MonaLisa42 MonaLisa42 komentáře u knih

Jen ve tvém náručí Jen ve tvém náručí Lisa Kleypas

Skvělá čtivá kniha, která mou mysl plně vtáhla do děje.
Toto je moje první kniha o Kreolech v Americe. Chvíli mi trvalo, než jsem si přivykla na jejich podivné zvyky a mluvu - neumím si ani představit, že bych byla vydána na milost či nemilost muže. Lysette je odvážná mladá dívka, které jsem velice fandila. Líbí se mi, že se v knize její povaha postupně rozvíjí, ke konci mi ale přišlo, že si je sebou až příliš jistá a snaží se svého muže velice ovládat, což se nikomu nemůže líbit. Max je prostě dokonalý, obdivuji ho, že si i přes všechny okolnosti zachoval svou čest a i ve svém věku našel v sobě hravost. Jsem moc ráda, že zde byl popsán jejich rodinný život. Důležitou roli tu hrály dvojčata, které každý musí zbožňovat.
Od knihy jsem nemohla odtrhnout zrak. Příběh byl skvěle napsaný a napínavý. Moc děkuji!!!

31.05.2020

Sním o tobě Sním o tobě Lisa Kleypas

Krásná kniha, přečtená jedním dechem. Pobavila a vtáhla do děje.
Derek byl úžasný už v minulé knize, a zde jsem se o něm a jeho odporné minulosti dozvěděla ještě daleko víc. Ze začátku jsem nevěděla, co si mám o Sáře myslet, ale překvapila mě, a také jsem si ji oblíbila. Udivuje mě, že je možné dát dohromady tak rozdílné bytosti - autorka dokáže spojit prostě cokoliv. Zajímalo by mě, kde nakonec zkončil personál z klubu... Potěšilo mě, že v příběhu hráli důležitou roli postavy z předešlé knihy.
Líbila se mi ještě více než minulý díl. Moc děkuji!!!

29.05.2020 5 z 5

Přijdu si pro tebe Přijdu si pro tebe Lisa Kleypas

Velice příjemná a čtivá kniha, která umí překvapit, napnout i pobavit.
Knihu jsem přečetla jedním dechem a byla jsem moc zvědavá, jak to dopadne s malou Nicol. Musela jsem se velice přemáhat, abych se nepodívala na konec knihy.
Líbí se mi, že nás příběh zanesl do historicky hříšné smetánky a ne pouze do plesových sálů pod dohledem matron. Postava Lili mě potěšila, obdivuju ji za její zábavné kousky a odvahu. Konec příběhu je prostě krásný :-)
Bohužel ale musím přiznat, že se mi nelíbila rychlá změna v citech hlavního páru - V jeden moment se nenávidí a další den se dobrovolně žení. Také si myslím, že zde mohlo být více scén z jejich manželského života :-(
Velice se těším na příběh o Derekovi, který je prostě úžasný. Děkuji!!!

28.05.2020 4 z 5

Kde je můj hrdina? Kde je můj hrdina? Julia Quinn

Všechny 3 příběhy jsou velice čtivé a zajímavé.
V prvním příběhu mě zaujala postava Dereka, o kterém si chci přečíst více. Bohužel celá povídka byla dost krátká a Lydii jsem si neoblíbila. Epilog byl dokonalý.
Druhá povídka byla zábavná a napínavá. Simona mám ráda už ze série Bratrstvo meče a velice jsem se na jeho příběh těšila a dostatečně jsem si ho užila. Je to první kniha, ve které jsem se dozvěděla o Bratrstvu a o Simonovu nejlepším příteli Stryderovi.
Třetí povídka se mi také moc líbila. Při čtení jsem se pobavila a odreagovala, ale příběh ve mě nezanechal hluboké emoce.
Na knihu jsem narazila díky příběhu o Simonovi. Pokládám za dobrý nápad, napsání několika povídek od různých autorů do jedné knihy. Narazila jsem tak na další spisovatelky, od kterých bych si ráda přečetla i další romány. Děkuji!!!

27.05.2020 4 z 5

Cizí nevěsta Cizí nevěsta Kinley MacGregor (p)

Další skvělá kniha, která se čte jedním dechem.
Jsem nadšená, že si zarmoucený morous Ewan našel velice ukecanou a otevřenou Noru. Z předchozích dílů jsem měla pocit, že bratři mají mezi sebou skvělé vztahy, ale nic není jak se to na první pohled zdá... Putování s cikány příběh pořádně zpestřilo. Doufám, že se Cat objeví i v dalších dílech. Bratry MacKaidy jsem nepochopila - vždyť celou katastrofu způsobila jejich sestra a ne Ewan. Ani Nořina otce jsem příliš nepochopila, myslím si, že vše zbytečně komplikoval. Lysandera je mi moc líto, doufám, že bude pomstěn. Myslím si, že epilog by mohl být trochu zajímavější a čtivější.
Na příběh o Ewanovi jsem se moc těšila a nezklamal mě. Moc děkuji!!!

27.05.2020 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Opět se jedná o velmi čtivou knihu.
Moc mě zajímalo, jak příběh bude dále pokračovat, ale stále mi chybí jeho zakončení... Autorka to začíná protahovat. Bohužel si myslím, že v tomto díle chyběl pořádný děj :-(
Louisa je stále stejná a v životě toho zažívá doopravdy hodně, ale zbylé postavy se dost změnily, Trina mě překvapila. Sama jsem zde téměř nepoznávala a byla jsem na něj šíleně naštvaná. Líbí se mi, že si Lou plní své sny, přijde mi úplně šílené ocitnout se v neznámém státě bez přátel a umět se tam tak rychle zorientovat.
Gopnikovi prostě nedokážu pochopit. Ale Margot byla skvělá :-D Děkuji!!!

31.03.2020 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Opět velice čtivá kniha, ale jinak se od minulého dílu hodně liší.
Čekala jsem od ní, že bude daleko dojemnější, ale mnoho emocí ve mě bohužel nezanechala. Musím pochválit charaktery a příběhy všech starých i nových postav. Autorka prostě dokáže vytvořit celý nový svět. Jsem ráda, že v této knize nakonec bylo i dostatek akce. Myslím si, že Louisa je stále stejně bláznivá jako v prvním díle. Moc se mi líbil děj, odehrávající se v sanitce :-) Sam nejdříve zachrání život Lou a ano poté zachrání jeho...krásné :-D
Jsem zvědavá, jak se příběh bude vyvíjet nadále. Děkuji!!!

06.03.2020 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásná velmi dojemná a čtivá kniha.
Pár let jsem ji měla v knihovně a neodvažovala jsem se ji otevřít. Je to veliká škoda... dnes jsem ráda, že jsem se do ní nakonec pustila. Tuto knihu bych zařadila spíše mezi drama než romantiku. Bylo to velice smutné. Od začátku mi bylo jasné, jak to dopadne, ale stále jsem doufala... Polovinu knihy jsem probrečela a příběh mi na dost dlouho utkví v paměti. Šílenou Louisu jsem častokrát obdivovala a divila se jejím trapasům.
Skutečně se těším a zároveň bojím dalších dílů. Moc děkuji!!!

29.02.2020 4 z 5

Jako v ráji Jako v ráji Julia Quinn

Při čtení této knihy jsem se příjemně zabavila.
Líbí se mi, že autorka vytvořila vlastní svět, ve kterém propojuje své postavy i mezi sériemi. Jsem ráda, že nezapomněla napsat knihu o známých sestrách Smythe-Smithových, které mě zaujali už v sérii Bridgerton. Příběh byl velice hezky napsaný, dostkrát jsem se pobavila a zasmála. Děj mi přišel lehce napínavý a krásně romantický. :-) Honoria a Marcus jsou skvělý pár, povahy obou se k sobě hodí. Příběh je vypravován z pohledů obou hlavních hrdinů, a tak jim čtenář může nahlédnout do mysli.
Bohužel musím přiznat, že se mi příběh nevryl hluboko do mysli a tudíž za pár týdnů už nebudu vědět o čem tato kniha vlastně byla. :-(
Ale času stráveným nad touto knihou skutečně nelituji a těším se na další díl. Děkuji!!!

11.01.2020 4 z 5

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Knihu při jejímž čtení jsem se příjemně uvolnila.
Nevím, co jiného bych měla říct, než to, že se jedná o absurdní komedii nebo dokonce frašku. Bohužel to považuji za nejslabší díl. Hlavní hrdinové mi vůbec nepřirostli k srdci. O Lucy si myslím, že je to naivní a hloupé děvče bez trochy sebeúcty. Slova "Láska" a "Miluji tě" mě v této knize už přiváděly k zoufalství. Mrzí mě, že v posledním díle série Bridgerton neproběhlo nějaké rodinné shromáždění nebo rozloučení s celou rodinou. :-(
Na druhou stranu musím přiznat, že jsem se skutečně dlouho tak skvěle nepobavila - Gregoryho kousky a některé rozhovory a situace byly zábavné. Konec byl velice napínavý. Epilog...velice komický. Děkuji!!!

07.01.2020 3 z 5

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Opět další skvělá a čtivá kniha.
Líbí se mi, že v této knize bylo více dobrodružství a napětí než v minulých dílech, především při hledání šperků a tajemství Garethova narození. Hyacinth jsem milovala už z minulých knih a ani zde nezklamala, to samé můžu říci i o paní Danburyové, která byla příjemně vložena do děje. Gareth mi ze začátku nepřipadal úplně sympatický, ale ke konci se z něj vyklubal doopravdy sympaťák.
Jediné co musím vytknout je, že mi jednotlivé příběhy Bridgertonů začínají splývat dohromady a autorka se začíná opakovat :-(
Epilog byl úžasný :-D Konečně jsem se dozvěděla, jak to s některým párem v budoucnu dopadlo. Děkuji!!!

05.01.2020 4 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Tento příběh se od ostatních trochu liší a přijde mi z celé série prozatím nejslabší.
Francesku jsem z minulých knih téměř neznala, a tak jsem na ni neměla názor. Pouze jsem věděla - a velmi mě to překvapilo -, že v knize Čekanka už byla vdaná. Nepřijde mi, že se od zbylých sourozenců povahově tolik lišila, jak to o sobě tvrdila... V příběhu mi bohužel chyběli sourozenci Bridgeronovi a jejich šarvátky. Kniha ke konci nabrala veliký a rychlý spád... až příliš rychlý. Zajímaly by mě reakce zbylých členů rodiny, běžný život páru a jejich budoucnost... to si čtenář může pouze domýšlet.
Musím pochválit, že na konci knihy bylo vysvětleno, proč John vlastně zemřel, a jak je to s Michaelovou malárií. Celkově se opět jedná o velmi čtivou knihu. Děkuji!!!

04.01.2020 3 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Knihu musím opět pochválit.
Jedná se o první díl, který přímo navazuje na ten minulý. Námět této knihy byl přímo úžasný - opuštěný a smutný muž se 2 malými dětmi s kterými si neumí poradit a veselá žena, která projasní celý dům a se sblížením s dětmi mu pomůže :-) Dvojčata byli doopravdy skvělí a příběh krásně zpestřili, škoda jen, že se v něm neobjevovali častěji. Nadchlo mě, že v příběhu měli důležitou roli i bratři a především Benedict a jeho rodina.
Jediné, co knize musím doopravdy vytknout je, že mi zde chybělo více společných rodinných zážitků a epilog mohl být také delší.
Každopádně se jedná o další skvělý díl, který můžu jedině doporučit. Moc děkuji!!!

03.01.2020 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Wow… úžasná kniha
Na Colinův příběh jsem se těšila ze všeho nejvíc a skutečně mě nezklamal. Moc se mi líbí, že není popsán jako naprosto dokonalá postava, ale jako obyčejný člověk, který může mít obavy a má i své chyby. O postavě Penelope můžu říci úplně totéž. Uchvátilo mě, že obě postavy mají rádi literaturu, čtení i psaní - to mám s nimi společné. Jen doufám, že další knihy této série mě nezačnou nudit, především proto, aby se z postav nestaly ti "nejnadanější" a "nejúžasnější" bytosti.
Kniha velice rychle utekla a několikrát jsem se přistihla, jak se při čtení usmívám. Ze začátku jsem se zalekla velikého časového skoku od minulého dílu, ale nakonec jsem si zvykla. Jsem nadšená, že se mé podezření z minulých dílů o totožnosti lady Whistledownové potvrdilo :-D
Knihu můžu jedině doporučit a sama jsem přesvědčena, že si ji po čase ráda opět přečtu. Moc děkuji!!!

02.01.2020 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Doopravdy skvělá kniha, skutečně nezklamala.
Objevuje se zde známý příběh o Popelce, mé nejoblíbenější pohádky. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout a vydržela jsem číst až pozdě do noci, jen abych se dozvěděla, jak se děj bude vyvíjet. Benedicta jsem si oblíbila a dokázala jsem pochopit jeho touhu nebýt pouze "ten druhý Bridgerton". O Sophii jsem občas měla skutečně strach a bylo mi ji líto. Opět musím pochválit prolog, který nás seznámil s hlavní postavou, a konec knihy, který bych mohla číst stále dokola (především část ve vězení).
PS: Doufám, že zjistíme, kdo je skutečná lady Whistledownová. Mám svůj typ :-D doufám, že se potvrdí :-D
Knihu mohu jedině doporučit. Moc děkuji!!!

02.01.2020 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Jedná se, stejně jako v minulém díle, o skvělou knihu.
Velice jsem se při čtení pobavila, především vždy když se hlavní pár setkal u vody :-D Také mě překvapuje, co všechno dokáže jedna malá včelka. :-D Musím se přiznat, že mi při čtení v jednu chvíli naskočila husí kůže a měla jsem trochu strach (při vyprávění o bouřce a úmrtí matky). Musím pochválit, skvělý prolog, který čtenáře seznámí s hlavní postavou. Kniha je velice čtivá. Kate mi přišla skutečně skvělá, naopak... Edwininu volbu muže jsem příliš nepochopila. Anthonyho nechci příliš soudit, ale z bratrů mám zatím nejraději Colina.
Bohužel mi v knize něco chybělo, určitě více napětí a větší seznámení s postavami...
Konec knihy byl doopravdy úžasný. Každopádně se těším na další příběhy. Děkuji!!!

31.12.2019 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Tato romantická kniha je velice čtivá a má krásný příběh.
Líbila se mi od prologu až k epilogu. Daphne je prostě skvělá a její sourozenci mi přijdou ještě lepší :-D Jedná se o odpočinkovou knihu, která umí vtáhnout do děje i pobavit. Při nehodě u vody jsem se skutečně nasmála. :-D
Jediné, co bych změnila, je trochu více rozvinout dobu jejich manželství, neumím si ho úplně představit... Kniha měla velice rychlý spád a rychle skončila.
Myslím, že se ke knize opět v budoucnu ráda vrátím a přečtu si ji znovu. Děkuji!!!

30.12.2019 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Od knihy jsem čekala daleko víc. Můžu říct, že se jedná o obyčejnou komedii.
Začátek knihy byl skutečně skvělý, tolik jsem se už velice dlouho nezasmála. První setkání Caroline a Simona a následující večírek, bych mohla číst stále dokola. :-D
Bohužel poté už to šlo z kopce... Čekala jsem, že se příběh bude nějak rozvíjet, ale ono ne. O Mimi a Sophii jsem se toho moc nedozvěděla, ani o hlavních postavách toho příliš nevím. Přijde mi trochu přehnané, že se tři nejlepší kamarádi a tři nejlepší kamarádky všichni vzájemně spárují... Konec mě skutečně nebavil, dokonce jsem se přistihla, jak některé řádky přeskakuji.
Clive byl skutečně skvělý. Děkuji!!!

05.12.2019 2 z 5

S tebou až navěky S tebou až navěky Judith McNaught

Pěkná a velice čtivá kniha.
Tento díl byl lepší než ten předchozí, ale prvnímu dílu se stále nemůže vyrovnat. Příběhy, ve kterých velikou roli hraje ztráta paměti, nemám příliš v lásce. Ale musím uznat, že zde mi tento námět ani nevadil, protože to bylo podáno velice napínavou a zábavnou formou. Moc se mi líbil okamžik, kdy se ze služebnictva stal pěvecký sbor :-D a epilog byl taky dojemný :-D
Jediné, co musím knize vytknout je, že jsem se v ději občas ztrácela. Vždy mi chvíli trvalo, se zorientovat, když postavy přemýšleli nebo vzpomínali na minulost.
Čtením této knihy jsem strávila příjemný čas. Děkuji!!!

04.12.2019 4 z 5

Whitney, moje láska Whitney, moje láska Judith McNaught

Nevím, co si o této knize mám myslet...
Od čtení jsem nemohla odtrhnout oči, ale občas jsem si říkala jestli to není už trochu přehnané. Začátek byl skutečně úžasný, ale později těch hádek a omylů už bylo trochu moc (jakmile se usmířili, už se opět něco přihodilo). Nechápu jak se zamilovaný člověk může tak špatně chovat ke své ženě... Skutečně jsem se při čtení nasmála, ale někdy se mi chtělo doopravdy brečet. Autorka prostě dokáže čtenáře plně vtáhnout do děje...
První díl série byl daleko lepší. Ale ani tato kniha nebyla špatná. Děkuji!!!

02.12.2019 3 z 5