MonaLisa42 MonaLisa42 komentáře u knih

Zajatec noci Zajatec noci J. R. Ward (p)

Celkem pěkná kniha, netýká se přímo BČD, ale s několika postavami se přece jen setkáme.
První příběh se mi líbil o trochu více než druhý. Ahmare byla úžasná a Duran nakonec také, ale nechápu, jak se tak rychle mohl přenést přes mučení a žít, jako by se nic nestalo. Byla zde hromada napětí a zakončení tohoto příběhu bylo skvělé.
Druhý příběh byl o postavách, které už znám z předešlých dílů. Trezovi tento osud velmi přeji, trápilo mě, že nenašel svůj šťastný konec. Therese mě trochu štvala, důvod, kvůli kterému opustila svou rodinu je pro mě nepochopitelný. Také mi zde chyběla akce, ale nakonec se dostavila i ona.
Rozhodně se nejedná o nejlepší díl série, ale i tak je skvělý. Lassiter je boží! Při jeho výstupu jsem se bavila a musela si ho přečíst znovu. Děkuji!!!

14.06.2021 4 z 5

Pravda krve Pravda krve J. R. Ward (p)

Moc nevím, co říct... Knihu jsem četla velmi dlouho, a tím je mé hodnocení určitě zkreslené.
Kniha je velmi čtivá a postavy jsou úžasné - nic jiného se ani od J.R.Ward nedá očekávat. Ale jinak jsem bohužel čekala daleko víc. Série Odkaz Č.D. mi přišla zatím nejlepší a zanechávala ve mně hluboké emoce. Tato kniha se minulým dílům naprosto nemůže rovnat. Dějové linie se mění až příliš rychle, občas se ztrácím a přijdou mi nedokončené. Děj se odehrává ve velmi krátké době a čekala jsem trochu více detektivky. Nebylo moc prostoru k hádání budoucího děje, vše se odehrálo zničeho nic.
Stále však platí, že Bastardi mě velmi baví a zajímají. Také mi v paměti ulpěl citát: "Buď sama sebou. Já budu sám sebou, a pokud spolu nepřestaneme mluvit? Mělo by to dobře dopadnout.", který považuji za úžasné motto. Děkuji!!!

26.04.2021 3 z 5

Spasitel Spasitel J. R. Ward (p)

Další velmi pěkný díl.
Na konci minulého dílů jsem byla natěšená, jak se bude vyvíjet příběh Murhdera. Začátek knihy byl pro mě však nezajímavý a celkem mě nudil. Pak se zničehonic objevilo napětí a Wardovská čtivost, a najednou jsem toužila vědět, jak to nakonec skončí. Na knihu jsem velice často myslela.
Murthder a Sarah jsou skvělý pár. Navíc se zde řešily i Johnovy problémy. Gerryho dopis, mě velmi potěšil, už jsem se bála, že se nedozvím, jak to nakonec bylo. Jediné co se mi skutečně nelíbí je, že všechno jde najednou tak snadno. Stvořitelka nedávala věčný život 'jen tak' (postavy umíraly, hrdinové se museli něčeho vzdát,...) a zde se jen stačí pousmát a Lassiter všechno vyřeší... To mě vážně štve...
Jinak se jedná o bezva knihu. Moc děkuji!!!

15.01.2021 5 z 5

Zloděj Zloděj J. R. Ward (p)

Pěkná a docela čtivá kniha.
Na čtení teď nemám moc času, a tak jsem ji četla delší dobu. Postav v této sérii je už doopravdy mnoho, ale stále se v nich orientuji a mám je ráda. Bylo zde dostatek záhad a napětí, trocha sexu a dost romantiky. Assail, Sola a její babička jsou prostě skvělí. Na jejich příběh jsem se těšila už hodně dlouho. Určitě ale ještě zdaleka neskončil, dost věcí zůstává nevyřešeno... jsem zvědavá jestli se jejich problém nakonec vyřeší. Také mi přišel docela krátký, velkou část tohoto dílu zabraly další dějové linie. Vishous mi nikdy k srdci nepřirostl a jeho chování odsuzuji, ale i tak byl jeho příběh poutavý. Naopak Vitoria příliš zajímavá nebyla a ani bych o ní číst nemusela.
Kniha je však nakonec skvělá a velice pěkně napsaná. Už se nemůžu dočkat jejího pokračování. Děkuji!!!

18.12.2020 4 z 5

Zběsilost krve Zběsilost krve J. R. Ward (p)

To je prostě bomba.
Po přečtení série Padlí andělé jsem se vrátila zpět k Bratrstvu a ta změna je skvělá. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Postavy jsou fantastické. Představovat si Saxtona jako bojovníka a ne jenom právníka bylo překvapující a nádherné. Musím přiznat, že číst o Ruhnově minulosti pro mě nebylo lehké. Je skvělé, že tu nakonec nechyběla ani akce a napětí. Peytona a Novo bych někdy nejraději zaškrtila... Peytonův humor je však boží a Novina minulost dojemná.
Děj byl převážně o vztazích a minulosti. Přijde mi, že se toho v knize nakonec moc nestalo, ale i přesto ji nemůžu naprosto nic vytknout. Moc děkuji!!!

24.10.2020 5 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost J. R. Ward (p)

Poslední díl mám konečně přečtený.
Série mě docela zklamala. J.R.Ward umí skvěle psát a vytvářet úžasné příběhy. Bohužel tyto knihy byly trochu slabší. Rozhodně jsem měla jiné očekávání.
Miluji propojení s Bratrstvem. Ad a Edie jsou fantastičtí. Jim, Sissi a Devina také ujdou. Ale ostatní postavy mi hodně splývají, mají pouze svůj díl a nic víc jsem se o nich nedozvěděla - což je škoda. Nakonec se sérii touto knihou podařilo pěkně ukončit. V průběhu čtení jsem přemýšlela, jak mohlo Devině tak moc hrábnout, že se stále držela představy, že ji John miluje. Ale i Jim si svým chováním o problémy prostě říkal. :-)
Velice čtivá a napínavá kniha. Děkuji!!!

15.10.2020 4 z 5

Posedlost Posedlost J. R. Ward (p)

Mám na tuto knihu velice rozporuplný názor...
Začátek je úžasný, hodně čtivý a tajemný. Byla jsem nadšená, že se konečně nejedná jen o mužskou duši, ale o ženskou - jak je vidět, tak jsem byla trochu vedle :-P Série stále umí překvapit. Postupné poznávání hrdinů a jejich tajemství z minulosti je fantastické. :-)
Bohužel prostředek knihy byl velikým zklamáním, děj mě nudil a postavy mi nebyly tolik sympatické. Musím také přiznat, že mi chybí hrdinové z minulých dílů. Ráda bych věděla, jak to s nimi pokračuje (přece není možné, aby zničeho nic 'žili šťastně až navěky'). :-(
V této knize se ani tolik neřešil boj dobra a zla, jako spíš vztahy a sex. Nigel mě svým rozhodnutím překvapil a Cait mi svou spořádaností přišla až bláznivá -ale přitom zajímavá-. Duke v knize neměl mnoho prostoru. Vteřinové propojení s Bratrstvem, pomocí Xhex, mě moc bavilo :-) Děkuji!!!

07.10.2020 3 z 5

Hněv Hněv J. R. Ward (p)

Pěkná kniha, ale čekala jsem od ní více. Knihy J.R.Ward hodně kolísají, některé jsou úžasné a jiné ne. Tato patří spíš do druhé kategorie :-(
Pomýšlet na dobrého a hodného Matyáše, kterého znám z minulých dílů jako šílence bez slitování, je pro mě těžké. Také jsem si myslela, že mezi Jimem a Adrianem je větší přátelství, ale tady se k sobě chovali jako pouzí spolupracovníci a naprosto si nevěřili. Devina mě na konci překvapila svým ústupem z boje. Velice mě zaráží, jak můžou brát tolik umírajících lidí pouze za vedlejší ztráty?
Ale i přes všechny tyto negativy, je i nadále příběh napínavý a není možné ho opustit - i když ho čtu s přestávkami, vždy mě vtáhne do sebe. Ani v této knize nechyběly autorčiny hluboké myšlenky, které do svých knih nenápadně vkládá - to mi přijde skvělé :-)
Těším se na další díl, především na to, co bude se Sissy a jaké další hlouposti Jim vyvede. Nemůžu se dočkat. Děkuji!!!

18.09.2020 3 z 5

Závist Závist J. R. Ward (p)

Pěkná kniha, prozatím nejlepší z Padlých andělů.
Vecka si pamatuji už z knihy Milenka pout zbavená z BČD. Tehdy jsem nechápala, proč tam tato dějová linie vůbec je...ale nyní rozumím. Veck je skvělý hrdina a svou stinnou i světlou stránkou do této série zapadá. Reillyová je rozhodná, odvážná a velice obdivuji její chuť do života. V jednom momentě mě však zklamala - Jak mohla během vteřiny na Vecka naprosto změnit názor?... no... čekala jsem od ní trošku víc. Skutečně přiznávám, že biologičtí rodiče tohoto páru stojí za prd :-P.
Všimla jsem si, že Devina stíhá žít v mnoha různých identitách (např. život Britny z policejního ředitelství) a přitom se věnovat boji, pokoušet a ovládat další duše atd., nechápu, jak to všechno stíhá... mě by z toho začalo hrabat :-P. V jednom momentě jsem v duchu křičela: Cože??? Od J.R.Ward můžeme očekávat doopravdy cokoliv. Se svými hrdiny občas nemá slitování.
Jediné, co knize mohu vytknout je, že jsem neměla problém přerušovat čtení, a tudíž jsem ji četla docela dlouho. Jinak je to skvělá kniha, kterou můžu doporučit. Moc děkuji!!!

02.09.2020 4 z 5

Chtíč Chtíč J. R. Ward (p)

Co říci... bohužel jsem od této knihy čekala daleko víc. :-(
Je docela čtivě napsaná, ale četla jsem ji docela dlouho, protože jsem neměla nutkání nepřerušovat čtení. Vážně mě překvapilo, že démon Devina má lidské pocity a chodí k psycholožce. Čekala jsem, že příběh bude víc o smrtelných hříších, zde o chtíči - Izák jím ale vůbec netrpěl... možná trochu Devina, ale o ní jít snad nemělo...no nevím. Ale i přes všechny zápory, nejsem schopná nepokračovat v sérii a jsem zvědavá, jak se to bude dále vyvíjet. Hranice mezi dobrem a zlem jsou v této sérii dost zastřené (ale líbí se mi to).
Každopádně obdivuji autorku, že dokáže v čtenáři probudit silné pocity, dokonce i zatrnutí až uvnitř těla. Jim a jeho andělé jsou i nadále skvělí a zábavní. Děkuji!!!

20.08.2020 3 z 5

Chamtivost Chamtivost J. R. Ward (p)

Námět knihy mě baví a zajímá - 7 smrtelných hříchů je taková moje srdcovka.
Před pár lety jsem knihu rozčetla, ale nebavila mě a tak jsem ji odložila. Nyní jsem přečetla skvělé Bratrsvo a znovu se odhodlala ji otevřít. Rozhodně to nebyla chyba! :-) Po nudném začátku se děj rozeběhl a byl čtivý, napínavý, vtipný...jednoduše úchvatný. Jeho tajemství se postupně rosplétala a viděla jsem nevtíravé propojení s Bratrstvem.
Po pravdě mi Vin ani moc chamtivý nepřipadal, až později, když se k tomuto hříchu přiznal, jsem pochopila. Marie-Tereza byla složitá a rozporuplná postava, ale líbila se mi. Jim a andělé jsou skvělí. Nikdy nezapomenu na boží rozhovor Jima a Vina:
V: Hele vidím budoucnost.
J: No já jsem zase včera umřel. :-D
Jediné co mi na příběhu nesedlo je 'Největší životní láska' rozpoznána během 3 dnů - to je na mě fakt rychlé. Také bych uvítala rozvitější epilog pro pár...
Skvělá kniha a těším se na pokračování. Moc děkuji!!!

11.08.2020 4 z 5

Neodolatelný Neodolatelný J. R. Ward (p)

(SPOILER) Pěkná kniha, trochu napínavá se skvělými hrdiny.
Příběh byl moc hezký a lehce se četl. Děj začíná tam, kde předešlý díl končí. Callie i Jack si mě prostě získali. Malé tajemství v obraze děj zpestřilo, ale ne tolik jako vraždy v minulém díle. Ráda jsem se opět setkala s Grace a Rossem. Konec knihy mě překvapil, nečekala jsem, že pro Jacka kandidatura tolik znamená. Docela by mě zajímalo, jak to všechno dokáže stíhat... Callie se ke konci neuvěřitelně změnila a život 'všem na očích' mi k ní nesedí. Epilog je ale skvělý a mohla bych ho číst stále dokola.
V obou knihách bylo mnoho lákavých postav o kterých bych si přála přečíst další příběhy. Děkuji!!!

07.08.2020 4 z 5

Nezapomenutelná Nezapomenutelná J. R. Ward (p)

(SPOILER) Velice povedená kniha, která se četla jedním dechem. Nechybělo mi tu napětí, láska, drama ani akce.
Grace mi byla velice sympatická a John je fešák, drsňák a hrdina (kdo by si mohl přát víc :-D). V ději autorka narazila na několik vážných problémů s kterými se potýká mnoho lidí (úzkosti, přepracování a neschopnost i v dospělosti odporovat rodičům a stát si za svým názorem). Příběh také donutil čtenáře přemýšlet: kdo je vrahem? S oběťmi jsme se v příběhu seznámili, a tak mi jejich smrti bylo fakt líto.
Jediné, co musím vytknout je několik nevyjasněných a nedořešených věcí (např. Jak došlo k záměně pachatelů?, To si reportéři nevšimly, že umírají tak významné ženy?, Co nakonec dělal John?...). Taktéž mi trochu vadil titul 'hraběnka', který se v dnešní době už moc nenosí.
Jinak je to skvělá kniha. Moc děkuji!!!

05.08.2020 4 z 5

Sázka na vášeň Sázka na vášeň J. R. Ward (p)

Pěkná a čtivá kniha, o které jsem občas pochybovala. Kdybych nevěděla, že ji napsala J.R.Ward, nikdy bych tomu nevěřila.
Příběh se odehrává v krásném prostředí mezi koňmi. Devlin je skvělý a velmi jsem si ho oblíbila. A.J. mi přišla příliš lehkovážná a sebestředná, ale nakonec i ji čtenář porozumí. Peter byl pro mě velikým překvapením, jeho chování se najednou stalo dost pochopitelné. Chester a Sabbath jsou božští.
Na začátku knihy se mi z neskutečné přitažlivosti páru protáčely oči. V prostředku knihy jsem smutná a napjatá čekala na katastrofu, která prostě musela přijít. Byl tu skvěle popsán pocit - když se všechno hroutí a padá vám na hlavu - jenž určitě každý někdy zažil. Konec byl pěkný, ale velice rychle ukončen a nedozvěděla jsem se v něm odpovědi na několik otázek (např. Kde nakonec žili?)
Natož, že se jedná o autorčinu prvotinu, to byla velice povedená kniha. Děkuji!!!

PS: Horší jména postav snad nikdo už vymyslet nemůže... :-P

03.08.2020 3 z 5

Přísaha krve Přísaha krve J. R. Ward (p)

Opět další skvělé pokračování ve světě Bratrstva.
Postavy jsou prostě úžasné a stále mě zajímá, jak se budou dále vyvíjet - bratrstvo, jejich shellan i cvičenci. Lassiter je boží a slovo 'mňamózní' také :-D
Rhage mám z bratrů nejraději, a tudíž jsem nadšená, že v této knize měl své místo a vyřešily se zde jeho strasti s rodinou. Axe zbožňuji už z minulého dílu a na tom se nic nemění. Elise mi nebyla tolik sympatická, ale zvykla jsem si na ni.
Všimla jsem si několika nesrovnalostí v příběhu (např. mrtvá Allishon v minulém díle měla sestru a zde najednou bratra). Nejvíce mi vadilo nedostatek napětí a akce, ale jinak to bylo super.
Předešlý díl nasadil vysokou laťku a tento ji nedosáhl, ale i přesto byl skvělý, pobavil mě, rozptýlil a vtáhl do děje. Děkuji!!!

02.08.2020 4 z 5

Polibek krve Polibek krve J. R. Ward (p)

Wow... to je prostě úžasný úžasný úžasný! Moc jsem si přála, aby tato kniha nikdy neskončila.
Paradise mám ráda už z Bratrstva černé dýky a nemohla jsem se jejího dílu dočkat. Craeg je taky skvělý, to samé ostatní učňové (nejvíce asi Axe). Jsem nadšená, že tu byla jen jedna další dějová linie a to o Butchovi a Marisse, která mě také bavila. Vstupní vojenská zkouška mě velice mile překvapila, naprosto jsem toto neočekávala, také mě překvapilo, že jich uspělo tak málo. Všichnii rekruti v mých představách jsou mladiství narozdíl od bratrů, které jsem vždy pokládala za dospělé (i když je to hloupost, poněvadž většina shellan jsou mladší než oni). Příběh byl napínavý, zábavný, romantický a navíc i trochu detektivní - vše, co si čtenář může přát. Lassiter i manželky bratrů jsou super, jejich filmový večer bych si přála zažít.
Nemám jedinou připomínku, nic bych na knize neměnila. Moc děkuji!!!

28.07.2020 5 z 5

Průvodce Průvodce J. R. Ward (p)

Tento svazek je o ničem a vlastně o všem, název Průvodce mu fakt sedí. Přiznávám, že nic takového jsem ještě nikdy nečetla.
Udělala jsem chybu a tuto knihu si přečetla až po 15 dílu místo po 6. Tudíž vím, že rozhovory s postavami jsou občas rozporuplné s budoucností. Něco byla obrovská nuda a nechápu Co to mělo být? (např. 'Agenturní nabídka', 'Rady spisovatelkám' nebo 'Dějová linie') a hrozilo, že nedočtu knihu do konce.
Na druhou stranu se najde i několik kladů. Především jsem se o autorce dozvěděla mnoho informací a pochopila její myšlení. Dokonce s jejími názory častokrát souhlasím. Reálně si dokážu představit hrdiny, jak odpovídají na dotazníky, a jejich odpovědi k nim skvěle sedí. Povídka 'Otec' a Hlášky a vtípky byly super.
Nyní mám pocit, že bych sama mohla napsat knihu či příběh, ale pak si pomyslím kolik práce by mě to stálo... a řeknu si: ehm spíš NE. Děkuji!!!

PS: Toto je úžasné a chci si to zapamatovat:
Wrath je diktátorský a přímočarý
Rhage je veselý rošťák (superantikontramultiextraunikátní)
Zsadist je rezervovaný, podezíravý a chladný
Butch je úplná kočička ???
Vishouse je blbec - uzavřený, defenzivní blbec :-D
Phury je laskavý, ohleduplný, miloučký prevít

27.07.2020 2 z 5

Vyvolená Vyvolená J. R. Ward (p)

Wow... velmi pěkná kniha, kterou bych mohla číst stále dokola. Její zakončení je jako z pohádky.
Layla je velice důvěřivá až to hraničí s hloupostí, ale k jejímu životu Vyvolené mi to docela sedí × Xcor má za sebou strašlivou minulost, v níž nikdy nepoznal lásku ani něhu, ale pouze násilí - jako pár se k sobě skvěle hodí.
Musím přiznat, že jsem si chvílemi myslela, že všechny postavy přišly o rozum (nejvíce Qhuinn, který se choval jako pořádný parchant). O nezvyklý vztah Jane a Vishouse jsem měla starost už před touto knihou, ale nyní se o ně fakt bojím. Trez stále nepatří mezi mé oblíbené postavy a v tomto příběhu mi i trochu překážel. Naopak jsem nadšená, že alespoň na ženy a Blaylocka je vždy spoleh. Kniha je jako vždy čtivá, napínavá a zábavná (ve chvíli, kdy Qhuinn sám připravoval děti na cestu k prarodičům jsem se hlasitě řehtala).
Po přečtení některých komentářů jsem se bála pouštět do čtení tohoto dílu, poněvadž Laylu&Xcora mám moc ráda. Nyní jsem ale nadšená, že jsem se do toho pustila. Bratrstvo a Bastardi jsou prostě úžasní. Moc děkuji!!!

PS: Moc ráda bych zažila takovou zimu plnou sněhu.

25.07.2020 5 z 5

Bestie Bestie J. R. Ward (p)

Krása, krása, krása... prostě úžasné! Nejspíš se mi tento díl líbil nejvíc z celé série.
Rhage i jeho bestii prostě zbožňuju a Bitty teď už taky :-D Při čtení jsem neměla čas se nudit, děj mě vtáhl do sebe a nemohla jsem rozečtenou knihu ani na moment odložit. Začáteční bitva byla pořádně akční, pokračování bylo zábavné, napínavé, dojemné a okouzlující. Líbily se mi vtípky a šprýmy bratrstva, dokonale jsem si je představila jako puberťáky. Z Layly mám obrovskou radost a poprvé se Assail zachoval jako kladný hrdina. Při čtení jsem přemýšlela: či příbuzná je Jo? (musím přiznat, že jsem měla trochu jiný tip).
Není vůbec nic, co bych knize mohla vytknout. Moc děkuji!!!

23.07.2020 5 z 5

Prokletý milenec Prokletý milenec J. R. Ward (p)

Velice pěkná a čtivá kniha, opět jsem od čtení nemohla odtrhnout zrak a stále jsem přemýšlela, jak to asi nakonec dopadne.
Treze a Selenu jsem v minulých dílech neměla příliš v lásce a proto jsem se na tento díl tolik netěšila. Nakonec mě ale velice mile překvapil a zařadila bych ho mezi ty nejlepší z této série. Častokrát jsem se při čtení chechtala nad skvělými hláškami, také mi upadlo pár smutných slz. Treze je mi moc líto a doufám, že se dočká šťastného konce (stále jsem doufala v malý zázrak...). Páry iAm&maichen a Xcor&Layla jsou úžasní, tudíž mě bavily i vedlejší dějové linie. Děj byl skvěle promyšlený a vyvrcholení okouzlující. Trochu mě zklamalo, že jsem se nedozvěděla více o novém demokratickém upířím světě.
Bratrstvo a jejich shellan prostě miluju! Nyní mám veliký strach o Rhage a potřebuji znát pokračování příběhu. Děkuji!!!

22.07.2020 4 z 5