Leviatan

Leviatan https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343396/bmid_mezi-radky-leviatan-pha-343396.jpg 4 59 13

Mezi řádky série

< 4. díl >

Tom Taylor je více než syn jednoho z nejpopulárnějších spisovatelů na světě a jmenovec jeho nejmilovanějšího výtvoru, malého čaroděje Tommyho Taylora. Je živá zbraň v opravdové válce slov, v níž tajemný spolek využívá moc vyprávění k přetváření světa podle svých temných záměrů. A on se narostl a byl vychován proto, aby za nimi navždy zavřel poslední stránku. Zatím však jeho příběh zamířil k nejnebezpečnějšímu zvratu – skutečně obludnému příběhu. Aby Tom mohl dostat své mimořádné schopnosti pod kontrolu, musí vyplout na moře jednoho z největších dobrodružství, jaká kdy byla vyprávěna, a podniknout lov na bílou velrybu, která za sebou zanechala brázdu v podobě nesčetných mýtů a šílenství. Jeho přátele zatím pronásleduje nebezpečný nový nepřítel – a musejí čelit vlastní krizi identity. Dovede je všechny Tomova cesta k odpovědím, které hledají? Nebo se Tom utopí v hlubinách tisíce a jednoho nešťastného konce?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Komiksy , Fantasy

Vydáno: , Crew
Originální název:

The Unwritten, vol. 4: Leviathan , 2011


více info...

Přidat komentář

Atlantis
06.02.2023 3 z 5

Jde to, ale dře to. Nemůžu říct, že bych se nudil, ale už mě to přešlapování na místě nebaví. Hlavní dějová linka se prakticky neposunula, ale ještě nelámu hůl. Leviatana beru jen jako takové škobrtnutí.

Ronnie68
18.09.2022 4 z 5

Další pokračování příběhu, kdy se hlavní hrdina konečně dostává do příběhu slavné knihy ... tak uvidíme co bude v dalším díle....


Knišíl
05.12.2021 5 z 5

Jak mám rád knižního Moby Dicka, tak jsem si také užil tuto výpravu do Nantucketu a dál na širé moře. Potěšení nejen pro fanoušky Melvillova díla, ale také pro všechny, kteří se alespoň trochu pohybují v oblasti literární vědy. Příběh se rozvíjí zajímavým směrem a těším se na další díly.

Eillen
27.09.2020 5 z 5

Tedy, mít za otce někoho jako byl Wilson Taylor, tak budu ráda, když nebudu mít po zbytek života trauma... Někoho tak arogantního jsem snad v knihách neviděla. Docela by mě zajímalo, jak někdo takový mohl dokázat svést ženu a mít s ní dítě.
Ale zase... To, že ve mě vzbuzuje jedna z postav takové emoce znamená jediné - příběh mě dostal a nehodlá mě pustit! No, ne že bych proti tomu nějak bojovala :-)

Disease
31.07.2020 2 z 5

Tak tohle byla slabota. Vypadá to, jako by se série zvrhla do standardní "putovní fantasy" pro děti a mládež. Poslední sešit se zvířátky byl alespoň zábavný, takže trochu spravil dojem.

Renyem88
13.07.2019 4 z 5

Mně se to líbilo. Mobidicka jsem sice nikdy nečetla, ale bylo to přesně podle mého gusta. Závěrečné vraždění pohádkových zvířátek bylo na mě moc asi :D. Ale na druhou stranu bylo to dost vtipné. Hlavně ta část, kterou tady vepsal Covenant. Chtělo by to více takového cynického vražedného humoru i v hlavní lince příběhu o Tomu Taylorovi.

Hadati
22.03.2019 3 z 5

Tom Taylor se v tomhle díle vydává na jakousi „náboženskou“ pouť, na kterou se rozhodne vydat bez svých přátel. Možná to je tím, že legenda o Moby Dickovi mi nikdy nepřišla nijak zvlášť zajímavá, anebo to je tím, že se v tomhle díle prakticky nic zajímavého nestane, ale tenhle díl mě nezaujal.

Covenant
23.12.2018 4 z 5

Chci víc vražedného, cynického "králíka"! ,,A ty jsi...?" ,,Já jsem Jezevec." ,,To jsem se toho fakt dozvěděl. Vsadím se, že on je Mýval." ,,Ano. My se známe?"........,,Páni. Tak to čumím." ,,Abych tě odlišil od ostatních jezevců, budu ti asi říkat Retard" / OK. Tom Taylor a jeho příběh byl taky dobrej...

Mooneylan
03.09.2018 5 z 5

Čtvrtý díl skvělé série Mezi řádky. Báječné propojení knižních světů bílou velrybou. Co si užívám, je poslední příběh na závěr. Vraždy, úklady a zoufalství nekonečných schodů jsou strhující příběh!

LordSnape
17.01.2018 3 z 5

Oproti třetímu dílu, který byl totální slátanina, se komiks dostal aspoň do ustálenějších vod a víceméně míří aspoň nějakým dobrodružným směrem. Každopádně z toho pořád nejsem odvařený a je ve hvězdách, zdali se vůbec dostanu k dalšímu pokračování.

zuzak07
20.10.2017 4 z 5

Přišlo mi to slabší než předchozí díl, ale pořád je to napínavé a zajímavé. Tentokrát komiks přináší více otázek než odpovědí, ale snad nám na ně Tom odpoví již brzy.

Lenka.Vílka
15.10.2017 5 z 5

Proč mě tahle série nemohla bavit už od prvního dílu?! :D Díl trochu uvolněnější, tak typuju, že příští bude mega pecka a už teď se moc těším.

martinstefko
14.06.2017 4 z 5

"Mezi řádky 4: Leviatan" dává růst celé sérii a knize se daří udržet vysokou kvalitu. Její fantazie vás dovede pohltit stejně, jako pohltila hlavní postavu.

Štítky knihy

komiksy Vertigo Comics

Autoři knihy

Mike Carey
britská, 1959
Peter Gross
americká, 1958

Kniha Leviatan je v

Přečtených76x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených1x
Knihotéce33x
Chystám se číst7x
Chci si koupit6x
dalších seznamech1x