Milenky a hříšníci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zatímco Ivana, dvaačtyřicetiletá učitelka češtiny, má skvělého manžela, tři dospívající děti, psa, kočku a rozsáhlé (a někdy hodně únavné) příbuzenstvo z manželovy strany - a také skoro nesplnitelný sen: mít aspoň pár dní sama pro sebe, prožít je v klidu, nejlépe v poloze ležmo, spát, číst si a o nic a nikoho se nemuset starat, Klára, osmadvacetiletá, štíhlá, krásná, svobodná a sexy, tráví většinu večerů i víkendů sama, pouze se svou sedmiletou dcerkou v bytě, kde je tak strašně ticho a prázdno. Netouží po dalším zklamání podobném tomu, jakého se jí dostalo od Klárčina otce (a na kterém je stále jaksi citově závislá). Ivana s Klárou nemají nic splečného, vlastně se ani neznají, každá žije svým životem - a tak by to asi zůstalo napořád, kdyby se Klára neseznámila s Viktorem a neukázalo se, že přece jen něco společného mají - Ivanina manžela....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42735/big_milenky-a-hrisnici-9Hu-42735.jpg 3.8307
Nahrávám...

Komentáře (41)

Kniha Milenky a hříšníci

mariva
30.08.2021

Knížky Lanczové jsou vždycky čtivé a ze života. I tato se dobře četla a osudy jednotlivých postav působily reálně, i když většina ženských postav z toho nevyšla právě dobře.

Amneris
27.04.2021

Bylo fajn se zase setkat se sourozenci Šímovými z knihy Hvězda naděje. Z hlavních hrdinek mi byla sympatičtější Ivana, Klára neustále fňukala nad svým životem a hlavně nad nevydařenými vztahy. Škoda, že autorka víc nerozvedla konec, takhle to bylo moc nukončené.


Czvíví
13.04.2021

Docela nuda, poměrně ploché osoby, předvídatelný děj. Vím, že Lanczová není žádný Hemingway, ale i ona umí líp.
Co mě naštvalo asi nejvíc, když už chtěla odkazovat na knihu Hvězda naděje (která se jí tedy až na naprosto plochou a nezajímavě trapnou vzorňačku Míšu povedla výrazně více), mohla si to lépe spočítat. Paní Pavla Šímová, matka čtyř sourozenců, v téhle knížce oslavila své 60. narozeniny. Vikovi je zde 39, zatímco ve Hvězdě Naděje mu bylo 17 a jeho staršímu bratru Romanovi 25. Takže paní Šímová rodila ve třinácti? Naštvalo mě i, jak se Míša vůbec nezměnila a pořád je stejně trapně vzorná, krásná a dokonalá, že v předchozí knížce sympatická Marcela je teď za totální fůrii a automatické zahlížení všech na Moniku (v prvním díle mi byla nejsympatičtější). Pohrdají jí, protože cestuje, zatímco Romanu za to obdivují? Že Regina bude spát s Vikem mi bylo jasné už od půlky knížky, jen blbka Klára to neviděla. Taky si myslím, že autorka by měla vykouřit alespoň jednoho jointa, pokud o tom hodlá psát. Scéna jak si učitelé v kabinetě každý vykouří svého a pak jdou učit, byla naprosto nereálná.

snowpinkee
20.01.2021

Fuuu .... už je to pár dní co jsem dočetla a stále nějak nevím...
Kdo je tady vlastně hrdina. TEN co podvádí? TA se kterou podvádí, nebo TA kterou podvádí? A ty ženy nejsou vlastně podváděny obě?
V této knize je to nádherně vykresleno ze života. Autorka to vystihla naprosto dokonale tak jak to běžně probíhá. Absolutně nevím na čí stranu se postavit.
Když to vezmu tak Klára je neskutečně naivní a Ivana? Řekla bych že možná ještě více. A Viktor??? Tak ten je... !!!!
Přiznávám, že tahle kniha mě dostala. Takový divný pocit jsem dlouho z knihy neměla. ⭐️⭐️⭐️⭐️/5

cipperka
01.11.2020

Oddechový, ač jednoduchý příběh

cucik14
12.10.2020

Moc pěkná knížka, Lanczovou mám ráda a líbí se mi že se v novějších dílech vrací k postavám ze starších knih :)

vila_z_lesa
09.02.2020

Jedna z těch slabších, autorka má lepší knihy.

Taralcielle
23.10.2019

Byla jsem ráda, že se autorka vrátila k rodině Šímových :-) Překvapilo mě, jak to s nimi všemi vypadá, zdá se, že Monika je stejně naivní, Míša stejně drzá a úspěšná, Roman má problémy s Marcelou, ze které se oproti první knize Hvězdy naděje vyklubala pěkná potvora. A Vik.. Vik je nenapravitelný děvkař.
Příběh jako takový se mi líbil, jak už je tu ale psáno, raději přečíst, než zažít. Sympatické mi byly obě ženy, Ivana i Klára. Bylo to celé ukázáno z obou stran, jak podváděné ženy, která nic netuší, tak milenky, která se snaží trávit co nejvíce času se svým milencem...

1