Miro67 Online Miro67 komentáře u knih

Volný pád Volný pád Joseph Finder

Pokud je vaše rodina v ohrožení a policie s tím (záměrně) nic nedělá, je zločin vzít vše do vlastních rukou? Může mít výkonný ředitel se silným sociálním cítěním, který cestou vzhůru na svůj post jednak porazil mnoho privilegovaných a jednak zklamal spoustu firemních zaměstnanců, přítele, jemuž může věřit?
Druhá postava thrilleru je vyšetřovatelka Audrey, jediná černá a jediná žena ve sboru detektivů. Chce ve své práci vyniknout, ale ne jít přes mrtvoly.
Nick a Audrey stojí každý na opačné straně. Mohou vyhrát oba nebo jen jeden z nich?

22.11.2021 4 z 5

Hra o holčičku Hra o holčičku Soňa Štroblová

Literální podoba dortu pejska a kočičky. Možná ještě více přeplácaný.
Slibované drama se nekonalo, o holčičce se autorka jen sem tam zmínila. Jinak to bylo vše jen o paní redaktorce-profesorce. Každou chvilku se vynořila vzpomínka na dalšího a dalšího milence, na jedné stránce byly i 3 různé zážitky ze zcela různých období. Příhody jiných lidí byly zmíněné jen jako předehra pro to, že ona sama to má ještě těžší. Zkrátka sebestředná hrdinka, ještě více než Robert sám.
Jednu hvězdičku dávám za občasné citáty a myšlenky.

22.11.2021 1 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Co je skutečné a co výplod fantazie. Která ze dvou hrdinek je stalkerka?
Dvě ženy, obě poznamenané prožitým neštěstím. Autorka nás provádí jejich myšlenkovými pochody. Nutí nás číst ještě jednu a pak další kapitolku až do té poslední. Něco tušíme hned od začátku, něco nás překvapí.
Velmi vydařená prvotina.

10.11.2021 4 z 5

Dívka na kolejích Dívka na kolejích Heather Gudenkauf

Tři dvanáctileté holky. Jsou nebo nejsou kamarádky? Můžeme věřit alespoň jedné z nich?
Příběh na téma osamělosti a hledání útěchy na anonymních sociálních sítích. Příběh o snaze rodičů a prarodičů chránit své děti i za cenu překročení zákona.
A kdo je nakonec tím pachatelem? Závěr velmi překvapivý, ale ne nelogický.

18.10.2021 4 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Proč spolu lidé více nemluví? Komunikace v rodině je jejím základním kamenem.
Po knize jsem sáhla snad i trochu kvůli inspiraci, sama tchyní brzo budu. A tu mojí, nestrannou ženu, která dětem do života nezasahovala, asi nebudu schopna napodobit.
Tchyně je velmi vydařené rodinné drama. A hlavně Diana je zcela atypická žena. Přesto vlastně prožila život, aniž by její děti dostaly možnost svou matku skutečně poznat. Její pohnutky schvaluji, je dobré děti vychovat tak, aby spoléhaly hlavně samy na sebe a své schopnosti. Přesto mohla některé situace řešit částečným kompromisem.
Pohled z druhé strany, snachy Lucy, se postupně vyvíjí od lehké averze až k pochopení.
Knihu vřele doporučuji.

15.10.2021 5 z 5

Co oči nevidí Co oči nevidí Betsy Reavley

No to byl teda povedený páreček. Brrr

17.09.2021

Drahá ženo Drahá ženo Kimberly Belle

Čtivé, napínavé, surově realistické. A nemějte mi za zlé, že jsem Beth nejen fandila, ale její rozhodnutí schválila.

11.09.2021 4 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Christopher i Hannah, dva lidé plní lásky, kterou není komu dát. A pak přijde Janie. Christopher je zaslepený, Hannah spíše pasivní. A Janie rozpoutá bitvu.
Koho litovat a koho zatratit??? Vždyť i ten ďáblík mohl za jiných okolností být normálním dítětem.
Velkou vinu přičítám i systému sociální péče.

13.08.2021 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Dala jsem sérii ještě jednu šanci. Ale stačilo, další díl už číst nebudu. Překombinované, zmatené a vyřešené spíš náhodou. A hlavně bych umlčela hlas Miiny sestry ze záhrobí.

07.08.2021 3 z 5

Nádech do ticha Nádech do ticha Cath Staincliffe

Vlak plný lidí a jejich životních příběhů. Plus jeden student, pro svou rodinu a okolí chytrý mladík. Ale jeho víra, do určité doby zcela v rámci normy, byla zneužita neúprosnými fanatiky.
Kdo nese vinu??? Proč je víra zbraní místo zdrojem lásky mezi lidmi? Proč tajné policie sledují pár vybraných lidí místo shromáždění, kde jsou hlavně mladým vtloukány do hlav bludy?
Příběh napsaný velmi čtivě, krátké kapitoly z pohledu několika cestujících. Sedíme v tom vlaku s nimi a... Chceme jen dojet do cíle

31.07.2021 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Svět je plný lidí bez peněz, rodiny a přatel. A zároveň plný těch druhých, privilegovaných, kteří si myslí, že mají právo a požehnání od Boha využívat a zneužívat ty slabé.
Velmi povedený thiler, téma ne neobvyklé, ale originálně zpracované. A mám husí kůži z toho, že pravděpodobně nebude tak vzdálené od reality.

29.07.2021 5 z 5

Beze stopy Beze stopy Mary Torjussen

Nápad dobrý, v poslední třetině to trochu nabírá grády. Ale jako celek poněkud rozvláčné.
A také jste měli celou dobu nutkání Hannah poradit, aby si vyměnila zámek ve dveřích?

23.07.2021 3 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Spojila je práce ve vznikající koňské knihovně, jejímž cílem bylo dostat knihy k lidem, kteří si pro ně sami do města dojít nemohou. Spolupráce přerostla v přátelství, které překonalo i odsouzení společností nebo vězení. Trochu více romantické, ale taková je Jojo.

11.07.2021 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Výborné. Detektivní zápletka je pozadím pro psychologický román. Hádejte, kterou z obětí jsem vůbec, ale vůbec nelitovala.

03.07.2021 5 z 5

Zbytečná oběť Zbytečná oběť D. M. Pulley

Trochu rozvláčné a chaotické.

22.06.2021 3 z 5

Sejdeme se v pět Sejdeme se v pět Vladimíra Černajová

Co způsobí tato kniha? Odhodíte starosti, zasmějete se, nalijete si sklenku vína a domluvíte se s kamárádkami, že se co nejdříve musíte zase sejít a probrat opačné pohlaví.

18.06.2021 4 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Kdo jinému jámu kopá, ... A to přímo doslova.
Dvě ženy soupeří o jednoho muže - syna a milence. Ač mi k srdci nepřirostla ani jedna, mám pro obě více pochopení než pro samotného Daniela. Otočil se k matce zcela k zády a tím vlastně nejvíce přispěl k prohloubení problému.

10.06.2021 3 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Mateřská láska je síla schopná pohnout vesmírem.
Možná autorka více hrála na city čtenáře, ale toto téma už takové je samo o sobě. Smutek je proložen radostí z přítomného okamžiku, rodinnou soudržností a úžasným poutem přátelství. Většinu postav si zamilujete, stanete se součástí této rodiny, jejich bolest budete prožívat s nimi. A konec? Těžké rozhodnutí. Každý rodič se určitě v tu chvíli ptá, jak by se k tomu on sám postavil. Doufejme, že toho budeme navždy ušetřeni.

26.05.2021 5 z 5

Čas zapomnění Čas zapomnění Sharon Guskin

Kniha o lidech, kteří "zapomněli zapomínat". Dotýká se sporné otázky reinkarnace. Většina z nás na ní nevěří. Ale většina té většiny někde ve skrytu duše se bude vždy ptát, jestli to přece jen nemůže být pravda. Kapitoly doplňují i úryvky knihy Život po životě.
Příběh sám je dojemný. Cítíte z něho zoufalost dítěte vyznat se ve svých vzpomínkách. Touhu matky, chytající se každého stébla, které může Noahovi pomoci. I rozpor Denice - uvěřit či ne.

24.05.2021 4 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Pro Angie byla její psychická porucha spíš vysvobozením. Pomohla ji překonat to, co by žádné dítě překonávat nemělo. Ze všech jejích identit nakonec vyrostla jedna úžasná slečna, ve které se asi Skautka prosadila nejvíce.

20.05.2021 4 z 5