monulam monulam komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

kniha se mi i přesto, že byla smutná, moc líbila. V dnešní době si neuvědomujeme, jak dobře se máme a svoboda je pro nás samozřejmost. Autorka v knize nastínila alternativní scénář, jak se mohla historie vyvíjet a podle mého názoru je to o to děsivější, že to tak skutečně mohlo dopadnout. Dnes je pro nás strašné omezení zavřený obchod a rouška což je smutné.

01.05.2021 5 z 5

Otevřená zpověď rodiny Prudilů Otevřená zpověď rodiny Prudilů Daniela Kántorová

vtipné, trochu mi to připomíná deník moderního fortra.

23.04.2021 4 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

tato kniha se mi ze série líbila nejméně, děj se pořád točí dokola, myslím že série mohla být kratší.

23.04.2021

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Krásně napsaná kniha, i když o krutých věcech, je v ní hodně citu. Líbí se mi, že nezačíná těsně před velkou ale přibližuje i mladí Anny a Jozefa a přesahuje i jejich příběh a osudy. Některé věci kolem atentátu jsem nevěděla a tak jsem si doplnila znalost dějinných událostí. Velmi doporučuji k přečtení.

16.06.2020 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Kniha mi trochu připomíná Sedmilharky, každopádně se mi moc líbila, příběh je zajímavý a napínavý do poslední chvíle

18.05.2020 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Velmi dobře napsaný příběh, do poslední chvíle jsem netušila pravdu a to mám u knih ráda.

06.04.2020 5 z 5

Rukojmí Rukojmí Stefanie Pintoff

Skvěle napsaný thriller, překvapivý konec.

04.03.2020 4 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Brilantně napsaný thriller. Mám tento žánr ráda ale nepotrpim si na krvavé scény. V knize jde spíš o napětí než vypodobnění těchto scén a tol mi sedí. Příběh je velmi dobrý, jen se mi nějak nechce věřit tomu, že by propuštěného vraha nikdo v ulicích nepoznal a že by na případu dělal jen jeden policista. Všechny zápletky byly na konci vysvětleny, což se někdy nepodaří.

10.02.2020 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Krásný příběh o lásce, trochou potrhlá hlavní hrdinka, kterou si oblíbíte, protože se v ní aspoň trochu poznáte

09.02.2020 5 z 5

Štěstí Aloise Peina Štěstí Aloise Peina Magda Váňová

Kniha se mi dostala do ruky náhodou a příběh mě dost nadchl. Hlavní hrdina působí obyčejně a předvídatelně, až ho občas litujete, dokud se v jeho životě něco zásadního nestane

09.02.2020 4 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Moc milý příběh a při náročnější četbě se při něm krásně relaxuje

09.02.2020 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knih na toto téma jsem už pár četla a neočekávala jsem od této něco nového, musím ale říct že příběh tatera mě okamžitě vtáhl do děje. Určitě doporučuji přečíst. Jsem ráda za knihy které nám ukazují kus historie z té strany, jak je zažili lidé.

09.02.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Krásný příběh, předvídatelný, ale přesto budete nervózně čekat jak to dopadne

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Skvělé, je to něco úplně jiného stykem i příběhem než čtu poslední dobou. Trochu fantazy, vtipné, na motivy historických událostí

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Kniha je krátká, ale děj je svižný a zajímavý. Hrdinka působí podivínsky než se rozkryje příběh její minulosti. Za mě moc dobrá kniha

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Kniha se čte velmi dobře, neotřelý příběh i styl psaní z pohledu více postav

07.02.2020 3 z 5

Duch znojemských katakomb Duch znojemských katakomb Vlastimil Vondruška

Knihy od pana Vondrušky mám moc ráda. Ještě se nestalo, že by se mi nějaká nelíbila

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Kniha je odpočinkové čtení s milým příběhem, děj místy plyne trochu pomalu, ale celkově se mi kniha líbila

07.02.2020 3 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Kniha se čte jedním dechem, Ditu si okamžitě zamilujete a nepřestanete vycházet z údivu jak se malá dívenka v tak strašné době dokáže adaptovat a starat se o své blízké. Je to smutné čtení, ale je dobré si knihu přečíst

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Další skvělá kniha od J.Picoult. moc dobře vykreslený příběh, prolínání času a postav mi z počátku dělalo trošku problém, ale brzy jsem se zorientovala

07.02.2020 5 z 5