Samotář

od:

Samotář

David se nikdy necítil dostatečně oceněný. Na střední dost trpěl, takže když se jako jediný z ročníku dostane na Harvard, doufá, že tam bude mezi svými – jenže je to ještě horší, všichni mu dávají najevo jeho sociální původ, neberou ho jako sobě rovného. A pak se objeví studentka Veronika… Než mu dojde, proč tahle krásná a chytrá žena touží zrovna po něm, je už skoro pozdě. Tragický milostný příběh o závislosti, vypočítavosti, kličkování, nejistotě, nespokojenosti. Univerzitní román, který však přináší nečekané a nové téma psychosexuální obsese....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/373872/samotar-VoI-373872.jpg 3.516
Originální název:

Loner (2016)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Odeon
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
Kozel65
29. května

Nazvala bych to příběhem posedlosti...... Student prestižní školy z Ivy League stalkuje objekt své touhy, která jej zprvu ignoruje, pak využívá .... ale stejně tak náš samotář celkem chladnokrevně zneužívá ostatních lidí v okolí (spolubydlící svého idolu). Samotářem je nejen v důsledku své narušené osobnosti, ale právě svým chováním, které podřizuje jedinému cíli - přiblížit se vyadorované spolužačce. Společenská propast mezi nimi není podle mě ten zásadní problém, vždyť rodiče hlavního hrdiny reprezentují jako právníci zajisté upper middle class. Výborně napsaná knížka, navíc z atraktivního univerzitního prostředí.

Babouš
29. května

Bylo to napsané tak skvěle, že jsem hlavního hrdinu z hloubi duše nenáviděl za to, jak sebou nechává manipulovat. Teďka jenom nevím, jak knihu hodnotit. Objektivně řečeno byla skvělá, jak působivým líčením stalkera, tak překvapivým koncem, ale číst to pro mě bylo většinu času utrpením, protože mě hlavní hrdina se svým podivínstvím, stalkerstvím a intrikami neskutečně vytáčel.

snoopylady
24. května

To je snad poprvé, kdy popis knihy skoro vůbec nekoresponduje s obsahem.
To ovšem neubírá knize na čtivosti. Ze zdánlivě rutinního tématu univerzitního příběhu se vyklube sonda do duše hlavního hrdiny, který není tím, za koho ho čtenář považuje.
Celkem překvapivý závěr, kniha se mi líbila.

Atuin
15. května

Jsem maličko na rozpacích, ale jenom maličko. Anotace je trochu zavádějící nebo spíš uvádí zhola zbytečně informace. Kniha je o mladém studentovi, možná i introvertovi, který se možná i zamiluje. Podstatná je zde jeho rozervanosti ( i jistá rozpolcenost jiných), ovšem anotace uvádí trochu něco jiného. Zajímavá forma, univerzitní prostředí, velký potenciál, ale slabší vykreslení atmosféry, snad vzhledem k té formě. 3,5/5...