monci6485 monci6485 komentáře u knih

Intenzita Intenzita Dean Koontz

Taková klasika. Nesmrtelná hlavní hrdinka, vrah, co nedělá chyby, odlehlý dům, honička na silnici..
Je to dobré čtení.

19.05.2020 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Noční můra pro všechny rodiče. Zde jsem ale nedokázala soucítit s matkou. Pro záchranu nemocné dcery si "vyrobí" dítě na míru. Na syna kašle, protože není ten správný dárce, manžel je raději v práci než doma a holky jsou často v nemocnici, protože nemají na výběr. Takže Sára svým rozhodnutím úspěšně zničila celou rodinu.

17.05.2020 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Když Anna zdůrazňovala, že je DOKTORKA, měla jsem chuť dát jí pár facek. :-D Troska s vínem a práškama, co šmíruje sousedy. Je jasné, že tohle nemůže dobře skončit.

15.05.2020 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Dojemný román z prostředí bordelu. Každý se živí, jak umí. Mafie využívala svou moc, bohatí své peníze a holky své tělo. Samozřejmě to znamená hodně problémů, hlavně v malém městě, kde se drby šíří rychlostí blesku.
Je to fajn čtení a holky jsem měla ráda. Teda až na matku, to byla mega svině. Ale rodiče si nevybíráme, bohužel.

12.05.2020 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

No jak se říká: "Na každém šprochu pravdy trochu". Ženské jsou opravdu hrozné drbny. Občas by se měl člověk zamyslet nad tím, co vypouští z úst, co taková fáma může způsobit..
Je to skvělý thriller a poslední stránka je taková třešnička na dortu.

06.05.2020 5 z 5

Zoufalec Zoufalec Daniel Palmer

No takové drama jsem teda nečekala. Fakt super.

04.05.2020 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Joe Peters

Kniha si zaslouží 5 hvězd. Ovšem matka ODPAD. Neuvěřitelné, že se tohle skutečně děje.

03.05.2020 5 z 5

Místo v životě Místo v životě Lisa Kleypas

No abych to shrnula.. Od domácího násilí po červenou knihovnu, poctiví zbohatlíci, rozmazlená dceruška, nudný sex, no a kamarád buznička nesmí chybět, že jo. :-D
Hardy nezachránil jenom Haven, ale taky celou knihu.

02.05.2020 4 z 5

Krvavé svatební šaty Krvavé svatební šaty Pierre Lemaitre

Na začátku jsem nenáviděla Sophii, od druhé části Frantze. Já bych tyhle narušené lidi rovnou zabila! Hned by bylo na světě líp..

29.04.2020 5 z 5

Faleš Faleš Sibel Hodge

Není všechno zlato, co se třpytí.

28.04.2020 5 z 5

Slepota Slepota José Saramago

Docela náročné čtení. Žádná přímá řeč, ani jména. V knize několikrát zaznělo, že se nebudou chovat jako zvířata. To je omyl, zvířata se chovají mnohem líp. Nechápu, jak může světu vládnou tak primitivní druh, jako jsou lidé. Slepé "ovce", i když zrak mají.
Kdo by měl přece jen problém s textem, tak doporučuji film. Je skvělý stejně jako kniha.

25.04.2020 4 z 5

Mor Mor Albert Camus

Nadčasové dílo. Tak reálné, tak aktuální.. a opravdu hodně smutné.

20.04.2020 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Jednoduchá kniha na pár hodin. Většinou čtu thrillery, kde se jídlo moc neřeší. Chtěla jsem kus žvance a dostala jsem ho (i s receptem).

18.04.2020 5 z 5

Platforma Platforma Michel Houellebecq

První půlka knihy docela utrpení. Ale stejně mě to nutilo číst dál. Nadržený nudný úředník s nechutnýma myšlenkama, názorama.. Když se zamiloval do dívky z dovolené, začal mě příběh bavit. Čekala jsem, kdy vztah zničí a nebo ji možná zabije. Jako asi jsem čekala cokoliv, ale tohle teda ne. Konec mě dostal a Michel mi už vůbec nebyl odporný..

14.04.2020 4 z 5

Dívky, které miloval Dívky, které miloval Jonathan Nasaw

Je možné být zároveň malý kluk, svůdník, gentleman, sociopat, násilník, sériový vrah? Ano, je. Těšte se na jízdu s Maxem, který vám to všechno ukáže.

12.04.2020 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Už jen za tu odvahu si 5 hvězd zaslouží. Smekám takovým bláznům, já bych se podělala. :D

11.04.2020 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Napínavé jak malé gatě. Co napsat a nic neprozradit? No.. asi nic. :-D

08.04.2020 5 z 5

Slovní sebeobrana a asertivita pro ženy Slovní sebeobrana a asertivita pro ženy Nicole Staudinger

Super. Žena se musí umět bránit. :-D

08.04.2020 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Skvělé čtení. Ale velmi nepravděpodobné. A taky málo whisky v tomto díle. :-D

03.04.2020 4 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Pomalý začátek, rychlý konec. Přečíst se to dá, ale žádná sláva.

31.03.2020 3 z 5