Monnyska Monnyska komentáře u knih

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

K této klasice nejde snad ani nic napsat. Je to pozoruhodné dílo, které nedokážu dost dobře zkritizovat, na to tu musí být někdo jiný. Jako čtenářovi, který o této sérii slyšel a četl mnohé, a přešlo se ke Společenstvu prstenu dostal až teď, je to velice nadčasové, čisté i nečisté dílo, které se snaží Vám otevřít oči. Středozem je neskutečně krásné místo, které by navštívil snad každý, popisy této krajiny jsou pozoruhodné... I když je kniha trochu delší a od začátku se moc neděje, stejně Vám to nedá a snažíte se pokračovat s Frodem na jeho cestě s důležitým posláním, abyste došli poznání. Nemůžu se dočkat až se pustím do dalšího dílu..

17.07.2018 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Skvělý, napínavý a obohacující zážitek. I když víte, jak to nakonec dopadne, stejně musíte číst dál, protože je to napínavé jako kšandy :) a i když se konec zdá být rychlý, vzhledem k délce Pochodu se není co divit ;)

15.04.2018 5 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Já nijak neholduji americkým vládním službám, ať je to CIA, FBI či něco podobného, ale v tomto případě byl příběh tak napínavý již od prvních stránek, že nelze přestat číst... Moc jsem hlavním aktérům příběhu fandila (Andymu a Charlie) a i přesto, jak to skončilo, jsem byla s koncem moc spokojená.. :) doporučuji!

01.04.2018 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Napínavé do poslední tečky :) mrzí mě, že to skončilo. Na druhou stranu musím podotknout, že tento díl nedosahoval takové kvality jako dva předchozí díly, i když byl děj promyšlený, už mi to přišlo spíše jako vykonstruované shody náhod a štěstí. Každopádně, kdo četl předchozí dva díly, je to pro něho nutnost. Snad jen mě mrzí, že nevím, co bude dál dělat Jerome, nebo mi to nějak uniklo? :) Taky jako čtenář bych si snad i zasloužila, jak profesionálně pokročila Krásné šedé oči :)

03.02.2018 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Já musím tedy říct, že Právo nálezce je minimálně stejně dobré jako Pan Mercedes. Opravdu neskutečně jsem si to užila :) a jinak Holly je moc fajn :) díky pane Kingu :)

26.01.2018 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Četlo se to velmi příjemně, akorát mě mrzí, že jich nebylo víc. Hodně velká škoda..

14.09.2017 5 z 5

Reportáž psaná na oprátce Reportáž psaná na oprátce Julius Fučík

Mně se kniha moc líbila, pominu-li propagandu komunismu, je velmi mrazivé, že jsou to lístky psané ve věznici mučeným člověkem... Velmi kvalitně napsáno, Fučík měl talent na psaní. Je smutné, že věřil v režim, který později dělal obdobné (ne-li stejné) věci jako fašisté. Ale jistě knihu doporučuji :)

20.05.2017 5 z 5

Ryzáček Ryzáček John Steinbeck

Steinbeckova příroda i příběhy mě fascinují.. Je tomu tak i u Ryzáčka. Nabízí Vám pohled očima desetiletého chlapce, který se musí potýkat se strastmi i radostmi. Vím jistě, že bych tuto knihu nedoporučila dítěti. Avšak pro dospělé je to nedocenitelná kniha!

29.08.2016 4 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Tyhle témata mi připomínají největší díla jako je 1984 nebo 451 stupňů Fahrenheita, opravdu nadčasové dílo... Kdo ví, třeba takhle opravdu jednou skončíme, jinak psané prostě Kingovským stylem, King je opravdu Mistr hororu, je to sice omílané téma, ale proč to nepřipomínat. V jeho knihách mě vždy překvapí konec a u téhle je to stejně tak .... Doporučuji všem, kdo se dal na dráhu čtecí mánie....

31.08.2013 5 z 5

Vesnický román Vesnický román Karolina Světlá (p)

Konec vystřižený z nějaké pohádky a to naznačuje přítomnost víry, čar a kouzel. Na onemocnění s těmi neštovicemi bylo znát, že věděla jaké to je ztrácet dítě (proto možná chtěla, aby v knize děti - potomci Antoše - zůstali naživu). Jinak kniha svižná, dala se dobře číst a oceňuji snahu spisovatelky, která žila v tak těžké době. Jako povinnou četbu bych ale do základky nedoporučovala, protože i na mě ve druhém ročníku střední školy to bylo docela složité, např.: některé fráze s tamním nářečím pochopit. :-)

30.11.-0001 4 z 5

Tajemství Chimneys Tajemství Chimneys Agatha Christie

Vždycky jsem si myslela, že mimočítanková četba ve škole je něco hrozného, ale díky tomu jsem se dostala k tétomknize, na kterou nezapomenu. Kniha se mi moc dobře četla a určitě se k ní s radostí budu vracet.

30.11.-0001 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Čtení této knihy bylo ajímavé. Pro mě akorát, protože tam byla akce, fantasy a vše co je ke knize potřeba .... Určitě se vrátím k této knihy a moc ráda :-)

30.11.-0001 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Také jsem se po letech vrátila, tentokrát k audioknize a perfektní dílo... moc jsem si to užila... musím si přečíst další díly... miluji i filmové zpracování, jak bylo podotknuto níže, Anthony Hopkins je TOP...

20.09.2023

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Kniha byla čtivá, ale už před pár lety jsem viděla film, tak jsem věděla, kam se děj ubírá, takže pro mě bohužel žádné překvapení, každopádně jsem se nenudila a byla jsem zvědavá na konec :)

16.09.2023 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Mně se kniha nelíbila, dočetla jsem jen z důvodu, abych věděla, jak to dopadne. Příběh ani prostředí není vymyšleno moc do hloubky, řekla bych, že je tam hodně nelogičností a navzájem se vyvracejících věcí. Autorka, aby zaujala, se nebála jít do extrémů, takže kniha nakonec působí spíš nechutně, než že by na něco poukázala. Námět by mohl být sice zajímavý, ale kdyby ho ztvárnil někdo jiný a jinak, dala bych tomu asi větší šanci, takhle s těží jedna hvězda a to za námět, bohužel....

13.05.2023 1 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Byla jsem docela zklamaná, milý humor, který funguje u aristokratky, mi tady nepřijde vůbec vtipný... Pan kastelán nebyl zrovna sympatický, natož ta jeho Ivanka. V postavách jsem měla maglajs Walter, Fiala, Svoboda, Ott - nemastní neslaní. Emoce nulové. Nejhorší je, že i kdyby se člověk chtěl v některých částech bát, tak je to podané tak, že to ve Vás nezanechá ani náznak nějaké emoce, utne se to prakticky hned a přecházíme k dalšímu bodů programu. Co se ale dalo stihnout během asi čtyř měsíců, to je teda obdivuhodné. Dočetla jsem jen ze zvědavosti. Konec vlastně žádný. Nedoporučuji, radši bych znovu sáhla po aristokratce, kde to Bočkovi skvěle funguje :)

31.03.2021 1 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Čekala jsem od Hotýlku dědy Leopolda něco víc. I když byla kniha velice čtivá a pořád se tam něco dělo, většina (a to myslím opravdu snad všechny postavy bez asi dvou postaviček) mi byly protivné a děsně nesympatické. Václav pokrytec s obhajobou, že to dělá jen pro rodinu, nešťastná ufňukaná Jindra, záletný Oldřich... No ani jedna mi nepřirostla k srdci. Líbil se mi snad jen děda Leopold a lehká Marcelka. Nakonec zjistíte, že ani konec není nikterak uspokojivý. Je to dlouhá epizoda druhé poloviny 20. století malých postaviček, které ve Vás nezanechají hlubší dojem. Slepá mapa se mi líbila mnohem více. Proto dávám pouze tři hvězdičky.

14.08.2018 3 z 5

Má rodina a jiná zemětřesení Má rodina a jiná zemětřesení Ivan Kraus

Mě kniha bohužel moc nenadchla, četla jsem ji dlouho po etapách a že bych se válela smíchy to ne. Některé povídky mi přijdou vykonstruované, aby vypadaly vtipné, ale moc se jim to nedaří. Jako oddechové čtení vcelku dobré. Nejvíce se mi asi líbila povídka Poklad, ale ostatní jsou průměrné. Kniha si své čtenáře jistě najde, já po ní ale bohužel znovu nesáhnu.

16.06.2018 3 z 5

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Autor měl neskutečně vypravěčský talent, který se vidí tak jednou za 100 let. Právě proto jsem Moby Dicka dokázala konečně dočíst. Kniha má své kouzlo a i když se děj odehrává tak na zhruba padesáti stranách a velké finále v posledních třech kapitolách, dá vám toho více než si umíte představit. Trvalo mi bez pár dní celý rok, než jsem knihu dočetla, udělala jsem si několika měsíční pauzu, ale jsem za to ráda, mohla jsem si knihu užívat po malých částech a více o ní bloumat a přemýšlet. Pokud chcete bloumat o životě, je to jistě pravá kniha, pokud však nemáte rádi dlouhé, opravdu moc dlouhé popisy, tak nedoporučuji :) nebo spíš jen po částech jako jsem to dělala já :)

09.06.2018 3 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Já nevím, kniha ve mne bohužel nic nezanechá.. Takový pokus o román napsaný jen v povídce, skáče se od pátého k devátému, tento styl se mi absolutně nelíbil :( snad jen jediná ta poslední příhoda byla úsměvná (a pokud se nemýlím, mohli jsme ji vidět ve filmu Pupendo, ale za to ruku do ohně nevložím) :)

07.03.2018 3 z 5