MonaLisa42 MonaLisa42 komentáře u knih

Král Král J. R. Ward (p)

Na tuto knihu jsem byla moc zvědavá, ale nakonec se ve mě zmítají rozporuplné pocity.
Tento díl byl odlišný od ostatních, protože hlavní pár už měl jeden příběh za sebou a zde bylo jeho pokračování. Začátek byl trochu nudný a nezáživný. Také mi opět vadilo mnoho dějových linií (Assail&Sola, Xcor&Layla, Trez&Selena, Wrathovy rodiče,...), které pletly čtenáře a někdy spolu ani nesouvisely. Musím ale přiznat, že i tyto linie jsou zábavné a napínavé (občas až příliš krvavé). Wrath a Beth mám ráda a jejich osud je krásný i když trochu smutný. Konec knihy byl velikým překvapením a už se nemůžu dočkat pokračování.
Kniha byla jako vždy velice čtivá. Děkuji!!!

20.07.2020 3 z 5

Vytoužený milenec Vytoužený milenec J. R. Ward (p)

Velice pěkná, čtivá, napínavá a strhující kniha.
Na tento díl jsem se už hodně dlouho těšila. Qhuinna i Blaye mám od začátku moc ráda. Obdivuji autorku, že se nezalekla námětu homosexuality, která není zrovna oblíbená. O mnoho postav jsem se při čtení skutečně bála (Zsadist, Layla, dítě,...), Haverse bych nejraději nakopala do zadku. Už dlouho mě zajímalo, co se stalo s Qhuinnovým bratrem... konečně to vím. Moc se mi líbí, že se postupně zaplňuje dům bratrstva. Také musím přiznat, že mi snad poprvé nevadilo mnoho vedlejších dějových linií (zajímá mě, jak to bude pokračovat) - jen bych podotkla, že nemusely končit tak napínavě, protože jsem prostě nemohla čtení přerušit :-P Také konec by mohl být víc rozvitý a ne rychle ukončený.
Rozhodně bych tuto knihu přidala mezi ty lepší díly. Moc děkuji!!!

19.07.2020 5 z 5

Znovuzrozený milenec Znovuzrozený milenec J. R. Ward (p)

Pěkná a dojemná kniha, která se svým obsahem docela liší od předchozích dílů.
Velice jsem se této knihy obávala, protože jsem měla Wellsii moc ráda a neuměla si Tohra představit s někým jiným... popravdě i po přečtení této knihy to není lehké. Příběh se odehrává po dobu jednoho roku, během něhož se postavy postupně mění. Bohužel jsem se v Tohrově a Autumnině příběhu trochu ztrácela a jejich 'lásce' příliš nerozuměla. Také si myslím, že toho sexu bylo až příliš. Důležitou roli tu každopádně hráli John a Xhex, kteří měli vážné manželské problémy. Lassiter mi se svým humorem přijde dokonalý a vážně doufám, že se v dalších příbězích objeví nové děťátko... :-) Doopravdy nevím, jestli tu jsou nějaké záporné postavy, protože i Xcorovu partu mám ráda (vsadím se, že nejsem jediná).
Trochu smutná a složitá, ale čtivě napsaná kniha, plná námětů na přemýšlení. Děkuji!!!

16.07.2020 3 z 5

Milenka pout zbavená Milenka pout zbavená J. R. Ward (p)

Další velice pěkná, čtivá a dojemná kniha.
Jsem nadšená, že se naše bratrstvo stále rozrůstá a postavy se dále vyvíjejí. Payne a Manuel jsou skvělí. Čekala jsem, že se dozvím více o Nijaké, ale ta se tu ani neobjevila. Na Vishouse jsem v průběhu čtení byla dost naštvaná, ale nakonec jsem ráda, že se i mezi vztahy starších párů vyskytují problémy, které si musí mezi sebou vyřešit. Velice kladně hodnotím, že se do děje nemíchala Vyhlazovací společnost. Poprvé se zde objevil Xcor a jeho parta, o kterých doufám, že v dalších příbězích budou hrát důležitou roli, protože mě skutečně zaujali. Dotektivové Chosé a Veck byli zajímavým zpestřením. Jediné, co můžu vytknout je, že jsem se při čtení občas nudila.
Tento díl nepatří mezi nejlepší ani nehorší...takový zlatý střed. Celá série je však skvělá a už se těším na další díl. Děkuji!!!

14.07.2020 4 z 5

Milenec jen můj Milenec jen můj J. R. Ward (p)

Kniha je čtivá, napínavá a nakonec i rozkošně romantická.
Na příběh o Johnovi a Xhex musel být snad každý -už delší dobu- zvědavý. Konečně se čtenář dozvídá o jejich ošklivé minulosti a poznává je blíže. Kdo by si jenom představil, že Xhex může být i citlivá a křehká (představit si ji v šatech je úžasné). John na druhou stranu není jenom milý a příjemný chlapec-muž, ale i tvrdý, rozhodný a odhodlaný bojovník. Autorka prostě umí upoutat čtenáře a vtáhnout ho do děje.
Moc ráda bych knize dala plný počet hvězdiček, ale bohužel to nejde. Musím přiznat, že mi začátek přišel zdlouhavý a trochu mi vadil veliký počet vedlejších dějových linií, které se stále střídaly (Blay, Qhuinn, Darius, Lash, Payne, Eliah,...) až teprve na konci je vidět jejich propojení. Od začátku série mi hlodá v hlavě, jestli jsou Darius a John jedná a táž osoba...no uvidím jestli se to v budoucnu objasní.
Jinak se jedná o velice pěknou knihu. Děkuji!!!

10.07.2020 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Když jsem tuto knihu četla poprvé, byla jsem docela zklamaná. Kaden mi díky svému chování a svým rozporuplným náladám přišel trochu šílený a nesympatický. Častokrát jsem při čtení přemýšlela, co se Allie v minulosti vlastně stalo a od čtení mě to dost rozptylovalo... skutečnost mě fakt překvapila. Každopádně jsem nedokázala pochopit, proč se vydala s téměř neznámým nevrlým spolubydlícím na túru do hor bez mobilu a aniž by o tom někoho informovala - to mi přišlo prostě hloupé.
Další díly, ale byly skvělé, a tak jsem knihu přečetla podruhé, a tehdy se můj názor podstatně změnil. Postavám jsem už rozuměla a jejich příběh si užila. Líbilo se mi, že děj je čtivý a autentický s reálným životem vysokoškoláků. Spencera a především Dawn zbožňuji. Častokrát jsem se přistihla, že se nad knihou nahlas chechtám a v některých částech mi i běhal mráz po zádech.
Ke knize se ráda někdy opět vrátím. Děkuji!!!

07.07.2020 4 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Úžasná kniha, zatím nejlepší ze všech dílů. Čtivá, dojemná, zábavná a především dokáže ve čtenáři vzbudit hromadu emocí a neschopnost od ní odtrhnout zrak.
Postava Sawyer se v průběhu celé série velice mění a stává se ze vzteklé a nesympatické dívky skvělou a odvážnou hrdinkou. V této knize pořádně poznáme i mimoňského Isaaca a jeho velkou rodinu. Námět knihy je prostě dokanalý - divoká rebelka se rozhodne proměnit svého stydlivého, milého a velice přehlíženého (občas i šikanovaného) spolužáka na sebejistého lamače dívčích srdcí a mezitím se do sebe zamilují. Opět se musím přiznat, že jsem měla obrovský problém potlačit pláč a záchvaty smíchu. Když jsem byla ve 3/4 knihy, tak se mi zdálo, že je příběh už u konce, a tudíž jsem se děsila jaký nucený zvrat se objeví. Nemusela jsem mít obavy... zvrat sice následoval, ale vůbec nebyl násilný a do příběhu se skvěle hodil a udělal knihu ještě napínavější.
Na knize není NIC, co bych chtěla změnit. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Moc děkuji!!!

PS: Takové profesory bych si také moc přála mít. :-)

06.07.2020 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Nakonec se jedná o pěknou, čtivou a velice zábavnou knihu.
Po přečtení prvního dílu mi chvíli trvalo, než jsem se vrhla na druhý. Začátek příběhu byl docela nudný, ale jsem ráda, že jsem nepřestala číst, protože příběh a postavy se začaly zajímavě vyvíjet. Častokrát jsem překonávala slzy smíchu či smutku. Trochu mě zarazilo, že kapitoly na sebe nenavazují a dělí je časový posun.
Myslím si, že Spencer je úžasný, starostlivý a sympatický vysokoškolák. Dawn je ostýchavá studentka, se kterou mám podobné rysy a tudíž jsem ji dokázala plně rozumět. Sawyer jsem minulý díl nenáviděla, ale zde byla úžasná. Profesor Nolan je úchvatný a Nate mi přišel totálně padlý na hlavu. Členové této skupiny přátel mají mezi sebou úžasné vztahy a sdílí skvělý humor - což jim každý může jenom závidět. V knize nacházím prvky ze skutečného života na vysoké škole.
Moc se těším na další díl. Děkuji!!!

04.07.2020 4 z 5

Živly noci Živly noci Sherrilyn Kenyon

Opět pěkná a čtivě napsaná kniha, bohužel s méně humoru, než jsem od autorky zvyklá.
Spisovatelka si v této sérii vytvořila svůj vlastní svět, ve kterém žije mnoho postav s vlastním příběhem. Nikdy nevíme, co od které postavy můžeme očekávat... Medvědí máma mi v minulém díle přišla úžasná, ale nyní bych ji nejraději zaškrtila. Ráda zde potkávám postavy, které už znám z předešlých příběhů, ale začíná se objevovat příliš nových, které se mi pletou. Už vím, že v tomto světě je možné úplně cokoliv. Někdy už mě šílený děj nebaví, ale nedokážu přestat číst. Cestování časem nemám ráda, ale zde se mi to líbilo. Wren a Meggie my byli celkem sympatičtí. S knihou jsem strávila příjemný čas.
Je škoda, že celá série není vydána v češtině. Děkujii!!!

17.06.2020 4 z 5

Nočná hra Nočná hra Sherrilyn Kenyon

Zatím nejlepší díl série, je čtivý, zábavný, napínavý s rozkošným příběhem.
Vane mi příjde úžasný, asi jsem zamilovaná do vlků. Jeho rodina je zajímavá a sourozenci jsou vtipálci, rodičům jejich osud naprosto přeju :-D Bride, má hrozné jméno, ale jinak je skvělá, rozuměla jsem ji a ráda jsem se seznámila s její rodinou a domácí zoo. Líbí se mi, že příběh dával smysl a neztrácela jsem se v něm ani v postavách. Jsem ráda, že děj je propojen se zbylými díly a že se opět setkávám se známými postavami a těším se na Valeriův příběh. Útočiště je skvělé místo. Představa, jak démoni, upíři, vlci, medvědi a další zvířata tancují Macarenu je boží :-D
Nevím, co bych měla vytknout... jedině snad epilog, který mohl být trochu delší. Moc děkuji!!!

14.06.2020 5 z 5

Nočný bozk Nočný bozk Sherrilyn Kenyon

Pěkná, čtivá a napínavá kniha, která pobaví a zpříjemní čas.
Děj této knihy se odehrává po dobu dvou předešlých knih a dále. Několik prvních kapitol mě nebavilo a měla jsem chuť knihu odložit. Naštěstí jsem to neudělala. Příběh se začal zajímavě rozvíjet, což jsem už nečekala. Bylo hezké vidět Apollity a démony z jiného pohledu.
Knize dávám hvězdičky za skvělý námět. Moc se mi líbilo, že se hlavní pár do sebe postupně zamilovával a že je pojilo jejich dítě. Několikrát mě rozesmáli Chris, Zarek a především Cassandra ve chvílích, kdy shrnovala celou situaci :-D Epilog byl moc hezký.
Bohužel musím opět poznamenat, že jsem několik věcí nepochopila (např. Co je Katra zač?). Také mě už štve, jakým způsobem jsou řešeny konce příběhů. Vypadá to, že Acheron má neomezenou moc, a tudíž vždy vše zachrání, což čtenáře příliš nenadchne.
Série je tak napínavá, že i přes všechny nedostatky nejsem schopna přestat číst. Děkuji!!!

13.06.2020 4 z 5

Tanec s diablom Tanec s diablom Sherrilyn Kenyon

Čtivá, dojemná a napínavá kniha. Na Zarekův příběh jsem se moc těšila, ale skutečnost mě trochu zklamala.
První polovina knihy byla skvělá. Dozvěděla jsem se jaký pohled má Zarek na život. Jeho minulost byla hrozivá, až mi z toho běhal mráz po zádech. Astrid je tvrdohlavá a obdivuji ji, že se nenechá nikým zastrašit. Jejich rozhovory mě bavily a Saša byl skvělý. Líbilo se mi, že důležitou roli zde hráli jenom oni a nemusela jsem se proplétat tunou vedlejších postav.
Druhá polovina knihy ale byla horší. Už jsem se při čtení tolik nebavila a některé postavy bych nejradši zaškrtila (např. Artemis). Naštěstí zde byla Simi, která druhou polovinu zpestřila. Konec byl docela rychlý a jsem z něj v rozpacích. Doufám, že se Zarek objeví i v dalších knihách a zlepší svoje vztahy s lovci (v budoucnu by mi chyběl).
Musím přiznat, že se zatím jedná o nejlepší knihu série. Především proto, že příběh dával smysl a hrdinové byli sympatičtí. Děkuji!!!

12.06.2020 4 z 5

Objetí noci Objetí noci Sherrilyn Kenyon

Stále nevím, co si o této knize - a vlastně celé sérii - mám myslet.
Je to velice čtivé, napínavé, občas zábavné a prostě toužím vědět, jak to skončí s dalšími hrdiny. Tudíž nejsem schopna přestat číst. Na druhou stranu už je tu mnoho postav a cizích pojmů, ve kterých se neorientuji. Už na začátku příběhu je mi jasné, jak to s hlavní dvojicí dopadne, ale zbytek je velikým překvapením. Při čtení se občas ztrácím. Vždy když si myslím, že je vše ztraceno, tak se objeví nepochopitelný zázrak a vše je zachráněno...to je na mě trochu moc. Bohové v této sérii vypadají, jako úplní ňoumové, což mi přijde komické.
Sunshine se mi doopravdy líbila na začátku příběhu, bohužel později už trochu méně. Talon byl pro mě zajímavou postavou, ale něco mi na něm chybělo. Naopak Zarek, Vane, Valerius a Acheron mě okouzlili a ráda bych se o nich dozvěděla více. Děkuji!!!

11.06.2020 3 z 5

Noční rozkoše Noční rozkoše Sherrilyn Kenyon

Pěkná a doopravdy čtivá kniha, ve které nechybělo napětí a akce. Myslím si, že je lepší než minulý díl.
Autorka má velice zvláštní styl psaní, a tak mi chvíli trvalo než jsem si zvykla. Stále mám trochu problém orientovat se v názvech bytostí.
O Kyriánovi už bylo několik zmínek v předešlé knize. Opět je to velice krásný chlap a neohrožený hrdina. Jenom nechápu, jak mohl cítit všechny ty pocity a touhy, když neměl duši... Amanda je nepříliš krásná dívka, se zvláštní rodinou, která si přeje žít obyčejný život. To se jí rozhodně nepovedlo :-D Líbilo se mi, že si zachovala chladnou hlavu a nepanikařila. Být připoutaná k takovému chlapovi je sen snad každé ženy a v této knize se to stalo skutečností...bezva. Jsem ráda, že jsem zde nakoukla do života minulého páru a jejich dětiček (rodinná návštěva babičky a praotčíma musela stát za to :-D).
Kniha měla několik much, ale i přesto jsem se při čtení bavila a těším se na další díl. Děkuji!!!

09.06.2020 4 z 5

Milenec snů Milenec snů Sherrilyn Kenyon

(SPOILER) Popravdě nevím, co si mám o knize myslet...
Určitě se jedná o velice čtivou knihu, od které čtenář nemůže odtrhnout zrak. Řecké bohy jsem měla vždycky ráda a baví mě o nich číst. Grace byla skvělá a její práce mě zaujala. Julian je úžasný krasavec, který si toho už mnoho zažil, vůbec nechápu, jak si dokázal zachovat rozum. Také mě překvapilo, že tak rychle splynul s naší dobou... to je nepochopitelné. Zápletka příběhu se mi ale moc nelíbila. Vždy když už všechno vypadalo prohrané, objevila se osoba, která všechno zachránila (Nechápu proč nezasáhla už v minulosti?). Příběh byl občas zamotaný, ale jindy zase velice hezký...
Kniha mě příjemně odreagovala. Uvidím, jaké budou další díly. Děkuji!!!

PS: Psýché a Erose jsem měla vždycky ráda, a když si je představím jako pravé motorkáře... no... stále se směju. :-D

07.06.2020 3 z 5

Pirátova zajatkyně Pirátova zajatkyně Sherrilyn Kenyon

Další skvělá a čtivá kniha o pirátech. Každá kapitola končila tak napínavě, že jsem nemohla přestat číst.
Tato kniha byla ještě daleko lepší než předchozí díl. Častokrát mě pobavila a několikrát mi způsobila záchvat smíchu. Serenity byla úžasná, trochu mi připomínala mě samotnou. Není žádná velká krasavice, umí spřádat krásné sny, má mrštný jazyk, smysl pro humor a touhu v životě něco dokázat. Morgan si toho v životě už mnoho prožil a skrývá hrozná tajemství, ale i přes to všechno je prostě skvělý, jeho postava se mi líbila více než postava Jacka. Potěšilo mě, že Serenity vycházela dobře s posádkou, a díky tomu jsem se dozvěděla příběhy dalších členů posádky. Ráda jsem v příběhu narazila i na minulý pár.
Kniha mě velice potěšila. Moc děkuji!!!

05.06.2020 5 z 5

Mistr svádění Mistr svádění Sherrilyn Kenyon

Pěkná a čtivá kniha, přečtená během jednoho dne. Občas mě i rozesmála.
Líbí se mi, že se příběh doopravdy odehrával na moři a mezi piráty, o kterých si ráda čtu. Jack je nádherný, odvážný a velice egoistický chlap, který má rád poesii a básně recituje zpaměti... prostě dokonalý. Jeho sebestředností jsem se neskutečně bavila. Lorelei jsem si díky její odvaze a mrštnému jazyku oblíbila, nejvíc si mi na ní líbilo, že to Jackovi nedělala lehké a okamžitě mu nepodlehla. Začátek i střed byl skvělý, pouze bych více rozvedla a dokončila příběh (např. by mě zajímalo, díky čemu se Jack rozhodl vyznat ze své lásky, nebo jak to zkončilo s pirátem bez ruky...). Konec mě naopak zklamal, čekala jsem, že dojde k boji a pomstě, ale místo toho se všichni usmířili a žili šťastně až do smrti... Rychlý a nerealistický konec.
Časem stráveným nad touto knihou ale nelituji. Děkuji!!!
PS: Musí být strašné, když se domov a všechny osobní předměty změní v popel. Nikdy bych to nechtěla zažít.

04.06.2020 3 z 5

Síla osudu Síla osudu Lisa Kleypas

Příjemná a čtivá kniha, která mě trochu zklamala.
Od této knihy jsem čekala daleko víc. V minulém díle jsem si velice oblíbila Emmu i Nikolaje, a tak jsem se jejich příběhu nemohla dočkat. Emma mě rozhodně nezklamala, i zde jsem v ní viděla tu 'malou' tvrdohlavou nezbednici. Její mazlíčci mě okouzlily. Nikki je prostě zatvrzelý paličák, který si toho v životě už mnoho protrpěl. Musím přiznat, že jsem si chvílemi o Nikkovi myslela, že je šílený. Přenesení do minulosti se mi nelíbilo a v knize mi chybělo napětí. Naopak jsem ráda, že jsem se dozvěděla o budoucnosti Taši a Luka. Naštěstí byl v příběhu Jake, který knihu alespoň trochu zpestřil. Děkuji!!!

03.06.2020 3 z 5

Půlnoční anděl Půlnoční anděl Lisa Kleypas

Velice pěkná kniha, přečtená jedním dechem.
Moje první kniha o historickém Rusku - překvapil mě obrovský rozdíl mezi kulturou v Londýně a Petrohradu (nechápu, jak v Rusku mohla daná politika fungovat...). Začátek knihy mě okouzlil a vtáhl do příběhu. Střed nebyl takový - postavy se do sebe zničehonic velice rychle zamilovali, i když se ani pořádně neznali. Konec byl velice napínavý a prostě skvělý, s krátkým epilogem by byl však dokonalý. Taša byla vnímavá a velice zajímavá dívka. V postavě Luka bylo hodně rozporů, takže jsem si ho příliš neoblíbila. Zato Emma a Nikolaj byli úžasní a těším se na jejich příběh.
Při čtení jsem se několikrát dost pobavila např.: "Některé části Petrohradu byly evropštější než Evropa sama." nejvíce jsem se řehtala u darovaného koťátka. :-D Děkuji!!!

02.06.2020 4 z 5

Z lásky k tobě Z lásky k tobě Lisa Kleypas

Zajímavá a čtivá kniha, napínavá až do úplného konce.
Bohužel jsem od této knihy čekala trochu víc... Myslela jsem, že se příběh bude odehrávat převážně na moři a mezi piráty, ale tak to nebylo. Z předešlého dílu jsem považovala dvojčata za nerozdělitelná, ale je vidět, že autorka měla trochu jiný plán... Justin je, stejně jako jeho otec, prostě úžasný. Celia mi přišla trochu neslaná-nemastná, ale obdivuji ji, za ochotu komukoliv přispěchat na pomoc. Líbí se mi, že jsem se dozvěděla o budoucnosti skvělého páru z minulé knihy. Závěrečná bitva přidala knize pořádný kousek akce, což velice chválím.
Při čtení jsem se skutečně nenudila. Děkuji!!!

01.06.2020 4 z 5