MonaLisa42 MonaLisa42 komentáře u knih

Hořící most Hořící most John Flanagan

Druhý díl nezklamal. Hrdinové jsou stále úžasní. Kniha se čte jedním dechem. Líbí se mi přiložená mapa, díky které se v příběhu lehce orientuji.
Ze začátku jsem se trochu nudila. Ale když se objevil Gilan, děj se najednou rozeběhl. Část s Gilanovým příjezdem do bojového tábora a zapálení mostu bych mohla číst stále dokola. To bylo dokonalé. Konec mě překvapil. Těším se na další díl a na to jak to se zajatci dopadne. Děkuji!!!

09.02.2019 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Skvělá kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Příběh se mi moc líbil a velice rychle utekl. Především na začátku jsem se častokrát smála, nejvíce asi, když byly popisovány Willovy hříchy. Děj je taky velice napínavý a objevuje se zde pravé přátelství. Líbí se mi svět, který je v této knize vytvořen. Postavy mi jsou velice sympatické, Willa a ostatní mám moc ráda. Tato kniha je napsána pro mladší čtenáře, ale zaujme i staršího. Já jsem ji přečetla už několikrát a, i když jsem nyní starší, ráda se k ní vracím. Velice ji doporučuji. Těším se na další díly. Moc děkuji!!!

05.02.2019 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Kniha je velice hezky napsána. Děj je napínavý a objevuje se zde romantika. Knihu jsem přečetla velice rychle. Dokázala jsem se vžít do děje a v průběhu knihy pochopit v jakém se odehrává světě. Také chválím přiloženou mapu a shrnutí Grišů.
Vadila mi cizí jména, na které si nemůžu příliš zvyknout. Také zde bylo málo akce. Prostě mi v této knize něco chybělo (např. humor). Doufám, že příští díly budou lepší než tento, ale určitě se je chystám přečíst. Těším se, jak se postavy budou nadále vyvíjet. Děkuji!!!

03.02.2019 3 z 5

Percy Jackson - komplet 1.-5.díl - box Percy Jackson - komplet 1.-5.díl - box Rick Riordan

Úžasné!!! Tuto sérii jsem četla už několikrát. I přesto jsem pokaždé vtažena do děje a velice se bavím, občas se i směji.
Kniha je skvěle napsána. Líbí se mi názvy kapitol a v každém díle se těším na veršované proroctví, u kterého se snažím uhodnout, jak asi bude vyplněno (ani jednou to neuhádnu). Postavy přímo zbožňuji a líbí se mi, že se v každém díle objeví někdo nový. V každé knize hrdinové plní nějaký úkol a kniha má vždy zajímavý konec.
Už od dětství mám ráda řeckou mytologii a v těchto knihách je skvěle zapojena do dnešního světa. Sérii nemůžu nic vytknout. Děkuji!!!

02.02.2019 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Úžasný konec, úžasné série. Co víc se dá říct?
Konec příběhu by nemohl být lepší. Všichni se postupně zapojí do bitvy. Líbí se mi jakým působem nakonec bylo vyplněno prorotství. Je mi líto mnoha hrdinů, kteří v této knize zemřeli. Postavy mě opět překvapili, to co se stalo Rachel, se nedalo předpokládat. No... celá kniha byla napínavá a samé překvapení. Děkuji!!!

02.02.2019 5 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Další skvělý díl. Tuto sérii jsem už kdysi přečetla a tohoto dílu jsem se obávala nejvíc. Měla jsem tušení, že mě nebude bavit. Ale to se nestalo. Kniha je skvěle napsaná, je zábavná a napínavá. Hrdiny velice obdivuji, především Rachel, musí mít obrovskou odvahu vydat se do labyrintu. Už se těším na další díl.
Jsem ráda, že Nico je takový jaký je. Velice mě překvapila narozeninová oslava, na které se objevila nečekaná osoba (Výraz Paula musel stát za to). Líbí se mi jakým způsobem se kniha vyvíjí a jak je napsaná. Myslím si, že každý čtenář najde něco, co se mu bude líbit, dokonce se v této knize objevuje i láska mezi hrdiny. No prostě úžasné. Děkuji!!!

01.02.2019 5 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Skvělé pokračování série. Vystupuje tu mnoho zajímavých postav, postupně čtenář poznává jednotlivé bohy. Častokrát jsem se během děje smála, nejvíce, když si hrdinové dělali legraci ze slova "Přehradní". :-D Bulo tu mnoho napětí a překvapení. Je mi líto, že několik hrdinů na cestě zemřelo, ale to k příběhu patří. Konec byl úžasný.
Tuto knihu jsem četla už poněkolikáté a pořád mě velice baví. Knihu velice chválím a Děkuji!!!

29.01.2019 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Prostě super. Druhý díl nezklamal. Tato série se mi líbila v dětství a líbí se mi i teď. Kniha je napínavá a zábavná. Percyho cesta byla hodně podobná té Odysseově, objevují se zde známé postavy z řecké mytologie: Kirke, Polyfemos, Skylla, Charybda,... Oblíbila jsem si i postavu Tysona. Tyto hrdiny prostě zbožňuji a knize nemám co vytknout. Děkuji!!!

28.01.2019 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Tuto knihu jsem poprvé četla, když jsem byla mladší. Nyní jsem se k ní vrátila. Překvapilo mě, že mě vtáhla do děje a zaujala stejně jako kdysi. Už od dětství mám ráda řecké bohy a zde jsou skvěle vsazeni do dnešní doby.
V knize se stále něco děje a postavy přímo zbožňuju. Ani mi nevadí, že se jedná o 12 leté děti. Moc se mi líbí názvy kapitol a veršované proroctví. Této knize nemám co vytknout, a tak dávám plný počet hvězdiček, jedná se o skvělou knihu. Děkuji!!!

27.01.2019 5 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Valerie Bowman

Musím přiznat, že jsem se v průběhu této knihy začala nudit. Už delší dobu jsem tušila, jak tato kniha skončí. Proti minulým dílům zde bylo málo humoru. Kvůli tomu musím ubrat jednu hvězdičku.
Jane mi byla od začátku sympatická, stejně jako já miluje knihy. V knize mě upoutalo několik vět, které jsou pro mě jako stvořené (např. "Obvykle bývám dlouho vzhůru jen proto, že si čtu. Ráno pak zjistím, že jsem hrozně unavená.", "Knihy se ti nikdy neposmívají, jsou ti nablízku, kdykoliv je potřebuješ, a je jim úplně jedno kolik koláčů sníš."). Líbilo se mi, že zde vystupují i postavy z předešlých dílů. Překvapila mě poslední informace od Daphne a už se těším na její příběh. Děkuji!!!

26.01.2019 4 z 5

Náhodně hraběnkou Náhodně hraběnkou Valerie Bowman

Skvělá kniha. Byla ještě zábavnější než první díl. Často jsem se smála. Líbilo se mi, jak se všichni hrdinové zapojili do té záměny identit, a jak to celé zamotali. Cass jsem si z minulého dílu představovala jako poslušnou husičku, ale zde se projevila v úplně novém světle. Už se nemůžu dočkat, jakou šaškárnu Lucy vymyslí v další knize.
Jediné, co bych mohla vytknout je, že se některé scény velice podobají minulému dílu. Ale i přesto za knihu velice Děkuji!!!

25.01.2019 5 z 5

Nečekaně vévodkyní Nečekaně vévodkyní Valerie Bowman

Skvělá kniha. Pobavila mě a zasmála jsem se. Děj byl zajímavý a zápletka téměř dokonalá. Lucy i Dereka jsem si velice oblíbila, líbily se mi jejich rozhovory a sázky, naopak ta erotika mě trochu nudila. Těším se na další díly, až se dozvím, co se stane s ostatními postavami. Knihu velice chválím a děkuji!!!

24.01.2019 5 z 5

Ostrov poslušnosti Ostrov poslušnosti Marina Anderson

Musím přiznat, že toto není můj šálek kávy. Kniha byla celkem čtivá, a tak jsem ji přečetla během jednoho dne. Děj tu není skoro žádný, romantika mi tu taky scházela. Celá kniha byla pouze o sexu. Vypadá to, že hlavní hrdinka nemá pomalu žádné přátele a zajímá ji jenom práce a sex. Nedokázala jsem se do postavy pořádně vžít.

22.01.2019 1 z 5

Vražda podle seznamu Vražda podle seznamu Julie Garwood

Opět musím pochválit, je to velice čtivá kniha a dobrý nápad. Začátek byl zajímavý a především napínavý. Detektivní konec byl skvělý.
Naopak románek byl slabší, naprosto dokonalá žena mě už nebaví. V průběhu děje jsem se začala nudit. Bylo zde příliš mnoho postav a měla jsem problém se do nich vžít. Předchozí díly této série mě bavily více. Děkuji!!!

21.01.2019 3 z 5

Vrať mi můj sen Vrať mi můj sen Julie Garwood

Tato kniha se mi velice líbila. Byla napínavá od začátku až do konce. Zatím je to nejlepší díl. Nedokázala jsem se od čtení odtrhnout. Johna Paula jsem měla ráda už minulý díl a Avery mi byla také velice sympatická. Ze začátku jsem se dozvěděla, kdo Avery vlastně je, a v průběhu příběhu jsem o ní dostávala nové informace. Skvěle napsaná kniha.
Jediné co knize musím vytknout je její konec, který byl velice zkrácený. V jeden moment jsem měla dojem, že mi snad několik stránek chybí. Na konci byla zápletka jen velice stručně shrnuta. Ale ani toto mi nezabrání dát knize plný počet hvězdiček. Děkuji!!!

20.01.2019 5 z 5