Monnyska Monnyska komentáře u knih

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Kniha byla čtivá, bavilo mě to, postavy sympatické. Baví mě poodhalování minulosti hlavních aktérů. Na konci bych se asi dobrala ke zločinci úplně jiným způsobem a myslím si, že lehčím, konec nebyl tak úplně smysluplný. Jinak celkový dojem dobrý, přivítala bych možná nějaký epilog, abych věděla, co se s oběťmi a zločincem dělo, nebo to zjistím v příštím díle? Nechám se překvapit :)

05.06.2022 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Opravdu silný příběh.. naprosto mě to uchvátilo. Kniha byla čtivá už od počátku a pak už jen ubíhala a ubíhala.. pro mě příběh nepředvídatelný, maximálně těsně předtím, než se situace stala :) naprosto doporučuji, řekla bych, že se náramně hodí do tohoto započatého podzimu :)

06.09.2017 5 z 5

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Nádhera, já moc veršům neholduji, ale tohle bylo prostě něco úžasného :)

24.08.2017

Nádhera.. Trochu pomalejší rozjezd, ale jinak skvělé dílo! Celým příběhem mě doprovázela myšlenka: 'Sakra Kingu, jak můžeš tak malou holčičku tahat takovými zákoutími strašidelného lesa, pomoz jí, ať konečně tu cestu najde..'

10.08.2017 5 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

hodně silná kniha, trošku složitější, ale zanechala ve mně opravdu velký kus :) strašný pocit, že se tohle někdy dělo :) doporučuji všem, aby si lidé uvědomili, že všechno závisí jen na penězích - společně to přece můžeme změnit :)

15.08.2013 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

při této knížce jsem pořád musela myslet na jídlo :D já jsem se začetla a nelitovala jsem, protože ten konec stál za to :D hned bych si kousek Jahodového (cikánského) koláče dala :) moc pěkné čtení, samozřejmě atmosféra Kingovská :)

08.07.2013 5 z 5

Toxin Toxin Robin Cook

sakra, bombová kniha. Četla jsem s velkým zaujetím. Proto si zaslouží nejvyšší ohodnocení ....
Cook poukazuje velmi dobře na zdravotnictví i na společnost .... doporučuje všem, kteří mají silnější povahy (hlavně u kapitol z jatek) ....

30.11.-0001 5 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Kniha neztrácí na kvalitě ani po tolika letech. Zaujala svým podáním i vypravěčským talentem autora. Určitě se k ní budu vracet s láskou, odhodláním a hlavně s úsměvem.
Člověk si konečně může představit, že na světě bylo mnohem hůř a někde ještě je, než je teď. Může myslet i na ostatní, proto jak knihu, tak autora určitě chválím a dávám knize 5 hvězdiček :-)

30.11.-0001 5 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Poslouchala jsem na Českém rozhlase, mile mě překvapila, takový reálný příběh, byla jsem zvědavá, jak to skončí. Život je nevyzpytatelný...

06.04.2024 4 z 5

Žena v bílém Žena v bílém Wilkie Collins

Na svou dobu čtivé, zamotané, byla jsem zvědavá, jak to dopadne... Dávám všech pět, protože jsem se nemohla odtrhnout :)

26.11.2023 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Neurazí nenadchne... Taková typická česká komedie... Ve stejném stylu jsou hrány všechny naše komedie... Jako oddechovka dobrý, nehledám v tom nic hlubšího :)

25.02.2022 2 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

(SPOILER) Osobně ani nevím, kolik hvězdiček mám knize dát a co mi kniha dala či vzala... Celou knihou mě doprovázel tísnivý, sžíravý pocit. Pocit nemoci, deprese, rodinného prokletí (snad?). Samotná doba, či zasazení mi bylo blízké, realisticky podané, avšak něco mi u postav chybělo. Asi to byl úděl knihy, ale máte pocit, že všechny Podbrdské ženy jsou stejné (a to nedoceněné, dříčské, mají nesplněné sny, protkané nemocemi a připoutány k té proslulé chalupě) a vlastně i všichni muži jsou stejní (a to sukničkáři, zlí, podlí, nevážící si žen).. to jen malý výčet. Na konci knihy se vlastně celé to rodinné prokletí probírá, ale je to prokletí? Je to dobou? Nebo za to všechno může brdská vlčice? To jsou otázky, na které můžeme hledat odpovědi.
Život Emílie a Mírka je rozepsán dopodrobna, ostatní životy žen už skáčou z jednoho roku do třetího, desátého, dvacátého,... Ty životy jsou stejné, takže člověk není překvapen, ale chybí mi tam odpovědi na postavy vedlejší, ať už je to Mírkova maminka, či jeho sestra Amálka, Věra, Emilčiny rodiče... Samé otazníky. Postavy mi nebyly moc sympatické, i když se autorka snažila, aby se mi Emílie dostala pod kůži, tak mi na její postavě stejně něco chybělo. Neumím vyjádřit co, byla to taková plochá postava, snad jsem měla pocit, že čtu jen jednu stranu mince a druhé se mi nedostává.
Nakonec bych knihu asi nedoporučila, měla jsem z ní jen úzkostné pocity. I když ráda čtu dobu mezi válečnou, či předválečnou, jsou lépe podané knihy. Takže je mi to líto, ale ke knize se spíše nevrátím...

23.02.2022 3 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Mně naštěstí vůbec nevadí Kingovy dlouhé předehry, pro mě je to naplňující literární zážitek, který opravdu velmi rychle utíká a konec naprosto perfektní :) setkání s již známými postavami bylo příjemné, sice jen okrajově, ale přesto super. A vývoj Dannyho osobnosti byl zajímavý, hltala jsem každou stránku a musím přiznat, že i zaporáci byli pěkně vykreslení :) za mě pět hvězd :)

Pozor SPOILER!
Nakonec nebylo vyřčeno, jestli Dan později v odrazu zrcadla viděl na sobě nějaké mouchy, ale předpokládám, že ne :)

04.05.2018 5 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Jedna povídka lepší než druhá. Opravdu mistrně napsáno :) Troufám si tvrdit, že je to nejlepší soubor povídek, které jsem kdy četla :) Doporučuji Noční směna, Nekuřáci s. r. o., Na dobrou noc, Římsa i Šroťák nebyl špatný. Každopádně nebudete litovat, když si přečtete knihu celou :) a dávejte si pozor, protože mrtví se někdy vracejí! :)

04.03.2018 5 z 5

Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Oscar Wilde

Famózní dílo, Obraz Doriana Graye si mě získal se vším všudy. A Cantervillské strašidlo bylo ještě navíc jako třešnička na dortu. Doporučuji :)

20.06.2017 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Asi jsem se zamilovala :D bože... čekala jsem něco úplně jiného.... mohu říci, že jsem mile překvapena... samá krev a pistole... (nikdy jsem si nemyslela, že budu mít ráda i knihy s popisem střelby apod... jsem ráda, že se ale zbraně měnily) .... zaujala mě postava Tobiáše jako upíra, který není dokonalý (hlavně po upírské stránce, vidíte... i upíři cítí bolest) ... A také hlavně ten Noční klub :) sladké to Čechy :)

04.08.2014 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

nezapomenutelné dílo, Orwell je takový jasnovidec, nejlepší je, když si člověk představí, že o komunistických metodách vůbec nic nevěděl, tak jak mohl napsat taková obrovská díla? Skvělá kniha stejně jako 1984 :)

15.08.2013

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

(SPOILER) Hodně povedené, utíkalo mi to jako voda, svižně napsané, napínavé. Kniha mě hodně bavila, sáhla bych po ní určitě znovu. Škoda jen pro mě pár nevyřešených otázek

Pozor spoiler:
Kde tedy vrah vzal ty kufry? Měl je doma? Nebo je koupil?
A co ten deník Niny, vždyť tam psala, že Max zabil Deana i že ho hodil do studny, nakonec jim to řekla na konci a byli hrozně překvapení.

Ale to je takový detail, jinak knihu moc doporučuji :) troufám si říct, že možná nejlepší díl série :)

29.06.2022 5 z 5

Pekelná princezna Pekelná princezna Harold Schechter

Velmi čtivé, prvních 200 stran jsem hltala... Konec už byl trochu nudný a zdlouhavý. Samotná postava Belle Gunnessove je hrůzostrašná... V knize je zajímavý pohled do kriminalistiky, jak bylo lehké člověka otrávit, zabít, nikdo se prakticky po nikom nesháněl, a mít pár manželek bylo také normální... Škoda, že se to ani po těch letech nepodařilo rozluštit... Knihu doporučuji :)

28.02.2022 3 z 5

Poslední batalion Poslední batalion František Niedl

Jeden z nejlepších příběhů, který jsem za poslední dobu četla. Kniha byla velice čtivá, hlavní postavy velmi dobře vykreslené. Konec jsem čekala jiný, ale stejně byl dobrý. Knihu vřele doporučuji :)

13.09.2021 5 z 5