MíšaS. MíšaS. komentáře u knih

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

První část, která se týkala autorova života, mě bavila, ale druhá, týkající se psaní, už moc ne. Bylo sice zajímavé přečíst si, jak by se to podle SK mělo dělat, ale já spisovatelkou být nechci ... .

10.10.2017 4 z 5

Noci v Rodanthe Noci v Rodanthe Nicholas Sparks

Nádhera. Romantika od začátku do konce. Klasický Nicholas Sparks.

30.04.2017 5 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Naprosto úžasná kniha, nechtěla jsem jí přestat číst a ještě dlouho o ní přemýšlela a doporučuji ji kudy chodím.

26.04.2017 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Fajn odpočinkové čtení. Další díly si také přečtu.

26.03.2024 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Bohužel, ale kniha mě nezaujala. Mám ráda popisné knihy, nevadí mi pomalý děj, ale u téhle knihy jsem se chvílemi nudila. V knize jsou některé skvělé myšlenky, které platí dodnes.

20.03.2024 3 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Kniha se mi líbila. Neobvyklé téma, zajímavé spojení mystiky a detektivky, někdy trochu přitažené za vlasy, ale četlo se to pěkně a hlavně jsem to chtěla dočíst, což je někdy u některých knížek těžké a člověk se pak musí nutit.
Na plný počet * to není, ale ráda si od autorky přečtu další knihy.

03.03.2024 4 z 5

Laurie Laurie Stephen King

Krásná povídka pro milovníky psů :)

24.01.2024 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Po přečtení knihy mám spoustu nezodpovězených otázek.

01.12.2023 4 z 5

Anna Kareninová I Anna Kareninová I Lev Nikolajevič Tolstoj

Asi do poloviny jsem knihu hltala, ale pak jsem se nějak zasekla a do čtecí pohody se už nedokázala vrátit. Ale i tak velmi oceňuji příběh, neboť pasuje na každou dobu a je v něm mnoho pravd.
A šup na druhý díl...

09.08.2023 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Dala bych 3,5 *, ale na 4* už to nebylo. Harry je sympoš a už mám půjčené další dva díly.
Tento díl se četl dobře, vraha jsem tušila, jen jsem nevěděla, jak ho "usvědčit" :) Takže já jdu pokračovat v jízdě :)

24.02.2023 3 z 5

Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Joe Hill (p)

2* je spočítaný aritmetický průměr ze všech ohodnocených povídek a bohužel na víc tato sbírka dle mě nemá.
V předmluvě jsme naváděni k tomu, abychom si povídky domýšleli, bohužel nám autor nedal možnost, neboť většina povídek je nudných a raději na ně ani myslet nechci.
Asi od půlky jsem se do čtení musela nutit a naštěstí na mě čekaly, dle mého, ty lepší části. Ale i tak je to dost slabé. Vždy tomu něco chybí, nějaký nápad, maličkost, kvůli které budete mít otevřenou pusu.
Asi jsem od syna SK měla větší očekávání.

12.06.2022 2 z 5

Pohyblivý svátek Pohyblivý svátek Ernest Hemingway

Také jsem si knihu chtěla přečíst po shlédnutí filmu Město andělů a i se mi hezky hodila do ČV 22, tak jsem neotálela. Kniha se mi četla hezky, je taková "příjemná"- zní to asi divně, ale jiné slovo mi momentálně nenapadá. Prostě takové příjemné pohodové čtení.

28.05.2022 4 z 5

Děravé paměti - Šedesát báječných let pod psa Děravé paměti - Šedesát báječných let pod psa Michal Viewegh

Také moc nevím, co napsat. Spoustu věcí jsem už o autorovi věděla a docela dost si i domyslela z jeho různých rozhovorů, které jsem si kdysi kdesi přečetla. Na druhou stranu jsem asi o trochu lépe pochopila jeho neustálé devalvování bývalé manželky Veroniky, ale holt si měl najít lepšího právníka... A také její náhled na situaci by byl asi poněkud jiný. To už si budou muset vyřešit jen oni dva.
Je tam spousta vychloubání se, to ano, ale zase na druhou stranu, já mít tolik peněz, tak také vezmu rodinu na dovolenou, klidně i širší rodinu, nebo si pojedu s kamarádkami nějak užít, do hrobu si ty peníze přece nevezmu. Také by mohl být lakomec a "syslit si" vše jen pro sebe a stěžovat si, že po něm všichni chtějí jen peníze.

Nějaké konečné resumé - neměla jsem velká očekávání a tak nemohu říct, že bych byla zklamaná. Přečíst se to dá, není to nic zas tak hrozného, jak třeba píší lidé pode mnou, ale uznávám, že od pamětí jsem asi očekávala jistou ucelenost a vhled do sebe a přiznání si, že jsem se nechoval dobře a ne vždy je vina pouze na straně druhé osoby, ale mohu si za spoustu věcí i sám. Ale to bych asi od MV chtěla moc :)

24.05.2022 2 z 5

Padesát odstínů ostudy Padesát odstínů ostudy Andrew Shaffer

Dostala jsem přesně to, co jsem čekala. Zasmála jsem se a skvěle odreagovala.

07.03.2022 4 z 5

Bratři Karamazovi Bratři Karamazovi Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Popravdě řečeno ještě v půlce knihy jsem si říkala, že nebude hanba, když to nedočtu, ale pak ubylo teologických rozprav a hlavně se stala "ta věc" , takže se rozjel i děj a začalo to mít grády...

Takhle, příběh je to skvělý, všechno do sebe parádně zapadá, ale přeci jen je to trochu moc rozsáhlý a nečte se to úplně snadno.

01.03.2022 4 z 5

Zápisky z Mrtvého domu Zápisky z Mrtvého domu Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Pro ruské klasiky a Williama Shakespeara mám slabost od malička. Nevím proč, a kombinace je to zajímavá, ale je to tak.
Jedno z prvních děl, které jsem od Dostojevského četla a byla unešená stylem psaní, jeho rozvětvenými popisy a důkladnou psychologií.
To nejlepší, co mohu o knize napsat, ale už za mě napsala uživatelka ivetka859, pode mnou, takže nebudu psát další sáhodlouhé popisy.

12.02.2022

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha se mi nelíbila. Nějak mi to celé nešlo dohromady.

21.01.2022 1 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Upřímně řečeno, nemůžu říct, že by mě kniha zaujala. Asi jsem měla větší očekávání, vzhledem k humbuku kolem severských autorů. Přečíst se to dalo, Carl je zajímavá postava a sympaťák. Mám z knihovny ještě půjčený druhý díl, takže mu dám šanci a uvidíme.

14.12.2021 3 z 5

Žena v barvě vlčího máku Žena v barvě vlčího máku Noëlle Châtelet

Příběh se mi líbil, ale nemohu říct, že by mě nějak zvlášť oslovil. Je to milé vyprávění o dámě, která se rozhodla, že chce žít až do konce.

11.12.2021 3 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

U této knihy musím změnit své hodnocení z 3* na 5*.
Nevím proč, ale když jsem knihu četla v roce 2013, tak se mi moc nelíbila, nebavila mě a nepřišla mi moc dobrá.
Pak jsem si jí přečetla před pár lety znovu a byla jsem z ní na větvi. Strašně jsem se "zamilovala" do Dana a přála mu jen to nejlepší a aby se z toho dostal a pomáhal lidem jako je on.
Teď jsem si knihu koupila a přečetla si jí potřetí, a musím opět říct že, kniha je skvělá a nemám jí co vytknout. Možná trochu "cukrkandlu", co se týče prarodičů Abry, ale ani to mi nevadí. V podstatě jsem příběh hltala od začátku do konce a nevydechla si, dokud jsem to celé nedočetla. Jednoznačně povedené pokračování Osvícení.

01.10.2021 5 z 5