Mišule_11 Mišule_11 komentáře u knih

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Autorčinou prvotinou jsem byla mile překvapená! :) Mě osobně kniha s tímto příběhem sedla a to nejen proto, že hlavní hrdinka se jmenuje stejně jako já :D
Míša byla odvážná až drzá a nebála se říct, co si myslí. Nejen svému šéfovi Adamovi. A právě Adamovi by žádná žena neodolala, i když dokáže překvapit!
Zápletka mě zaskočila nepřipravenou, ale nejen díky ní vím, že si tuhle knihu přečtu ještě minimálně jednou! :)

12.03.2023 5 z 5

Rande na balkoně Rande na balkoně Felicia Kingsley

Krátký a humorný příběh, který se odehrává v době, kdy to pro nikoho nebylo jednoduché.. :)
Číst to v té době, tak mi to nepřijde takové jako teď, když je to už s odstupem času.
Alex i Didi si oblíbíte včetně jejich příběhu a blízkých! :)

12.03.2023 4 z 5

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

Přečteno jedním dechem, doslova! :)
Než jsem se nadála byla jsem na konci příběhu a nevěděla jsem ani jak!
Propojení dvou světů bylo fascinující. Hlavní hrdinky Jasmíny mi bylo líto, ale měla můj obdiv, za to jak byla nakonec odvážná. Joachima i Oskara jsem si oblíbila, byli mi sympatičtí a jen jsem s napnutím očekávala, co je v životě potká.. :)
Mám přečtené obě knížky od autorky a doufám, že tohle nebyl její poslední příběh! Určitě doporučuji! :)

12.03.2023 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Při svém prvním setkání s autorkou musím říct, že jde o zajímavý a poutavý příběh! :) Je na každém, zda uvěří či nikoli.
Oceňuji zápisky a dopisy zařazené do děje.
Ze začátku jsem sice měla problém se úplně začíst a ztrácela se, ale příběh mě nakonec pohltil. Místy jsem obdivovala obzvlášť jsem hlavní hrdinku a nechtěla bych být v její kůži ani nic podobného v té době zažít..

03.02.2023 4 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Páni! Tak tento příběh určitě doporučuji! :)
Dal mi všechno, co jsem potřebovala - byl neuvěřitelně čtivý, Charly i Maxxe jsem si ihned oblíbila, oba byli sympatičtí a také jsem se u něj zasmála, protože ani jeden na toho druhého mezi sebou vtípky rozhodně nešetřili :D

14.01.2023 5 z 5

Milenky a hříšníci Milenky a hříšníci Lenka Lanczová

U knih této autorky mám ráda, že příběhy jsou ze života a ani tak tomu nebylo u tohoto.. :) Naopak smutné je samotné podvádění, které se mi příčí a tady obě hlavní hrdinky Iva i Klára na to doplatily, možná z toho jedna vyšla lépe, ale ani v kůži z jedné z nich bych být nechtěla..
Za mě opět čtivý, odpočinkový příběh, co mi dal vše! :)

07.01.2023 4 z 5

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Knihy od tohoto dua autorek mám ráda, protože ve většině případů se jedná o nenáročné a odpočinkové čtení, kdy předem zřejmě tušíte, jak to celé nakonec dopadne, přičemž ani v tomto případě to nebyla výjimka! :)
Hazel dle mého názoru byla hodně ztřeštěná a výstřední, kdy v reálném životě to snad není ani možný :D A Josh byl od samotného začátku sympaťák! Jejich vzájemný humor dodával příběhu určitou jiskru, obzvlášť při randech naslepo.

03.01.2023 4 z 5

Garfield kouzelníkem Garfield kouzelníkem Jim Davis

Kouzelná dětská knížka, která snad vykouzlí úsměv na tváři při jejím čtení..! :)

03.01.2021 4 z 5

Jak Grinch ukradl Vánoce! Jak Grinch ukradl Vánoce! Dr. Seuss (p)

Čtení této útlé a měkké knížky mi zpříjemnilo před Vánoci náladu! Protože bez Grinche to nejsou ty pravé Vánoce! :)
A přečíst si jí může úplně kdokoliv!

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Krásný romantický a konečně i vánoční příběh! :)
Sierru jsem si oblíbila, líbilo se mi jak její rodina prodávala stromky a držela se vánočních tradic! :) Ovšem jsem jí přála vánoční a romantickou lásku, stejně jako měli její rodičové! :)

Polibek v Londýně Polibek v Londýně Catherine Rider

Milý a odpočinkový příběh! :)
Oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, jejich zaměření k divadlu bylo nevšední, ale poutavé. A i když obálka láká na vánoční příběh, tak mě to vánoční atmosféru bohužel nedodalo..

Graysonův slib Graysonův slib Mia Sheridan

Čtivý a zajímavý příběh, jehož čtení se nedá jen tak odložit! :)
Hlavní hrdiny si zamilujete od první chvíle, jejich škádlení a přezdívky vám vykouzlí úsměv na tváři a budete si přát, aby jejich snad společný příběh, jen tak neskončil, ale také aby dobře dopadl! :)

03.01.2021 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Znovu se i zde setkáváme s příjemným, oddechovým a roztomile milým příběhem, kdy se hlavní hrdinka bojí znovu zamilovat, protože její předešlá zkušenost jí zničila a zklamala!
Ale nebojte, i tady nechybí romantika a jeden hezký chlap, který stojí za jeden malý hřích! ;)
A jak už to autorka umí, tak i k této knížce budete potřebovat něco sladkého! :D

31.10.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tahle ne příliš optimistická knížka od české autorky mě dostala! :) Na to, jak je útlá a má krátký počet stran, tak je příběh hlavní hrdinky zajímavý, poutavý a rozhodně mě chvíli nenechal v klidu ani po samotném přečtení.
Určitě je tu zapotřebí pevná vůle a odhodlání při takovém množství emocí!

31.10.2020 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

Z pokračování příběhu Elly a Cindera jsem již tolik nadšená nebyla jako v předchozím díle! Bylo fajn si přečíst, jak se jejich vztah vyvíjel, ale pro mě to nebylo už tak nabité a čtivé jako předtím. Za mě by stačil první díl a byla bych nad míru spokojená! :) Ale tento druhý díl ve výsledku beru jako doplnění a pokračování příběhu, který si to určitě zasloužil! :)

31.10.2020 3 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Páni! Tak tomu tedy říkám příběh, co dokáže zaujmout! :)
Ani po přečtení jsem se nemohla přestat usmívat, jak to celé nakonec vlastně dopadlo!
Takový převyprávěný příběh Popelky jsem, ale rozhodně nečekala! Hlavní hrdinky Elly mi bylo líto už od samotného začátku! Vůbec to neměla jednoduché a nikdo v okolí jí to ani neulehčil, ale díky těmto těžkým překážkám si dokázala uvědomit důležité věci! :)
Příběh nejen Elly a její rodiny, ale i Cindera mě natolik pohltil, že jsem nemohla přestat číst a zvládla jsem to během chvilky! :)

31.10.2020 5 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Oddechová průměrná knížka jejíž děj je zaměřený na jedno velmi vážné téma! Rozhodně nikdo z nás nechce přijít o někoho blízkého, natož druhou polovičku, ale pokud se člověk rozhodne sám, je to smutná volba!
Já jsem se bohužel nemohla pořádně do knížky začíst, chyběla mi čtivost a smutný příběh tomu také moc nepřidal! Rozhodně jsem, ale ráda, že se Cody nerozhodla udělat to stejné jako její kamarádka Meg a i přesto všechno jí nakonec vysvitla přece jen naděje na lepší pokračovaní! :)

31.10.2020 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Pro mě to bylo první setkání se samotnou autorkou, přičemž to byla zajímavá knížka, u které jsem nejen přemýšlela nad minulostí, ale také nad propojením příběhu nejen z koncentračních táborů a upírů dohromady. Pro mě zcela nečekané propojení a o to víc mě lákalo její přečtení až mě zajímalo, jak to celé nakonec dopadne! :)

09.09.2020 4 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Bylo to poprvé, kdy jsem se setkala v příběhu s mafií a musím říct, že jsem čekala, že to bude díky ní více akčnější a dojde, snad i na smrt, ale nakonec se tak nestalo :D Rozhodně se musí nechat to, že knížka je hodně čtivá, stránky ubíhají a i přes začátek, kdy jsem se bála, že to nebude ono, to nakonec dopadlo dobře :)
Pár výhrad bych ještě měla (např. k oběma hlavním hrdinům), ale víc než průměr to pro mě určitě bylo a nakonec se mi i líbila! :)

09.09.2020 4 z 5

Sedm rozchodů Amy a Craiga Sedm rozchodů Amy a Craiga Don Zolidis

I přesto, že jsem knihu měla již dočtenou, tak jsem nevěděla, co si mám o ní myslet a jaký mít na ní názor.. Ale opravdu tady žádný happyend nečekejte! :)
Oba hlavní hrdinové mi přišli divní, každý svým způsobem! Amy jako nerozhodná a umíněná.
Craig jako podivín se zvláštním smyslem pro humor. Jediným plusem byl konec a to Graigovo konečné rozhodnutí, které jsem plně chápala, protože jsem čekala, že mu to dojde už mnohem dřív než až takhle na konci..! :)

09.09.2020 3 z 5