predevsim kresba, ktera diky sve realnosti byla schopna vykreslit i detaily vsech kozenych pomucek a latexovych oblecku. Za me velke ANO!

Návrat královny Chrysalis Návrat královny Chrysalis Katie Cook

No dobre, priznam se... Nenavidim cokoli ruzoveho a My Little Pony je to nejruzovejsi, co si muzete predstavit. Precist jsem je ale musela a proto muzu rict, ze... ach bohove....ze ponici jsou super. Maji vychytane hlasky, jejich svet je propracovany a cela myslenka pony sveta ma svih. Pribehy jsou vtipne a mnohdy maji takove narazky, ktere pochopi jen dospeli.
MLP je zlo...ruzove, obalene v cukru a zabalene do duhy. Tak se vam bude alespon lepe polykat a vy si nakonec budete muset pripustit, ze se vlastne dobre bavite ;)

Krev Krev Marjorie Liu

Druhy dil serie nas posouva v deji. Pokud ale na tento ilustratorsky drahokam nemate moc casu, nectete ho. Je potreba, abyste ho vnimali vsemi smysly. Dej je narocny svou spletitosti vztahu, historie a intrik a je velice jednoduche ztratit prehled. Proto si se ctenim dejte na cas, jinak se vam zazitek rozplyne a nebudete tak spokojeni s vysledkem.
Mimo jine doporucuji vnimat atmosferu brilantni kresby a detailne vykresleneho sveta, ve kterem jsou u moci spise zeny, kde je steampunk a post apo dennim chlebem, kde spiritualita a magie hybou svetem a kde to zije originalitou.

08.07.2019 4 z 5

Deadpool se žení Deadpool se žení Victor Gischler

Superhrdinske komiksy nejsou muj salek caje, ale Deadpool me bavi. I kdyz nektere kousky jsou silnejsi, nektere slabsi, je to takova odpocinkova chutovka. Nemejme ji to za zle, vzdyt je tady pro nas tehdy, kdyz uz jsme unaveni odbornou a vaznou literaturou ;)

08.07.2019 3 z 5

Spider-Man: Velká moc, velká odpovědnost Spider-Man: Velká moc, velká odpovědnost Paul Tobin

Druhá kniha v edici Můj první komiks je důkazem, že komiks je ideálním prostředkem pro rozečtení dětí!
Grafika tady není infantilní, příběhy jsou jednoduché, ale akční a vypointované.
Tenhle komiks má vše, co byste si přáli od dětského komiksu, ba i něco navíc, takže i dospělý fanoušek si tady něco určitě najde :)

Svědectví Svědectví Stephen King

Jedna z mých velice oblíbených kingovek.
Postapo říznuté náboženským tématem? A to vše převyprávěno samotným Mistrem? To prostě chceš!

08.07.2019 5 z 5

Předběžné varování: Krátké fikce a disturbance Předběžné varování: Krátké fikce a disturbance Neil Gaiman

Miluji povídkové knihy. Díky nim můžete nahlédnout do autorovy mysli mnohem víc, než skrze jednotlivé romány. Ukousne si totiž toho a onoho a ukáže vám tak ucelený obrázek toho, co se mu honí hlavou.
Ještě lepší je to, když ke každé knize napíše komentář proč vznikla. Dokážete tak pochopit o čem povídka je, jak se zrodila a za jakým účelem.
To všechno Předběžná varování mají a mě nezbývá nic jiného, než si je přečíst znovu od začátku.

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Právě jsem dočetla. Dlouho jsem Americké bohy odkládala, pak ale přišel seriál a já už další cliffhanger nesnesla. Musela jsem se přesvědčit na vlastní oči, jak to celé dopadne.

Čtu tady dost protichůdných názorů. Buď že je to absolutní bomba, nebo naopak odpad. Já bych šla zlatou střední cestou :)

Příběh má nápad. Na tom se snad shodneme všichni. Bohové, kteří jsou vytrženi z rodné země a jen díky víře svých následovníků jsou znovu stvořeni v Americe. Přežívají na každé modlitbě, na každé obětině. Jejich tváře se mění s tím, jak lidé vnímají nové svátky. (Například když se Ostara (Easter) musí dělit o svůj svátek s Ježíšem, achich ouvej). A do toho přicházejí noví bohové. Média, technologie, doprava,... Kdo vyhraje? Kdo zůstane u moci?

Celý plot twist se nakonec zvrhne v nečekanou situaci. Nechci házet tolik spoilerů :) Nicméně vyvrcholení celého příběhu je nečekané, zcela v božském slova smyslu.

Co mi v knize vadilo, bylo vypuštění některých detailů o bozích, které by jistě dodaly mnohem více šťávy. Nedovedu si představit, že bych Americké bohy četla jako neznalec božských panteonů. Byla bych zmatená a nevěděla bych, o čem je řeč. Na druhou stranu - s tím, že jsem věděla o co se jedná, tak jsem si užila ty jemné nuance náznaků božskosti jednotlivých postav.
Mrzí mě plytkost příběhu. Vše je zpracováno rychle, bez detailů, bez hlubšího zakousnutí se do světa a jednotlivých příběhových linek. Vše sledujete z jedoucího auta a nestačíte ani zírat, co všechno se děje - a najednou je to u konce. Některé scény jsou opravdu krásné - například Stínova vigilie. Takové scény jsou propracované, prožité a vtáhnou vás svou skutečností. Ale další scény mi přijdou zbytečně osekané, jako kdyby na ně Neil zapomněl, nebo se s nimi nechtěl moc obtěžovat. Hlavně aby to už bylo u konce.

Můj názor? Americké bohy jsem si nesmírně užila. I přes malá škobrtnutí v detailech je kniha nadčasová, mytická, a originální. Jako doplnění doporučuji shlédnout seriál, i když se vyprávěním odlišuje od knihy. Ucelí vám to pohled na celý božský vesmír kolem nás :)

02.07.2019 4 z 5

Ovoce poznání Ovoce poznání Liv Strömquist

Ovoce poznani je komiksove zpracovani genderovych otazek, ktere spolecnost suzuji uz staleti.
Nekterym z vas muze otevrit oci v pristupu k "tradnicnim" zalezitostem trochu jinou formou. Nekteri tyto otazky jiz znate jak sve boty a komiks pro vas bude zajimavym shrnutim.
Tak jako tak je dobre cas od casu sahnout po podobnem titulu, aby nam nastavil zrcadlo a ukazal, ze mnoho veci jde i jinak.
Jenom si z toho prosim nevyvozujte to,ze muzi by meli zacit rodit a zeny curat vestoje :)

27.06.2019 3 z 5

Shazam!: Monstrózní společenství zla Shazam!: Monstrózní společenství zla Jeff Smith

Skvele zpracovany superhrdinsky komiks, ktery nadchne jak detskeho, tak dospeleho ctenare. Idealni vstup do sveta DC pro zacatecniky superhrdinskeho komiksu.

16.06.2019 5 z 5

Párty! Párty! Párty! Párty! Sholly Fisch

Tohle je nářez! :D Já vím, je to komiks pro děti, ale já jsem prostě na dětské tituly a pohádky zatížená.
Je to komiksové zpracování seriálových Teen Titans Go! Jde o superhrdiny ze světa DC, v čele s Batmanovým parťákem Robinem. Nečekejte tady žádné superhrdinské bomby, jde spíše o vtípky, které se Titánům vymstí. Rozhodně si nepleťte se seriálem na Netflixu, ten není pro děti :P
Doporučuju každému, kdo miluje DC a trochu srandy. Pro děti jako start k rozečtení ideální! :)

05.06.2019 5 z 5

Maškaráda Maškaráda Terry Pratchett

"Show must go on!"
Ryze pratchettovsky Fantom opery! A kdyz k tomu pridate carodejky, je o kvalitni ctivo postarano. Pro milce Zemeplochy doporucuji i divadelni inscenaci Divadla v Dlouhe.

31.05.2019 5 z 5

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Je az s podivem, kolik detailu vynechala vsechna zpracovani Musketyru! Je bajecne si konecne precist original a uzivat si kazdy moment.

Dracula Dracula Bram Stoker

Dracula....ach! Po tolika filmovych, serialovych a divadelnich zpracovanich si konecne precist original! Je to zazitek.

Nicmene se musim dostat k jednomu tematu. Setkavam se s nazory, ze je kniha "divna", dej je nezazivny, jazyk je nesrozumitelny, vlastne to vubec neni desivy atd atd... lidi, no tak ???? Draculu napsal Bram Stoker v 19.stoleti! Samozrejme ze takova kniha bude pro cloveka dnesni doby nesrozumitelna (pokud tedy literaturu 19.stoleti nectete pravidelne a uz se v tematu dokazete orientovat). Dracula, jako jeden z mala titulu, polozil zaklady pro moderni horor. At uz psany, nebo filmovy. Z jeho tematu cerpaji svou inspiraci tvurci dodnes a jeste dlouho cerpat budou. Jasne, pokud jste zmlsani Draculou s Garym Oldmanem, nemuzete cekat ze originalni kniha vas srazi do kolen. Ale zkuste se na Draculu divat ocima cloveka v 19.stoleti, a treba na chvilicku zazijete to, co jste citili jako deti, kdyz jste poprve cetli Harryho Pottera ????

Zkouškové peklo Zkouškové peklo Shea Fontana

Tento komiks je paradni vstup do sveta superhrdinu, a to nejen pro mlade divky. Setkavaji se tu superhrdinky i zaporacky ze sveta DC. Resi jak zkouskove obdobi, tak kluky, pupinky, zabavy a hlavne se dokazi utkat i se superpadouchy. Dej tvori pribehy jednotlivych superhrdinek, ktere se spoji v posledni kapitole. Rozhodne doporucuji jako vstup do superhrdinskeho sveta a pro rozecteni mladych ctenaru.

Pád do hlubin Pád do hlubin Dan Abnett

Protože jsem první viděla film, měla jsem trochu strach, že mezi komiksáky nenáviděného Aquamana si neužiju. Ale příběhem jsem byla velice mile překvapena! Po Aquamanovi jde celý svět a ač se snaží bojovat sebelépe, nemůže suchozemcům vysvětlit, že je na jejich straně. Inu, co jiného než dobrý komiks z toho může vypadnout? :)

Pátý elefant Pátý elefant Terry Pratchett

Další Terryho záležitost :)
Celá myšlenka těžby tuku, politických míchanicí mezi upíry, trpaslíky a vlkodlaky, akční scény za odborného dohledu Hlídky a pocit, že vám Vetinari stále dýchá na záda je prostě k nezaplacení! Zvedněte oba palce! Igorové, vy zvedněte všechny! :)

Poslední kontinent Poslední kontinent Terry Pratchett

Terryho Pratchetta miluju a vykreslení jeho podivnosti Austrálie mě dostalo. Nicméně si nejsem jistá, jestli jsem vše pochopila tak, jak jsem měla? Mnoho věcí mi unikalo a mnohdy ani nedávalo smysl, i když jsem si vše přečetla poctivě ještě jednou. Asi bych se měla ztratit v prostoru a poklábosit s nějakým bohem o stvoření evoluce, třeba tomu budu rozumět lépe O:)