Mlsnákočka Mlsnákočka komentáře u knih

Fotografie Fotografie Debbie Rix

Krásná kniha! Barvitý příběh Rachael z padesátých let minulého století, její nevšední pouto se vzdělaným a empatickým otcem, poznávání různých zemí a archeologické výzkumy mě nepřestávají fascinovat ani po dočtení knihy. I příběh její vnučky Sophie ze současnosti je moc hezky zpracovaný.

08.06.2020 5 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Nádherná obálka knihy mě nalákala a nejsem vůbec zklamaná. Dvě rozličné dějové linie - smutný příběh Maelle a její velké lásky v době druhé sv. války a trampoty Giselle ze současnosti - se na konci knihy krásně spojí dohromady a dají nám vědět, jak těžké časy tehdy lidé prožívali. Stojí za přečtení.

01.06.2020 4 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

No teda, tato kniha je pecka! Naprosto skvěle vypracovaná zápletka, která vás vtáhne do děje a nepustí. Autor si s vámi pohrává jak kočka s myší a ve výsledku jsou vlastně podezřelí všichni. K tomu všemu je kniha psaná krásným stylem, jaký se jen tak nevidí. Rozhodně se poohlédnu i po dalších titulech od tohoto autora.

06.05.2020 5 z 5

Byla prý docela hezká Byla prý docela hezká Michel Bussi

Četla jsem všechny knihy od Michela Bussiho, ale tato se mně líbila ze všech nejméně. Neuvěřitelný příběh a občas to, co bylo popsáno, se vůbec nedělo... Jsem zklamaná. Taky mně nesedlo téma migrantů a autorův pohled na věc. Bylo to tak schizofrenní, že mě chvílemi napadalo, že se snad musel zbláznit. Jsem rozhodnutá, že si už žádnou jeho knihu nekoupím.

30.03.2020 2 z 5

Nefritové slzy Nefritové slzy Laura Walden

Ze začátku se mi kniha líbila, ale postupně mi byla hlavní hrdinka Mila čím dál víc nesympatičtější. Vadilo mi, že dospělí lidé se zde ve vznikajících vztazích chovají jako puberťáci.

23.02.2020 2 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Do této knihy jsem se nějak nemohla začíst. Zajímavá pro mě začala být až tak v poslední třetině. Nicméně se mi líbil autorčin styl psaní i samotné prostředí Beskyd, do kterého zasadila svůj příběh. Vraha jsem ovšem neodhalila...

13.02.2020 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Tento díl se mi zdá nejlepší z dosavadní série. I když má kniha opravdu hodně stran, začetla jsem se a s napětím pokračovala, abych se co nejdříve dobrala pravdy. Autorka si se čtenářem celkem dobře pohrává, a to se mi líbí. Už se těším na další díl s Cormoranem a Robin.

13.01.2020 5 z 5

Toskánské dítě Toskánské dítě Rhys Bowen

Velmi hezky napsaná kniha. Jedna hvězda navíc je za to, jak se v Toskánsku výborně vaří a hoduje.

13.01.2020 5 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Krásná, dojemná kniha. Netradiční prostředí cirkusu ještě umocňuje zážitky, které jsou vlivem války velice choulostivé a smutné.

01.01.2020 5 z 5

Sněžná slepota Sněžná slepota Ragnar Jónasson

Zajímavá detektivka odehrávající se na pozadí zasněženého Islandu. Bavila mě, četla se výborně a klidně bych si od Ragnara Jónassona zase něco přečetla. Jsem ráda, že konečně někdo nepíše surově.

07.10.2019 5 z 5

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

Tak nějak nevím, co o knize napsat.... Hlavní hrdinka mě neskutečně štvala věčným vzpomínáním na manžela a jeho srovnáváním s každou prkotinou. Dočetla jsem jenom proto, že neodcházím od rozečtené knihy.

15.09.2019 1 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Také jsem s přečtením Hany dlouho otálela, jelikož jí bylo všude plno a pár knížek o této tématice jsem už četla. Ale Hana mě naprosto uchvátila! Každému slovu jsem věřila, kapitoly šly po sobě tak, jak by to mělo být. Krásný příběh, i když o velmi temném období našich dějin, je podán s takovou laskavostí a nadějí, že na něj nepřestávám myslet.

05.06.2019 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Toto byla jedna z nejkrásnějších knih, které jsem kdy četla. Dlouho mi zůstane v paměti.

20.05.2019 5 z 5

Když přijde soumrak Když přijde soumrak Nora Roberts

Opět vynikající kniha mé oblíbené autorky. Četla jsem jedním dechem! Napětí, romantika, minulost, současnost - koktejl namíchaný přesně podle mého gusta.

20.05.2019 5 z 5

Olivovník Olivovník Lucinda Riley

Mně se kniha líbila. Autorku neznám, toto byla první knížka, kterou jsem od ní četla. Píše čtivě, líbily se mi i pasáže z Alexova deníku. Autorka přesně vystihla myšlení třináctiletého dítěte. Prodlužování závěru se mi zpočátku také nelíbilo, ale vzhledem k situaci v rodině to tam patřilo.

05.05.2019 4 z 5

Nikdy nezapomenu Nikdy nezapomenu Michel Bussi

Michel Bussi patří mezi mé oblíbené autory. Tato kniha mě tak vtáhla do děje, že jsem byla nucena číst pořád a všude. Nejdřív mě mátla jména obětí, jelikož každá začíná na stejné písmeno, ale postupně jsem si to v hlavě srovnala. Děj je opravdu místy překombinovaný a neuvěřitelný - přesto doporučuji. Velice napínavé čtení.

13.02.2019 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Moc krásná kniha. Bavily mě jak pasáže z Benovy minulosti, tak samotný děj. Velké nasazení o záchranu života. Závěr mě trochu překvapil, vůbec jsem si nedovedla představit, jak to vlastně dopadne.

29.12.2018 5 z 5

Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly Cynthia Harrod-Eagles

Kniha , na kterou jsem se těšila, mě vůbec nenadchla. Téměř žádný děj, zdlouhavé kapitoly o ničem....

21.11.2018