Mishi Mishi komentáře u knih

Proměna Proměna David Věrný

Pro mě má tahle kniha dvě různé linie. Části, které se odehrávají v lese, kde sledujeme Petra, jak se učí spoléhat sám na sebe a žít v divoké přírodě jsou zajímavé. Jsou ale proložené několika poněkud málo uvěřitelnými epizodami, které celkový dojem trochu kazí. Ale ani tyto části nejsou nudné, takže celkově je kniha čtivá a má spád. Konec poněkud předvídatelný, ale to mi vůbec nevadilo.

04.09.2023 4 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Sice je to označeno jako volné pokračování knihy Do tmy, ale nemá s ní mnoho společného. Jen stejné maloměsto a postavy doktora Diviše a Milušky.
Styl příběhu je úplně jiný. A ačkoliv jsem Do tmy hodnotila také 5*, tahle se mi líbila víc. Sledujeme osudy několika postav, každý je svým způsobem "divný", ale to se mi právě líbilo a bavilo mě sledovat, jak se perou se životem.

19.08.2023 5 z 5

Vlci Vlci Nicholas Evans

Tohle je jedna z těch knih, od kterých moc nečekáte, ale nakonec toho spoustu dostanete.
Rančeři, kovbojové na koních, divoká příroda, vlci a trocha té zamilovanosti dává dohromady příjemný čtenářský zážitek.
Sáhla jsem po ní kvůli čtenářské výzvě a jsem za to moc ráda.

08.08.2023 5 z 5

Bohužel se nemůžu přidat k vlně nadšení, která dle komentářů níže nad knihou vládne.
Ano, je to silný příběh o krutém období historie. Ale takových příběhů byla druhá světová válka plná.
Nějak mě kniha nedokázala vtáhnout, nebyla jsem v napjatém očekávání, jak to s Čehi dopadne. Nečetlo se to špatně, ale něco tomu prostě pro mě chybělo.

19.07.2023 3 z 5

neexistence neexistence Eva Pospíšilová

Vlastně ani nevím čím, ale příběh mě vtáhl už od prvních stránek. Je to divoká jízda, vztah, který je spíše posedlost, sex, drogy ... to celé roztáčí spirálu, která vede kam? Do pekla nebo do lepších zítřků?
Hvězdičku dolů dávám za začátek druhé části, kde se příběh trochu zadrhl a měla jsem pocit, že čtu pořád dokola stejnou pasáž. Pak se to ale zase rozjelo a konec? Za mě skvělé, jinak by to mohlo zavánět kýčem.

09.07.2023 4 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Nejsem úplně Kingův fanoušek, ale pár knih jsem četla. Zhubni mě ale docela zklamala. Líbil se mi námět, že byl takový "civilní". Ale napětí žádné a místy hodně zdlouhavé, i když rozsahem to je oproti jiným kingovkám jednohubka.

29.06.2023 2 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

První kniha od autorky a asi ne poslední. Sice se u mě nekonal nějaký wow efekt, který jsem po přečtení některých komentářů lehce očekávala, takže na 5* to není. Ale to nic nemění na tom, že děj byl originální, čtivý a zajímalo mě, jak to dopadne.

14.06.2023 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Jsem z knihy poněkud rozpačitá. Samotný případ není špatný, je i patřičně zamotaný, ale je tam tolik odboček a vedlejších příběhů, že se hlavní linie místy téměř ztrácí. Tím pádem se dá i těžko mluvit o nějakém napětí, které jsem od severské detektivky čekala.
Ještě ale určitě dám Harrymu šanci, když už jsem se k této sérii konečně dostala.

24.05.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Anotace mě zaujala, ale po dočtení musím říct, že mrazení, které slibuje, se úplně nedostavilo. Ano, příběh je tíživý a osudy postav neveselé, ale nějaké větší emoce se při čtení nedostavily.
Mornštajnová píše dobře, ale opět se mi potvrdilo, že na zadek si z jejích knih nesednu.

09.05.2023 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Ještě nikdy jsem nebyla tak blízko tomu dát "odpad". Takže raději bez hvězdiček.
Myšlenka byla sice zajímavá, ale zpracování už teda ne. Plytký příběh, kostrbaté postavy, zamyšlení nad nastalou situací žádné. Zbyla pouze snaha šokovat brutálními popisy, jenže bez ní by tam nebylo vůbec nic.
Naštěstí jsem měla knihu půjčenou z knihovny, za tohle by mi bylo opravdu líto peněz.

06.02.2023

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

I přes trochu zdlouhavější začátek mě to moc bavilo a dávám plný počet.
Atmosféra postupně houstne a zlo vylézá. Konec byl překvapivý, doufala jsem, že to dopadne jinak.
Ale klidně bych si o Petrovi a Imbusovi četla dál, tato dvojka mě bavila.

03.02.2023 5 z 5

Malvína Malvína Anna Szafrańska

Příběh Malvíny je zajímavý, čtivý. Ale...
Nemůžu si pomoct, podle mě z toho hrozně razí to, že je to psané za účelem ždímání čtenářových (čtenářčiných) emocí. Všechny postavy jsou nějak zraněné a poznamenané minulostí. A hrozně se v tom rýpají.
Kvůli téhle prvoplánovosti z toho asi nedokážu být tak nadšená, jak líčí některé zdejší komentáře. Ale třetí díl si taky přečtu.

28.01.2023 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Typická Darcy. A právě proto se mi to opět líbilo.

14.01.2023 5 z 5

Žena v bílém Žena v bílém Wilkie Collins

Musím říct, že přestože byla knížka napsána už hodně dávno, tak je čtivá. Nepostrádá tajemství, intriky i trochu romantiky.
Za mě příjemné překvapení.

12.01.2023 4 z 5

První láska, poslední pomazání První láska, poslední pomazání Ian McEwan

Některé povídky mě bavily, jiné moc ne. Celkově mám z knihy rozporuplný dojem a jsem docela ráda, že je jen tak krátká.

02.01.2023 2 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Autor vtěsnal na poměrně malý rozsah dlouhé časové období, které bylo navíc velmi bouřlivé a plné událostí. To se bohužel podepsalo na způsobu vyprávění, která je poměrně schematické, chvílemi jsem měla pocit, že spíše než beletrii čtu učebnici dějepisu. Životy postav, kterých je velké množství, jsou také zmiňovány spíše letmo.
I přesto je kniha čtivá, rychle ubíhá. Líbily se mi popisy krušnohorské krajiny, které mě nalákaly si zmiňovaná místa vyhledat a zjistit si o nich další informace.
Škoda, že autor nedal čtenáři šanci pobýt se svéráznými obyvateli tohoto drsného kraje déle.

27.12.2022 3 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

První část byla trochu zdlouhavá, pak to nabralo pořádné obrátky. Kniha se dobře četla, ale podle zdejších komentářů jsem asi čekala ještě něco víc.
Špatné to rozhodně nebylo, ale jedno přečtení stačí.

15.12.2022 3 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Na knihu jsem se těšila, ale musím bohužel říct, že mě nepohltila tolik, jak jsem očekávala. Současná linka mě bavila hodně, zápisy ze schůzí a různé reporty už méně. I když náboženství a církev jde úplně mimo mě a to, že se někdo dobrovolně rozhodne pro život v klášteře absolutně nechápu, musím říct, že mě téma bavilo. Autorka opět otevírá méně známou, přesto hodně bolavou část našich dějin. Obdivuju ji, za tu práci, kterou si s knihou dala a těším se na další.

21.10.2022 4 z 5

Pro mě je Lůca velmi inspirující. Hory miluju, ale na vícedenní trek jsem se zatím neodhodlala. Třeba to přijde, v této knize jsem našla několik tipů :-)
Četla jsem už Pacifickou hřebenovku, takže jsem věděla, co čekat. Lucka je svá, ne každému její styl vyprávění sedne. Já jsem se u knížky naladila na pohodovou dovolenkovou vlnu, brala jsem to s nadhledem a nepitvala se v detailech. Knihu jsem si užila a našla i nemálo inspirujících míst a myšlenek.
"Jde zajíček, jde zajíček, jde a jde. Kampak jde?"

23.09.2022 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Autorku znám, věděla jsem tedy zhruba co čekat. Silný příběh z nepříliš "profláklého" období historie. Kniha byla čtivá, zase jsem se něco nového dověděla. Ale nepohltila mě tolik jako Sůl moře, která pro mě zůstává její nejlepší knihou.

11.09.2022 4 z 5