Samotář

David se nikdy necítil dostatečně oceněný. Na střední dost trpěl, takže když se jako jediný z ročníku dostane na Harvard, doufá, že tam bude mezi svými – jenže je to ještě horší, všichni mu dávají najevo jeho sociální původ, neberou ho jako sobě rovného. A pak se objeví studentka Veronika… Než mu dojde, proč tahle krásná a chytrá žena touží zrovna po něm, je už skoro pozdě. Tragický milostný příběh o závislosti, vypočítavosti, kličkování, nejistotě, nespokojenosti. Univerzitní román, který však přináší nečekané a nové téma psychosexuální obsese....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/373872/samotar-VoI-373872.jpg 3.337

Loner (2016)

Vydáno:, Odeon

aydam

To byl tedy vážně povedený trojlístek Harvardu: Psychopatický David, namyšlená povrchní pelešnice Veronica a příliš upjatá Sara. Myslím, že každý sklidil, co zasel.
Kniha mi v paměti utkvěla, ale vracet se k ní nebudu. Za zajímavé považuji myšlenky v doslovu.

jan37

Šlo to ale žádný zázrak

vlcka

Naprosto skvěle napsaný antihrdina, kterého jsem nemohla snést od začátku do konce. Vlastně v celé té knize jsem nenašla jedinou postavu, která by mi byla sympatická. A za to rozhodně body přidávám. Jinak mi kniha přišla taková nijaká, nedokázala jsem se pořádně začíst, ani ten příběh prožít. Jinak souhlasím, že anotace jde opravdu trochu mimo. Předchozí komentáře vystihují příběh i jeho vyznění lépe.

jiri77

Je zajímavé, jak se příběh Davida vydává jiným směrem ,než se dalo od příběhu čekat, i díky názvu ,který mi moc ke knize nesedí. Je to kniha hlavně o posedlosti,někomu se zalíbit a stalkingu. Chvílemi jsem Davida snášel ale hlavně ke konci mě už štval. Rozhodně takový konec jsem nečekal a byl jsem hodně překvapen. Kniha mi celkově něco dala a jinak nahlížím na studentský život na vysokých školách v Americe.

Qadin

Lolita pro stalkery bez patřičného trestu. Pozor může obsahovat stopy feminismu a třídní nerovnosti.

magnolia

Souhlasím plně s předchozími komentáři. Nedokážu napsat, že se mi to líbilo, i když napsané je to dobře. Na začátku jsem měla takový dojem, že hlavní hrdina bude snesitelný a čtení i mírně humorné - no, nebylo tomu tak. Je to typická odeonská knížka, tentokrát jedna z těch, kdy nelituji přečtení, ale rozhodně stačilo jednou.

Kozel65

Nazvala bych to příběhem posedlosti...... Student prestižní školy z Ivy League stalkuje objekt své touhy, která jej zprvu ignoruje, pak využívá .... ale stejně tak náš samotář celkem chladnokrevně zneužívá ostatních lidí v okolí (spolubydlící svého idolu). Samotářem je nejen v důsledku své narušené osobnosti, ale právě svým chováním, které podřizuje jedinému cíli - přiblížit se vyadorované spolužačce. Společenská propast mezi nimi není podle mě ten zásadní problém, vždyť rodiče hlavního hrdiny reprezentují jako právníci zajisté upper middle class. Výborně napsaná knížka, navíc z atraktivního univerzitního prostředí.

Babouš

Bylo to napsané tak skvěle, že jsem hlavního hrdinu z hloubi duše nenáviděl za to, jak sebou nechává manipulovat. Teďka jenom nevím, jak knihu hodnotit. Objektivně řečeno byla skvělá, jak působivým líčením stalkera, tak překvapivým koncem, ale číst to pro mě bylo většinu času utrpením, protože mě hlavní hrdina se svým podivínstvím, stalkerstvím a intrikami neskutečně vytáčel.

snoopylady

To je snad poprvé, kdy popis knihy skoro vůbec nekoresponduje s obsahem.
To ovšem neubírá knize na čtivosti. Ze zdánlivě rutinního tématu univerzitního příběhu se vyklube sonda do duše hlavního hrdiny, který není tím, za koho ho čtenář považuje.
Celkem překvapivý závěr, kniha se mi líbila.

Atuin

Jsem maličko na rozpacích, ale jenom maličko. Anotace je trochu zavádějící nebo spíš uvádí zhola zbytečně informace. Kniha je o mladém studentovi, možná i introvertovi, který se možná i zamiluje. Podstatná je zde jeho rozervanosti ( i jistá rozpolcenost jiných), ovšem anotace uvádí trochu něco jiného. Zajímavá forma, univerzitní prostředí, velký potenciál, ale slabší vykreslení atmosféry, snad vzhledem k té formě. 3,5/5...

americká literatura univerzitní román

Autor knihy