Leviatan

Tom Taylor je více než syn jednoho z nejpopulárnějších spisovatelů na světě a jmenovec jeho nejmilovanějšího výtvoru, malého čaroděje Tommyho Taylora. Je živá zbraň v opravdové válce slov, v níž tajemný spolek využívá moc vyprávění k přetváření světa podle svých temných záměrů. A on se narostl a byl vychován proto, aby za nimi navždy zavřel poslední stránku. Zatím však jeho příběh zamířil k nejnebezpečnějšímu zvratu – skutečně obludnému příběhu. Aby Tom mohl dostat své mimořádné schopnosti pod kontrolu, musí vyplout na moře jednoho z největších dobrodružství, jaká kdy byla vyprávěna, a podniknout lov na bílou velrybu, která za sebou zanechala brázdu v podobě nesčetných mýtů a šílenství. Jeho přátele zatím pronásleduje nebezpečný nový nepřítel – a musejí čelit vlastní krizi identity. Dovede je všechny Tomova cesta k odpovědím, které hledají? Nebo se Tom utopí v hlubinách tisíce a jednoho nešťastného konce?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/343396/mezi-radky-leviatan-pha-343396.jpg 4.130

Mezi řádky 4.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno, Crew

The Unwritten, vol. 4: Leviathan, 2011

Kniha Leviatan

Renyem88
13.07.2019

Mně se to líbilo. Mobidicka jsem sice nikdy nečetla, ale bylo to přesně podle mého gusta. Závěrečné vraždění pohádkových zvířátek bylo na mě moc asi :D. Ale na druhou stranu bylo to dost vtipné. Hlavně ta část, kterou tady vepsal Covenant. Chtělo by to více takového cynického vražedného humoru i v hlavní lince příběhu o Tomu Taylorovi.

Hadati
22.03.2019

Tom Taylor se v tomhle díle vydává na jakousi „náboženskou“ pouť, na kterou se rozhodne vydat bez svých přátel. Možná to je tím, že legenda o Moby Dickovi mi nikdy nepřišla nijak zvlášť zajímavá, anebo to je tím, že se v tomhle díle prakticky nic zajímavého nestane, ale tenhle díl mě nezaujal.

Covenant
23.12.2018

Chci víc vražedného, cynického "králíka"! ,,A ty jsi...?" ,,Já jsem Jezevec." ,,To jsem se toho fakt dozvěděl. Vsadím se, že on je Mýval." ,,Ano. My se známe?"........,,Páni. Tak to čumím." ,,Abych tě odlišil od ostatních jezevců, budu ti asi říkat Retard" / OK. Tom Taylor a jeho příběh byl taky dobrej...

Mooneylan
03.09.2018

Čtvrtý díl skvělé série Mezi řádky. Báječné propojení knižních světů bílou velrybou. Co si užívám, je poslední příběh na závěr. Vraždy, úklady a zoufalství nekonečných schodů jsou strhující příběh!

LordSnape
17.01.2018

Oproti třetímu dílu, který byl totální slátanina, se komiks dostal aspoň do ustálenějších vod a víceméně míří aspoň nějakým dobrodružným směrem. Každopádně z toho pořád nejsem odvařený a je ve hvězdách, zdali se vůbec dostanu k dalšímu pokračování.

zuzak07
20.10.2017

Přišlo mi to slabší než předchozí díl, ale pořád je to napínavé a zajímavé. Tentokrát komiks přináší více otázek než odpovědí, ale snad nám na ně Tom odpoví již brzy.

Lenka.Vílka
15.10.2017

Proč mě tahle série nemohla bavit už od prvního dílu?! :D Díl trochu uvolněnější, tak typuju, že příští bude mega pecka a už teď se moc těším.

martinstefko
14.06.2017

"Mezi řádky 4: Leviatan" dává růst celé sérii a knize se daří udržet vysokou kvalitu. Její fantazie vás dovede pohltit stejně, jako pohltila hlavní postavu.

Preludia & nokturna
Preludia & nokturna