Když zaklepe mrtvý

Fantasy série o Tommym Taylorovi je jednou z největších událostí nového tisíciletí. A teď, celé roky po vydání posledního dílu, se zmizelý tvůrce (mnohými považovaný za mrtvého) vynořil s novou knihou. Jenže je tu jeden drobný problém. Tahle kniha je podvrh, který má za cíl zničit autora a jeho největší výtvor – skutečného Toma Taylora....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318371/big_kdyz-zaklepe-mrtvy-r36-318371.jpg 4.255

Mezi řádky 3.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Crew

Dead Man´s Knock, 2011

Kniha Když zaklepe mrtvý

Knišíl
29.11.2021

Jak zde píšou již mnozí, gamebook o původu Lizzie byl zajímavým zpestřením vyprávěcí formy. Mezi řádky jsou postmoderním příběhem, a postmodernita, ač se to zdá paradoxní, sice tvrdí, že velký narativy neexistují a že jsou jen malé mikropříběhy, přitom ale zapomíná, že právě toto je její velký narativ, narativ, který z roztroušených příběhů, které se lepí dohromady, vytváří nový velký narativ, a ono to v případě Mezi řádky dává i smysl. Zajímavý počin a rozhodně zůstávám na drátě. Je to komiks pro čtenáře, a proto mu mnohé možná odpustím. Není to O'Barrova Vrána ani Burnsova Black hole, které samotné vynikají uzavřeností příběhu a jasnou uměleckou jednotou, ale to přece nevadí, Mezi řádky je celkem dlouhý seriál, a já si na finální hodnocení počkám až na závěrečný díl. Zatím mě nehledejte. Jedu do Nantucketu.

Eillen
25.09.2020

Od první stránky jsem se nemohla odtrhnout. A když přišel na řadu komiksový gamebook, zase jsem na chvíli byla to malé nadšené dítě, co hrálo gamebook poprvé. No minimálně poprvé v komiksové verzi. Sice se a knihou v tu chvíli blbě zacházelo, ale to jsem ochotná odpustit.

Disease
28.07.2020

Sice opět lehce působí forma nad obsahem, ale bavilo víc než předchozí díl. Gamebook dal zavzpomínat na časy, kdy jsem v nich celkem jel. Navíc se odhaluje trochu víc ohledně tajemného bratrstva.

Renyem88
11.07.2019

Pěkné pokračování. Původ Lizzie byla zajímavá zkušenost. Škoda, že to nebylo v jiném formátu, ze začátku jsem měla trochu problém se zorientovat. Taky jsem si chtěla vyzkoušet všechny varianty a stálé listování moc praktické nebylo. Ale jsem zvědavá, kam povede příběh dál a docela se na to těším :)

Kverulant
01.06.2019

Není to špatné a díky tomu literárnímu fetiši si série drží úroveň. Gamebook o původu Lizzie mě pobavil, ale v rámci knihy je utrpení se tím probírat, jako samostatný sešítek by to bylo snesitelnější.

Mooneylan
22.08.2018

Třetí díl skvělé série Mezi řádky! Čím hlouběji se dostáváme do příběhu, tím poutavější a zajímavější se zdá být. Luxusní je pak také gamebook, který si můžete užít téměř na konci komiksu. Všemi palci pro! :)

Hadati
02.07.2018

Více se dozvíme o všech našich hrdinech a také o tom, co je zač organizace, která jde po Tomym. Musím říct, že jsem po dočtení tohoto dílu měl dojem, že ??? je ve skutečnosti stínová osoba, která věky tahá ze stínů za nitky své organizace, a jsem zvědav, zda se mi tato teorie potvrdí. Jeden z příběhů byl také vyprávěn formou gamebooku. Gamebooky mám rád, ale tady mě to dost rušilo. Je rozdíl neustále listovat v paperbacku a listovat v komiksu, kde se bojíte, abyste neustálým listováním nepoškodili stránky.

Hwaelos
08.02.2018