Pekelná princezna

V panteonu sériových vrahů zaujímá Belle Gunnessová jedinečné místo. Byla to všemu se vymykající psychopatka, žena, která vraždila ve velkém, zčásti z chamtivosti, ale hlavně z čirého potěšení. Mezi lety 1902 a 1908 nalákala na svou „vražednou farmu v Indianě“ řadu nic netušících obětí. Někteří byli nájemní dělníci. Jiní nic netušící staří mládenci. Všichni zmizeli beze stopy. Poté, co byla jejich těla vykopána, se zjistilo, že byli nejen otráveni, jako oběti jiných vražedkyň, ale byli také doslova poraženi jako na jatkách. Pekelná princezna je strhující popis jednoho z nejsenzačnějších řádění masového vraha v análech amerického zločinu: šokující série vražd spáchaných ženou, která vešla ve známost jako Lady Modrovousová. Napínavá a poutavě napsaná kniha Harolda Schechtera je jediným autoritativním popisem tohoto notoricky známého případu a první, která o tématu, jež v sobě nese veškeré prvky klasického záhadného příběhu a děsivé hororové zvraty, přinesla dosud neznámé informace....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/417998/pekelna-princezna-d8M-417998.jpg 3.119
Literatura faktu, Biografie a memoáry, Historie
Vydáno, Jota

Hell's Princess: The Mystery of Belle Gunness, Butcher of Men, 2018

Kniha Pekelná princezna

okeey
předevčírem

Belle Gunnessová a její příběh. Belle je nejznámnější americká sériová vražedkyně. Musím říct, že teda styl zabíjení byl tak důmyslný, že trvalo opravdu dlouho než na to někdo přišel. Vraždy zákeřné a promyšlené. Vždycky se z toho krásně dokázala vylhat a to teda neumí jen tak někdo. Na to, že je toto dílo odbornou literaturou, tak je velice čtivé, srozumitelné a rozhodně jsem se v něm neztrácela. Ovšem stále je záhadou, jestli Belle všechen ten povyk přežila anebo uhořela ve svém domě. Co myslíš? Po přečtení této knihy mi dej vědět.
Knihu rozhodně doporučuji.

Baja333

Chvílemi jsem se totálně ztrácela ve jmenech i datech. Na můj vkus zbytečně zdlouhavé popisování nepodstatných detailů. Ke konci jsem se k dočtení nutila.

lapagerie

Dobře se mi četla první část, o životě Belle. Druhá polovina, o soudním procesu mě dost nudila, některé části jsem i prolétla jen zběžně. Zarazilo mě, že vlastně nebylo objasněno, zda Belle přežila či ne.

Andrée

Pekelná ježibaba, hnusná bába.

První polovina knihy se mi četla velice svižně. Očekávala jsem trochu více podrobně popsané vraždy, ale bylo to spíše jen decentně zmíněno. Ovšem popis některých obětí byl popsán dosti detailně, proto mě trochu mrzí, že kniha neobsahuje i dobové fotografie. Že byla Belle bezcitná a vypočítavá není pochyb, ale jakou "senzaci" z toho všeho udělal bulvár? Nad tím mi zůstával rozum stát. A ještě více nad morbiditou lidí, kteří se sjížděli snad ze všech koutů, aby na vlastní oči spatřili pekelnou farmu.

Soudnímu procesu je zde věnováno možná až příliš stran, ale celkově je to zajímavé čtení. O to děsivější, že se to vše stalo...

No, je asi více jak jasné, kdo měl pekelnou smůlu při výběru životního partnera.

MMacicekk

Nejedná se o špatnou knihu, autor studiu literatury a pramenů jistě věnoval veškerý svůj čas, často citoval i různé dopisy a dobové listiny, přesto mě jeho styl psaní vůbec neoslovil. Ke knize jsem neměla touhu ani potřebu se vracet, často jsem ji odkládala, na druhou stranu jsem se těšila, až ji budu mít konečně přečtenou. Od této knihy jsem měla bohužel úplně jiná očekávání a nakonec jsem byla zklamaná.

Ridley

Čekala jsem, že to bude lepší, ale tyhle beletrizovaná fakta jsou spíše nudnější čtení.

yetti09
27.11.2019

Popravdě to nebyl úplně můj šálek kávy. První půlka knihy nebyla špatná, odehrával se tam vlastně celý děj. Já asi očekávala něco drsnějšího. Vraždy byly popsány jen tak okrajově, větší pozornost byla věnována soudnímu procesu, který byl popsán v druhé půlce knihy.
Jasně, je to literatura faktu... Jen jsem čekala, že to budu hltat, a to se bohužel nestalo...
Za mě takový průměr.

denisa7430
17.11.2019

Kniha dobře zpracovaná, ale měla jsem pocit, že čtu spíše vysokoškolskou závěrečnou práci. Avšak faktograficky perfektně napsaná.