Sním o tobě

Série Gamblers - Přijdu si pro tebe - Sním o tobě Derek Craven se dokázal vypracovat z naprosté bídy na majitele nejluxusnější londýnské herny. Nebylo to nijak snadné: na cestě k obrovskému majetku a vysokému společenskému postavení se musel obrnit vůči zištnosti a pokrytectví svého okolí. Nyní sice patří mezi anglickou smetánku, ale je z něj tvrdý a podezřívavý muž s okoralým srdcem. Když se díky pracovním povinnostem setká s mladičkou Sárou Fieldingovou, rozčiluje ho její nevinnost a naivní chování. Avšak v jeho ponurém království, kde se třpytí drahocenné šperky a lidé získávají či ztrácejí obrovská jmění, se může šedá myška změnit v okouzlující krásku, která uhrane i světaznalého muže. Derek ke svému překvapení zjistí, že ta obyčejná dívenka z venkova dokázala otřást jeho cynickou duší, vzbudit v něm vášeň a naději na to, že by mohl být upřímně milován....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9456/gamblers-snim-o-tobe-dkt-9456.jpg 4.5291

Hazardní hráči 2.

Vydáno, Domino

Dreaming of You, 1994

Kniha Sním o tobě

katkaq

Ten samotný koncept mě nadchl, co ale trošku zmírnilo mé nadšení byly některé scény a potom snaha Kleypas vnutit čtenáři, kdo je zlý a kdo je hodný. Vykreslení Sářina snoubence mě absolutně znechutilo (ani ne tak samotná postava, jako spíše to jak ji Kleypas vytvořila) Jinak je příběh čtivý a rychle utíká. Je to trochu jako setkání světla (Sára) a tmy (Derek).

miruska1

Super. Autorka nezklamala....

Majjina
30.12.2020

Neurazí, nenadchne...na nedělní odpoledne je přímo stvořená.

MonaLisa42
29.05.2020

Krásná kniha, přečtená jedním dechem. Pobavila a vtáhla do děje.
Derek byl úžasný už v minulé knize, a zde jsem se o něm a jeho odporné minulosti dozvěděla ještě daleko víc. Ze začátku jsem nevěděla, co si mám o Sáře myslet, ale překvapila mě, a také jsem si ji oblíbila. Udivuje mě, že je možné dát dohromady tak rozdílné bytosti - autorka dokáže spojit prostě cokoliv. Zajímalo by mě, kde nakonec zkončil personál z klubu... Potěšilo mě, že v příběhu hráli důležitou roli postavy z předešlé knihy.
Líbila se mi ještě více než minulý díl. Moc děkuji!!!

lusitta05
15.05.2020

Niekedy sú obálky otrasné, ale záleží na obsahu. Romantika, ktorá sa dobre číta. Čo som chcela, to som dostala. Ja som spokojná.

tatjana1737
13.05.2020

(+ SPOILER) !!! POZOR SPOILERY !!!

Tuhle knihu jsem si v knihovně půjčila, když jsem ještě o LK nic nevěděla a šla do ní jako do autorky na doporučení. Obálka mi přišla tak nechutná, že jsem si knihu vzala už jen z recese - kdyby mi Kleypasovou nedoporučili, tak obálky většiny jejích knih by mne od čtení spolehlivě odradily. Takhle je tedy ultra ohavná, muskulatura aktéra je až fuj, o vzrušeném výrazu poloodhalené děvy, která mu buď prováděla, nebo se k tomu chystala, potěšení velmi intimního druhu v oblasti necudných partií, nemluvě. (Pokud to prováděla, chápu výraz toho chlapíka, který je sám o sobě potravou pro cyniky a katy knižních obálek.) Možná, že v knihovně to někdo viděl podobně jako já, protože zrovna tu oblast necudných partií přelepil štítkem s čárovým kódem.
(Mimochodem: Pokud hlavní hrdinka byla bruneta, je ta dáma na obálce Joyce?? To by tomu dodávalo nový rozměr!)

Nemohu si pomoci... Zápletka spisovatelky z venkova a protřelého hříšníka mi vůbec nesedla. Bylo to vtipné, bylo to svižné, ale pro mne to bylo hrozně neuvěřitelné. Oceňuji sice výskyt postav, které znám z jiných knih od Kleypasové, ale takový Ivo Jenner mi odsud (na rozdíl od třetího dílu Čekanek) vyšel spíše jako tupý a primitivní buran, který nechá ženu v nesnázích kvůli páru koní. Ano, na konci se sice ukázal jako klaďas, ale i tak... Vůbec mám problém s vykreslením vedlejších postav, které jsou buď ryze kladné a straní hrdince (zaměstnanci klubu), a nebo to jsou osoby nízké a předurčené ke čtenářovu opovržení (Joyce). Proč nemohl být Sářin snoubenec podán třeba jako syn, věrně milující svoji matku, vědomý si jejích chyb, ale tolik vedený smyslem pro čest a povinnost (což by u anglického gentlemana nebylo nic neobvyklého!), že matku nemůže opustit "jen" pro lásku ke své osudové ženě? Nene, musí to být mamánek a slaboch, aby pro Dereka nepředstavoval žádnou konkurenci.

Vyobrazení dobového Londýna a hráčského klubu na mne - asi i proto, že o tom nic nevím :-) - působilo docela věrohodně. (Ale možná je to dané tím, že jsem taky ovlivněná zjednodušením a stereotypy.) Přesto mne zamrzelo, že autorka blíže neosvětlila termín cockney, který v anglicky mluvícím prostředí čtenář chápe, ale v českém může být něčím novým. Význam jsem si domyslela a dohledala na wikipedii, ale překladatelka mohla utrousit alespoň drobnou poznámku pod čarou. Oproti tomu psaní slova gin jako džin ve mně vyvolalo asociaci na díl Káti a Škubánka :-X.

Celá zápletka kolem Mathildy (a to, jak zatvrzele lidé odmítali uvěřit tomu, že je vymyšlená) se mi moc líbila. Nejen, jak si do ní každý projektoval vlastní scénář jejích osudů (je v klášteře, vydržuje si ji lord, ...), ale i to, jak se zjevila na Derekově plese. Tyhle proměny šedé myšky ve femme fatale jsou sázkou na jistotu a Kleypasová to napsala moc hezky, včetně dialogů s majitelem klubu.

"Ve skutečnosti," pronesla tajnůstkářsky, "tady teď nejsem. Tohle se vůbec neděje. Právě jste na návštěvě v mém snu."
"Opravdu?" Sklonil hlavu a zblízka se na ni usmíval. Na rtech cítila jeho teplý dech. "Tak se neprobouzejte, andílku. Rád bych tam nějakou dobu zůstal."

"Chci vidět vaši tvář."
"Místo toho vám ji popíšu. Dvě oči, nos, ústa..."

Scéna, v níž měla být Sára zneuctěna, mi přišla přitažená za vlasy. Na jednu stranu to tam každý dělá s každým, ale pak stačí jen to, že ji přistihli v nějaké kompromitující situaci (kterou evidentně sama nezavinila), a už je za tu špatnou? A vůbec i další věci mi nedávaly smysl. To Sára jen tak skousla, že se Derek vyspal s Tabithou? Jistě, je to velká romantika, protože při tom myslel na ni, ale tohle její vztah k prostitutce neovlivnilo? Nezanechalo to v ní ani malou ránu, kterou by hrdinové museli řešit? Asi jsem už moc zkažená jinou četbou, ale chtěla bych od autorky víc. Po přečtení tří jejích knih po sobě ale musím smutně konstatovat, že mi to zřejmě nemůže dát. Podobně jako u Deveraux jsou si hrdinové od začátku předurčeni a i když si třeba udělají nějakou opravdu velkou špatnost (v tomto konkrétním případě nikoli, ale jinde - Síla osudu - ano), stejně si na konci padnou do náruče a vše je zapomenuto. Všichni ti, kteří jim stáli v cestě, jsou odklizeni a je na ně zapomenuto (což mi přijde zejména nelogické v knize Kouzlo podzimu), takže jen zkažený čtenář může (marně) čekat, že se ještě někdy v budoucnu zjeví a budou opět škodit. Sám hrdina, který je na počátku líčen jako ten, co se nudí a cítí se prázdný, na konci ňuňá svoje miminko a ukazuje, že po boku té pravé se každý může stát citlivým mužem (a vedle toho samozřejmě nepřestane být vášnivým alfa samcem).

Kdybych nezačala u Kleypasové sérií Čekanky, asi by moje očekávání nebyla tak vysoká a moje hodnocení tak nízká. Bohužel, i 2. díl Hazardních hráčů musím hodnotit spíše jako lepší průměr červené knihovny. Jako oddychová četba je to pěkné, obsahuje to mnoho hezkých momentů, ale pokud někdo hledá velký a silný milostný příběh, který by se mu trvale vryl do paměti i do srdce, tak ten tady nenajde.

Damienronnie
05.01.2020