monci6485 monci6485 komentáře u knih

Samotář Samotář Teddy Wayne

Čtení pro mládež. Stačí si přečíst doslov, ve kterém je shrnutí celé knihy..

26.06.2020 2 z 5

Noční můry s čápem marabu Noční můry s čápem marabu Irvine Welsh

Totální úlet. Ty představy (sny) jsou celkem nudné. Na druhou stranu chápu, proč to v knize je. Aby čtenář nevyblil duši, protože zbytek je fakt hnus..

23.06.2020 4 z 5

Poštovní úřad Poštovní úřad Charles Bukowski

Tvrdý život pošťáka. Tuhle práci nezávidím ani v dnešní době. Se snad nedá přežít bez chlastu..

21.06.2020 5 z 5

Šunkový nářez Šunkový nářez Charles Bukowski

Není to zase tak sprosté a drsné, jak jsem čekala. Je to spíš smutné. Na mě je v knize trochu moc mlácení, ale tak... jsou to kluci (a hajzlové). Vždyť jen dělali to, co viděli doma.

Jime, opravdu si tvůj otec vystřelil kvůli tvé matce mozek?“
„Jo. Volal jí. Že prý má revolver. Řek: ‚Jestli se ke mně nevrátíš, zabiju se. Vrátíš se ke mně?‘ A moje matka řekla: ‚Ne.‘
Pak se ozval výstřel a bylo to.“
„A co udělala tvoje matka?“
„Zavěsila.“

19.06.2020 4 z 5

O kočkách O kočkách Charles Bukowski

Tohle může pochopit jen blázen do koček.

17.06.2020 4 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Jestli takhle funguje právní systém, nedivím se, že je všude takový bordel. Pro svou rodinu udělá člověk cokoliv. Nejde o spravedlnost, ale o to, kdo má větší moc a peníze. A ani hlavní hrdina neunikne..

17.06.2020 4 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Trochu jiný thriller, takže fajn změna.
Nějak nevím, co je lepší. Jestli mít tajemství, žít ve lži, ale mít spokojenou rodinu. Nebo přiznat pravdu, "očistit se" a všechno zničit. Úplně nejlepší je prostě nelhat, jenže to je zatraceně těžké a tak si raději každý nese následky. A v téhle knize jsou dost kruté..

15.06.2020 4 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

(SPOILER) Muž, který udělá pro ženu (skoro) vše. Dá jí krásný pokoj, knihy, oblečení, dokonce i vaří a koupí, co si přeje. A nechce za to ani sex!
To by byla krásná pohádka, že jo? Ale je tu pár podmínek. Věnovat mu trochu času a slov, milovat ho a žit spolu šťastně až do smrti. On je úplný debil a ona pěkná snobská dívka. Takže je jasné, že šťatné soužití se nekoná. Oba jsem litovala a nesnášela zároveň. Na konci jsem měla pro Mirandu víc pochopení. Mladá, plná iluzí, které jí on vzal..

14.06.2020 4 z 5

Není to špatná kniha, ale ani dobrá. Četla jsem ji měsíce, takže mi asi byla u prdele a tím splnila své poslání.. :-D

11.06.2020 3 z 5

Co nevíš Co nevíš JoAnn Chaney

Moc se mi to líbilo. Vyprávění, které vás provede životem vraha, jeho ženy, vyšetřovatele a novinářky. Je to smutné a depresivní. Nejvíce mě dostal příběh Glorie, její chování bylo nepochopitelné.

10.06.2020 5 z 5

Děti boží Děti boží David Hidden

(SPOILER) U téhle knihy trochu zavřu oči a dám 3,5 *
Líbí se mi téma a že se s tím autor nepáral. Ale.....
Pé není špatný člověk, jen měl v životě smůlu. Chlastá, je věčně pochcaný a špinavý a přežívá někde v zapadákově. Dokud se neztratí malý chlapec.. rázem je z ožralce superhrdina, navíc hrozně sexy, protože ženské mu lezou rovnou do postele. Nakonec je z něj poutník a lovec, co dostane celý gang. Bravo, Pé!

09.06.2020 3 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Trochu sci-fi (nikdo nemá tolik štěští), sem tam nuda. Jako celek se mi to líbilo. Zbavit se všech nepohodlných pro lepší život, by chtěla většina z nás. A u většiny zůstane jen u myšlenek, což je dobře. Ale co kdyby ne........ :-D
Joe mi bude chybět, ale ještě se s ním setkám v seriálu.

"Každý má něco. Někteří lidé mají problémové dítě a jiní mají nemocné dítě a někteří kulhají a někteří mají nemožnou matku a na světě neexistuje nikdo, kdo by neměl nic."

08.06.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Příběh, který mě vrátil do dětství. Věčný křik, výprasky, hádky... Myslím, že dříve bylo hodně takových rodin, starší generace by měly co vyprávět. Ale že se něco takového děje i v dnešní době, je opravdu smutné.

08.06.2020 5 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Ukázková rodina. Manžel věčně mimo domov, žena má pořád moc zařizování a vlastně nic nedělá. Dcera je chorobná lhářka a jediný normální člen rodiny je jedenáctiletý syn. :-D
S každou další stranou jsem podezírala někoho jiného, takže skvěle napsaný thriller. Jen ty rodinné řečičky plné lásky jsou dost neuvěřitelné, ale to je v knihách často. Takže hvězdičku strhávat nebudu, zaslouží si plný počet.

04.06.2020 5 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Není prostě lepší říct pravdu, než se roky trápit? Sára mi s každou kapitolou vadila víc a víc. Chování k manželovi (ten si nechal všechno líbit, hňup) i ke kamarádce bylo příšerné. Isla taky nebyla svatá, ale u ní se to dalo pochopit. Přišla o syna a jen chtěla vědět, co se stalo. Netušila, že pravda jí vezme všechno. A nejen jí....

03.06.2020 4 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Zvláštní čtení. Divné, ujeté a fakt skvělé. Vlastně se ani nedivím tomu, jak se Joe choval. No kdo by se nezbláznil, mít kolem sebe takové pipky..

31.05.2020 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Číst knihu hned po Carterovi byla chyba. :-D Je to rozhodně slabší díl. Ale protože mám tuhle sérii ráda, nebudu moc kritická.
Super tým, který žije jen z kávy a skoro nespí. K tomu tu máme spoustu náhod, pár lidí, co si pamatují minulost, dokonce i jména. Neustálé porušování nařízení (aspoň za ten článek to mohla schytat). Kim má prostě štěstí, no.

26.05.2020 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

No prostě Carter. Takže pozor na sociální sítě a zahradníka.
Jinak chudák chlap, ten Robert. Doufám, že příště už si zaš***. :-D

24.05.2020 5 z 5

Anonymní dívka Anonymní dívka Sarah Pekkanen

Kniha má skvělý rozjezd. Takových 200 stran mě fakt bavila. Pak jsem čekala nějaké vyhrocení, které ale nepřišlo. Střídání postav nebylo nijak označeno, což mi ke konci vadilo. A konec je prostě tragédie.

22.05.2020 3 z 5

Hráčka nebo hračka? Hráčka nebo hračka? Jitka Vavrušová

Příšerné zpracování a úplně o ničem..

19.05.2020 odpad!