Žena v bílém

Detektivní román líčí romanticky laděný příběh manželství, uzavřeného ze zločinné ziskuchtivosti. Příběh je zachycen formou úryvků z deníku sestry mladé manželky a mladého učitele kreslení, který vytrvalostí, odvahou a důvtipem přispěl největší měrou k odhalení a odčinění zosnovaného zločinu. Autorovo vypravěčské umění spočívá vedle mistrné stavby celého příběhu ve výstižné charakteristice jednajících osob a ve vystižení záhadné a pochmurné atmosféry. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15150/zena-v-bilem.jpg 4.2125
Vydáno:, Ikar (ČR)

Woman In White (1860)

Kniha Žena v bílém

petrakočárová

Rozhodně doporučuji. Kniha se moc pěkně čte.

sgjoli
15.12.2018

Tak z této knihy jsem skutečně nadšená. Skvělé postavy, skvělý děj (byť předvídatelný), skvělá atmosféra. Četlo se to fakt dobře, rychle to odsýpalo. Bylo to zábavné, místy napínavé, trochu tajemné a já si u toho odpočinula. Určitě mohu doporučit.

Kozel
28.07.2018

Žena v bílém je asi nejznámější Wilkieho dílo a jsem rád, že se mi konečně dostalo do ruky i sbírky. Klasický Collinsův koncept několika vypravěčů, mezi nimiž má hlavní slovo Hartright, funguje na výbornou a nabízí to, co mám na literatuře tohoto období rád - určitou dávku tajemna, intriky, napětí, zvraty, silný příběh Anny Catherickové, postupný vývoj a styl. Žel přesto z oněch tří děl, které jsem četl, má Žena v bílém několik pasáží, které mě toliko nebavily, hlavně v části vyprávění slečny Halcombové při dění na Limmeridge. Přestože se mi tedy např. Měsíční kámen líbil víc, Žena v bílém je rozhodně příjemnou společnicí

Finn69
21.07.2018

Můj první Wilkie Collins, upozornil mě na něj Dan Simmons svou knihou Drood. Mimochodem, potvrdilo se moje podezření, že Drood je kniha o Wilkie Collinsovi psaná stylem Wilkieho Collinse :)
Ale zpět k Ženě v bílém - je to vlastně román v dopisech a deníkových záznamech, podobně jako třeba Dracula. Co se týká stylu, je to taková gotická detektivka, místy dokonce trošku červená knihovna, přece jen ten román má přes 150 let a je to samozřejmě znát.
Napsané je to ale moc hezky a krásně se to čte, úplně z toho dýchne taková ta viktoriánská atmosféra. Do děje a prostředí vklouznete lehce jako ruka do rukavice a nebude se vám chtít odcházet.
Trošku zklamání po mě znamenal konec, který je jakýsi nijaký a do ztracena, čekal jsem tam něco víc.
Ale určitě doporučuji - a jdu na Měsíční kámen.

Alma-Nacida
23.03.2018

Pěkné, byť dnes už poněkud předvídatelné. Ale jinak je to klasická zápletka, intriky, záhada, záměny atd., zkrátka romantismus jako když vyšije. :)

04.02.2018

Kniha, která mne příjemně překvapila svou atmosférou a okamžitě jsem byla vtažena do napínavého děje. Jako úplně první jsem ale - víceméně čirou náhodou - viděla dvoudílný německý film z roku 1971. Vzápětí nato jsem vyslechla rozhlasovou dramatizaci, která nemá chybu :-). A tenkrát mne tento příběh uchvátil do té míry, že jsem se začala zajímat i o knihu. Tu jsem si přečetla sice až teď po letech, ale zklamaná jsem rozhodně nebyla ;-).

Chesterton
03.02.2018

Jako náctiletá jsem byla uchvácená zejména rozhlasovou dramatizací. Příběh má velice osobitě tajemnou atmosféru, budu se muset poohlédnout po audioknize. Zejména pomalu plynoucí děj, barvitost a jak píše Michelle - muž gentleman, dáma a dané slovo nemusí být jen vzpomínkou na minulost:))
Ovšem po filmu v tomto případě rozhodně nesáhnu, ponechám si svou fantazii a atmosféru:)

MichelleS
31.12.2017

Čtivý romantický i dobrodružný příběh. Využity typické rekvizity (deníky, rozpečetěné dopisy, rodinná tajemství, vzdychání a mdloby...) a motivy (dědictví, čest, pomsta). Dokonalá atmosféra rodinných anglických sídel, doby, kdy muž byl gentleman a dáma měla nárok na rozmary a lichotky, kdy dané slovo bylo pevnější než zákon.