Vesnický román

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román čerpající z ještědského kraje zdůrazňuje mravní odpovědnost a opravdovost ženy, kterou společnost spoutává svými náboženskými předsudky a pokrytectvím.

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35454/vesnicky-roman-Ju7-35454.jpg 4303
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Československý spisovatel
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (44)

Kniha Vesnický román

Přidat komentář
zdennyrakky
včera

Povinná četba, sám od sebe bych se do Světlé nepustil. Ale překvapení: dá se to číst! Ba je to skvělé čtení, na 19. století rozhodně. Srovnatelné se světovou literaturou té doby. A pro mě, Liberečana, plné velmi zajímavých informací o kraji, který máme přes kopec. Stínání kohouta, vztah Podještědí k Liberci, k Žitavě, k Ochranovu, dobové reálie... Samozřejmě konec mě nasral, ale aspoň to neskončilo jako nějaký šestákový milostný román. A nutno říct, že celou dobu mě fest sral Antoš. Chudáček ubližovaná, Mirek Dušín, přitom sebestřednej hajzl. Zkrátka začetl jsem se, prožil jsem si ten příběh. Skvělé. Živá literatura, napsaná dosud živým jazykem. P. S. Teď se prokousávám Jiráskovým Temnem. Skoro o půlstoletí mladší kniha, ale jazykově asi tak o sto let starší. No uvidíme, třeba se taky začtu.

Vasobdivovatel
27. září

Tak krásná kniha a v ní plno nečekaných věcí. K.Světlá se tak hezky dokázala vžít do svého oblíbeného kraje.V knize je plno nečekaných věcí*****.


Natalinne
25. září

Málokdy se stane, že mne kniha dožene k slzám. Nádherné.

Kdo se obává staré češtiny, obávat se nemusí. Pokud někdo není naprostý tupan, vše se dá krásně pochopit, kniha je až neuvěřitelně čtivá. Ačkoli se toho moc nestane, vnitřní úvahy jednotlivých postav jsou opravdu unikátní, stojí za přečtení.

Do povinné četby na střední bych to však nedávala. K tomuhle musí člověk dozrát.

DuncanIdaho
12. září

Panebože, jestli někdo takhle žil, tak je mi ho líto, přetože už musí být po smrti téměř 200 let. Žít takhle jen kvůli víře a aby lidé neřekli, je hrozné. Připadá mi to dost pokrytecké. Čtení to lehké a zajímavé, ale také, jak píše Marisol, smutné. Jsem rád, že tato doba už pominula.

Marisol
31. srpna

Hodně smutné čtení. Stará Jirovcová mě neskutečně štvala a to od okamžiku, kdy malému synovi řekla, že jestli si utrhne jablko z farské zahrady, tak se raději utopí. (Jasně, lepší a morálnejší je zemřít hlady, ale bez hříchu. A to jedno jablko by na faře fakt chybělo.) Strašné! Tímto přístupem k životu zkazila život nejen tomu chudákovi synovi.

Lilda
20. června

Bolí mě z toho srdce.

fruitbueno
02.08.2019

Překvapivě čtivý a moderní text! Karolína Světlá vykreslila geniální charaktery, nebála se lámat stereotypy a i po téměř sto padesáti letech jde o aktuální téma. Antoš, Sylva, rychtářka i matka - opravdu bravurní postavy. Jsem sama překvapená, jak moc mě Vesnický román oslovil :D

martineden
13.06.2019

Nádherný román.

1

Doporučujeme

Záhada zlaté štoly
Záhada zlaté štoly
Otcomilky
Otcomilky
Zloději ostatků
Zloději ostatků
Prima sezóna
Prima sezóna