Mooneylan Mooneylan komentáře u knih

Emanuela Emanuela Emanuelle Arsan

Erotická filosofie a vhled do erotického světa tak, jak jej neznáme (ale možná bychom si přáli poznat). Nádherné setkání se smyslnou sexualitou a jejím pojetím i na vyšší, než fyzické úrovni.

17.08.2018 5 z 5

Příšerná panika Příšerná panika Renaud Collin

Idální pro děti už od školkového věku. Komiks Mimoni nemá text, takže děti si můžou prohlížet obrázky a skládat příběh. Pokud jako rodiče chcete dětem tento komiks "číst", je to idální vzdělávací pomůcka jak učit děti orientovat se v obrazovém příběhu. Palec nahoru i za zpracování, které je barevné a tradičně mimoní! :)

10.08.2018 5 z 5

Láska jako z pohádky Láska jako z pohádky Bill Willingham

Pár zajímavých zvratů, ale konec je nejlepší! Btw, taky chcete nakopat Krásného prince rovnou do zadku? :D

03.08.2018 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat Bill Willingham

Oproti prvnímu dílu je tohle o dost drsnější! Orwell v podání mýtických prasátek? Paráda! Jo a Zlatovláska, co spí s medvědem? Just wow...

02.08.2018 5 z 5

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Báječná detektivka! Využívá reálné historické informace, takže se i něco přiučíte. A kdo jste z Tábora tak v knize poznáte každou uličku. Přečtete jedním dechem! :)

01.08.2018 5 z 5

Ronin Ronin Stan Sakai

Usagi je ronin, který se nechá najímat jako osobní strážce a komiks zachycuje jeho cesty. Skvěle je tu zachycená jeho samurajská čest i umění meče. Nemůžu se dočkat až přečtu celou sérii :)

18.07.2018 5 z 5

Tokijský ghúl 1 Tokijský ghúl 1 Sui Išida (p)

Moje prvni manga, takze laska na prvni cteni!

Podzim středověku Podzim středověku Johan Huizinga

Trosku narocnejsi cteni, jazyk je velice poeticky, nicmene je vse vystizeno tak, jak by vystizeno byti melo.

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Luxusni cestopis! Nechapu, ze jsem tak dlouho meskala s prectenim!

11.07.2018 5 z 5

Hostina ledu & ohně: Oficiální kuchařka Game of Thrones Hostina ledu & ohně: Oficiální kuchařka Game of Thrones Chelsea Monroe-Cassel

Miluju tyhle kucharky! Rada podle nich varim pri maratonech nebo tematickych vecerech. Zaver GoT bude s timhle jidlem mnohem zajimavejsi

Legendy v exilu Legendy v exilu Bill Willingham

Nemůžu se dočkat, až přečtu celou sérii!

09.07.2018 5 z 5

Stalker Stalker Arkadij Strugackij

Nejlepší! Škoda, že je příběh tak kratičký, snesla bych klidně celou sérii.

09.07.2018 5 z 5

Jantarové kukátko Jantarové kukátko Philip Pullman

Finále celé série. Neuvěřitelně se mi líbila část v zemi mrtvých, konec byl celkem emocionální ždímačka. Nicméně si myslím, že řešení konce mohlo být vymyšlené lépe a neustálé válčení mezi pochybnými stranami strhává pozornost někam do kšá. Škoda, že nevíme, co se stalo s Lyrou dál.

09.07.2018 4 z 5

Jedinečný nůž Jedinečný nůž Philip Pullman

Úžasný příběh, který vrcholí až dalším dílem. Skvělá forma "přehazování" různých světů.

26.06.2018 4 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

(SPOILER) Město spících lidí, co vypadají spíše jako zombie? Libo li zajímavý zvrat v příběhu? A to vše zabalené stužkou luxusní vazby? Tak směle do toho :)

04.06.2018 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

"Lunapark! To bude pecka!" Taky vám to prolétlo hlavou? Následovalo ale zklamání. Čekala jsem horor, mrazení, napjetí, prostě Kinga! Ale četlo se to spíš jako pohádka. Achich ouvej

04.06.2018 2 z 5

Revival Revival Stephen King

Ach Stephene... proč? Téma je velice nosné, ale příběh mě nijak neoslovil. Škoda..

04.06.2018 2 z 5

Podzim Podzim Hubertus Rufledt

Nový komiks od nakladatelství Crew.
Hrdinka Alisik je již po smrti a jediný kdo ji vidí.. no, nedá se říct vidí...je slepý chlapec. Příběh je zatím na začátku, v prvním díle se nedozvíte nic moc důležitého, ale tento vám navodí atmosféru světa a pomalu vás vtáhne. Pocitově se pak ocitnete u Tima Burtona na zahradě, kde Helena Bonham Carter konverzuje s Neilem Gaimenem o mravním poučení teenagerů.

04.06.2018 4 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Pokud jste viděli film, tak není zdaleka kompletní. V knize se dočtete, co je vlastně Prach a že lord Asriel není až takový sympaťák. Skvěle jsou tu propojené prvky fantasy s teologií a filosofií, které ve filmu nejsou až tak znatelné. Těším se na další díl a jeho jiné světy :)

04.06.2018 4 z 5

Rabínův kocour 1. - Bar micva Rabínův kocour 1. - Bar micva Joann Sfar

Luxusní komiksové příběhy, které děti ne vždy pochopí a rodiče si smlsnou. A to ani nemluvím o skvěých kresbách. Doporučuji Vašemu zájmu! :)

04.06.2018 5 z 5