Náhodně hraběnkou

Náhodně hraběnkou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342426/bmid_nahodne-hrabenkou-IWb-342426.jpg 4 152 34

Tajné nevěsty série

Hravé nevěsty série

2. díl

Lady Cassandra čekala dlouhých sedm let, až se muž jejích snů vrátí z války. Stačilo jí, že žije, i když byl zasnoubený s její sestřenicí Penelope. A teď je Julian zpátky – a ani ji nepoznal! Cassandra se nejdřív náhodou, a pak čím dál ochotněji vydává za krásnou Patience, kterou si nezdárná Penelope vymyslela, aby utekla společenským povinnostem. Cass tedy s Julianem je, a zároveň není, a on se dvoří jí, ale přitom zároveň někomu jinému… Jak tahle zamotaná hra dopadne?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Accidental Countess , 2014

Bell@
22.01.2024 3 z 5

Knížka se mi celkem líbila, ale ze začátku tam bylo mnoho mužských postav, což mi dělalo problém se v nich zorientovat (vzhedem k tomu, že někdy byly nazvány pouze jménem a jindy jen příjmením). Hlavní hrdinové této série mi nebyli příliš sympatičtí, ale těším se na další knihu Dáma v modrém..

imelia
10.08.2023 3 z 5

Za mňa nuda. Ale hlavne preto, že Cass bola nudná počas celej série. Už v prvom dieli. A Julian tiež nestál za veľa. Ale povinná jazda pred ďalším dielom.

pip11
03.09.2022 4 z 5

Zamotaně zábavná kniha, navzdory veškerým lžím, které vyústily ve frašku. Na pobavení dobré, kouknu se po dalších dílech.

petulkapeta
14.05.2022 5 z 5

Cass sepjala ruce a položila si je na stůl. ,,Od teď se hodlám postarat, aby bylo všechno jinak. Už nebudu figurkou, která se nechá ovládat rozmary druhých. Dohlédnu na to, abych prožila zbytek života v klidu a míru. Uchýlím se ně kam, kde na názorech vysoké společnosti a všech hloupých titulech nezáleží, na místo, kde mě rodiče nebudou moci provdat za muže s nejurozenějším titulem, jako bych byla drahokam na prodej."

Občas jsem kvuli nim měla na krajicku...Julian byl no chvilemi úplně roztomilý a to jak myslel na Cass,kterou nevidel roky..

ariel platto
05.04.2022 3 z 5

Tak tady mě to tahalo hodně za vlasy. Zkrátila bych to lhaní a víc využila vztahu mezi hlavními hrdiny.

Majka1979
20.01.2022 5 z 5

Pokračovanie série, 2.časť, v ktorej sa opäť stretávame s partiou dievčat a nesmú chýbať ani muži ich srdca.
Lucy, ktorej bola venovaná hlavne predošlá časť, tak ani v tejto nie je veľmi pozadu. Rozhodne sa malým klamstvom dohodiť svojej priateľke Cass muža, ktorého miluje. Avšak nie každá lož vyjde podľa predstáv. A hlavne vtedy nie, ak sa tým oklamaným stáva ten, kto je milovaný.
Ako sa to všetko zapletie a rozpletie, to už je presne to, čo táto úžasná kniha ponúka ;)

munka
31.08.2021 4 z 5

Oproti prvému dielu o niečo slabšie...

Jara.v
04.03.2021 5 z 5

Další díl mě nezklamal. První byl sice lepší, ale i tak jsem se pobavila. Autorka píše opravdu dobře.

Maruš.D
25.02.2021 4 z 5

Souhlasím, že první díl byl o chloupek lepší, nicméně i tady jsem se nesmírně bavila. Celé to divadlo bylo jako pravé představení. V této době by se nic takového stát nemohlo, se vší tou moderní technikou, ale je zábavné o tom takto číst. Jedinou výtku bych měla na konec příběhu, který mi přišel uspěchaný. Julian byl zlatíčko a Cass se k němu vážně hodila. Nicméně tu dobře vidíme, že komunikace je základ. Příjemné čtení, ale osobně se nejvíce těším na příběh Jane a Gerretta! :-)

Ála1968
17.02.2021 4 z 5

Jako v prvním díle všude Lucy kam přišla,udělala zmatek.Bylo to vtipné a moc jsem se bavila.Sice u prvního dílu více,ale i tento měl své kouzlo.Těším se na další díly

NicaCola
23.09.2020 3 z 5

Jednu hvězdičku ubírám za šíleně uplakanou, vystrasenou hlavní hrdinku. Její chování mi lezlo krkem. Druhou hvězdu musím dát pryč za předvídatelný, nudný příběh. V prvním díle jsem se občas zasmála, ale tady vůbec nic. Ale na příběh Jane se moc těším...tam to bude určitě super;)

evik75
11.07.2020 2 z 5

Z tohoto příběhu jsem byla celkem zklamaná. Zpracování záměny identit a průběh oné domácí sešlosti mě moc nebavil a celé mi to přišlo takové hloupé. Nechápala jsem, že postava Cassandry se nechala tak lehce do této nesmyslné šarády vtáhnout a radši nejednala podle vlastního uvážení. Rozhodně se mi více líbil první díl.

janqa410
14.05.2020 3 z 5

Start vyprávění byl váhavý, ale naštěstí jen chvíli, než se Lucy chopila taktovky a všichni začali skákat, jak pískala. Bylo mi sympatické její pletichaření i přesto, že by měla být už vlastně vyklidněná vdaná paní. Ocenila jsem odvahu uťáplé Cassie a jak se to postupně vyvíjelo. V případě citů Juliana i Cass, bylo chvilkami složité porozumět jejich nechapavosti, nicméně kdo má obavy, zdráhá se i uvěřit. Velmi sympatický příběh, líbilo se mi, jak více méně celou knihu gradoval až do samotného vrcholu. A to tak, že vlastně doslovně. Už se těším na knihomolku Jane, která mě byla její posedlostí tahat s sebou neustále nějakou četbu, velmi blízká. A také mám radost, že se zase dozvím i něco o těch dvou potřeštěných, ale nepochybně velmi šťastných damách nedámách.

Etule
09.05.2020 3 z 5

Tak já bohužel moc nesdílím nadšení z této knihy. Nemám příliš ráda přetvářku, takže jsem měla problém s tím knihu zpracovat. A bohužel to nedokázal zachránit ani úžasný Julian. Ale kniha se četla poměrně rychle, a nakonec jsem i té Cass začala fandit, aby vše dobře dopadlo.
Nicméně i přesto jsem si čtení užila a těšila se na další knihu. :-)

Zelvicka03
06.02.2020 5 z 5

Moc se mi tato triologie líbí!!

Luvis
25.01.2020 5 z 5

Kniha se hezky čte. Po přečtení předchozího dílu už čtenář ví kdo je kdo, a lépe vstřebá nové postavy. A začne přemýšlet, kolik knih by se ještě dalo napsat - o Daphne, Owenovi, Berkeleym... Tak třeba se dočkám, pokud budou, ráda si je přečtu.

kacenka6144
12.11.2019 4 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem si dala malou pauzu. Po měsící jsem začala číst díl druhý. Záměna identit je lehce těžkopádnější, Julian chvílemi nevěděl čí je a koho vlastně miluje. Naštěstí všichni všem odpustili a mohli jsme doplout do klidných vod manželského přístavu. A pro Cassiinu matku navíc titul hraběte. Ale první díl byl prostě lepší, proto dávám o jednu hvězdičku míň. A těším se na díl třetí a poslední.

havrmoni
07.08.2019 5 z 5

Přesto, že to nebyl až tak můj šálek čaje, tak se mi to líbilo. Nemám totiž ráda takové ty šarády jakože nikdo není tím čím se zdá a záměny apod. Ale tady jsem byla celkem zvědavá a bavila jsem se jak se z toho dostanou. Opět se mi líbí přátelství a že tak trochu nahrazuje rodiče , které si člověk nevybírá.

Eliot30
21.03.2019 5 z 5

Nádherný příběh a moc napínavý. Skoro jsem nespala jen abych to dočetla.

RADIN
28.01.2019 4 z 5

Julianovi dal otec pekne na výber,padnúť v boji,tak to bolo ozaj kruté.

Anglie láska 19. století romance historické romance

2017  82%Nečekaně vévodkyní