Snění

Coralína Doucetová přijíždí na panství spravované poněkud excentrickým lordem, aby tu dělala guvernantku. Ale rychle zjišťuje, že nic není takové, jak se zdá. Ovšem skutečnost se ani zdaleka nevyrovná snům, které ji začínají v noci navštěvovat.
Lehce erotický viktoriánský příběh kreslený slavným Terrym Dodsonem.

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379744/big_sneni-tWb-379744.jpg 3.774
Literatura světová, Komiksy, Erotika

Vydáno: , Crew

Songes, 2013

Kniha Snění

Daecius

Pokud je to řazeno i do kategorie "erotika", tak je to erotika velice soft, prostě jsou tam vidět ňadra a nahé ženské pozadí, vše velice vkusně kresleno s úctou a láskou k ženskému tělu, žádné vulgarity ani nic primitivního (já bych řekl, že tohle žádná erotika není, tak nevím, jsem-li tak perverzní, nebo společnost tak puritánská... :-) ). Kresba úplně dechberoucí, Coralína k sežrání. Určitě to nebude pro lidi, kteří chtějí nějaké doslovné, logické vysvětlení všeho, to tady nenajdete... hodně pohodovej odpočinkovej komiks, pro mě topovka.

Candide

Přidávám se svým komentářem k Senue - příběh mě neoslovil, kresby by mohly být odvážnější. Čekala jsem něco jiného. Ale když už nic, aspoň se to četlo rychle, zase taková ztráta času to nebyla. Nicméně už zítra si nebudu pamatovat, že jsem to kdy měla v ruce.

fvalek

Ach, jaká hrůza... Snění je tak dobře najetý komiks, který má naprosto pitomý konec. Co k tomu dodat. Moc se mi líbí dobový styl, který je takový steampunkový. Kresba je hezká, jemná a barvy jsou hodně impresionistické a snové. Je to krásné prostředí zalité sluncem a pohodová atmosféra z příběhu přímo sahá.

Horší to pak je s postavami, které nejsou úplně nic moc. Coralína je příjemná, ale poměrně naivní, nevidí a neřeší zjevné věci a během příběhu se moc nevyvíjí. Vernera jsem asi úplně nepochopil. Celkově mi děj dělal problém a finále mi vůbec nepomohlo. Přišlo mi, že ten chlapeček ji chce prostě a jednoduše otrtkat ve snu, ale ve finále z toho udělají zápletku "Chybí ti maminka, ale neboj, máš kamarády!" a z inteligentního vynálezce se stane zase dítě. Navíc co tam je ten úchylný sluha, co Coralínu pořád stalkuje? Tahle zápletka by měla být více využitá.

Celkově je to zajímavé téma, které mohlo být více prozkoumané a rozebrané. Chce to více se zaměřit na Vernerovy úmysly, techniku snění a nějaký racionálnější závěr. Únosy jsou odpuštěny, buzení se bez kalhotek rovněž, obtěžování ve snech jako by se nestalo a půjdeme si hrát na schovku. Zvláštní. No a k subžánru erotického komiksu... Viděl jsem tedy o moc erotičtější komiksy, které se rozhodně neřadily mezi erotické. V tomto ohledu to byla slabota a klidně bych to nechal číst i mladší čtenáře, kdyby se tam třikrát vycenzurovaly bradavky, ale to je asi dost subjektivní.

iskovsky

V obchode ma zaujala obálka, ktorá mi trochu pripomína Muchove kresby... letmo som to prelistoval a v pamäti mi utkveli 2 veci... nejaké mašinky ako z verneoviek a postava krásnej viac či menej oblečenej ženy... ideálna kombinácia... ilustrácie su naozaj skvostné... pointu príbehu som sice nepochopil, ale to je u komiksu celkom zanedbateľná závada... hlavné je že Coralína Doucetová sa v mojej pamäti navždy uloží medzi ostatné nezabudnuteľné postavy...

JLČ

Jeden z nejhezčích komiksů, jaké u nás vyšly. Trochu romantika, trochu mysteriózní, trochu erotické a moc pěkně nakreslené...

bazyk21
05.12.2020

nádherná ilustrace zajímavý příběh

Sidonka3
02.12.2020

- Nááádherné kresby, ty jsou vážně jeden velký krásný Sen. Za ty 100%. Denis Pierre Filippi snad u nás v ČR ještě něco dalšího vydá.
- Příběh je divný a fantaskní. Některé příběhové nápady by se mi i líbily, jejich podání nikoli. Nejlepší je jenom na ty líbivé obrázky zírat, kochat se a nechat se unášet vlastní fantazií. Tady se na logiku a propracovaný příběh fakt moc nehraje.
- Nečekala jsem, že příběh bude erotický. Když už erotika, dotáhla bych jí alespoň do odvážnějšího konce. :)
- Ale tak vcelku vzato... Pěkný to bylo. Koukatelná záležitost.

Gabi13
31.01.2020

Komiks není můj šálek čaje, ale nezatracuji ho. Zde jsou velmi vyvedené ilustrace, takže to mě nalákalo si knížku přečíst.