Hra o holčičku

od:

Hra o holčičku

Příběh Saši, bývalé novinářky, dnes profesorky na vysoké škole, a Roberta, německého lékaře se soukromou praxí, se odehrává střídavě v Čechách, Německu a Chorvatsku. Společnou láskou obou je Robertova dvanáctiletá dcera Kate, která žije se svou matkou v nové rodině. Silný a vášnivý vztah mezi Sašou a Robertem, jenž je i v jejich pozdním věku plný zvláštností a sexu, však nekončí happy endem. Časem vyplave napovrch překvapivé tajemství, jež nemile zasáhne všechny tři protagonisty. Dramatický rozchod krutě poznamená další život nejen Saši a Roberta, ale především malé Kate....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/310020/hra-o-holcicku-xO1-310020.jpg 2.125
Žánr:
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Přidat komentář
pejty
06. červenceodpad!

Tak už vím, proč tato kniha stála jen 40 korun. Popravdě i to bylo moc drahé, protože se podle mě hodí jen jako papír na podpal, těžítko, nebo možná podložku pod rozviklaný stůl. A to říkám jako člověk, který knihy miluje a má k nim obrovskou úctu.

Proč tak tvrdé hodnocení? Protože autorka podle mě vůbec neumí psát souvislí text. Chvilku jsme v přítomnosti, pak v minulosti a najednou jsme o pár let dál než jsme byly. Někdy jsem absolutně nechápal souvislosti a musel jsem hodně přemýšlet a vracet se v textu abych aspoň trochu pochopil o co šlo. Díky tomu je příběh strašně zmatečný a popravdě i dost nudný. A pak vlastně přišel konec, který vůbec nic neuzavře a jen ještě více čtenáře naštve, protože je prostě takový, jaký je. Touto knihou jsem bohužel přišel o několik hodin svého života, které mi už nikdo nevrátí a jediné štěstí je, že ta kniha byla tak krátká, protože nemám ve zvyku knihy nedočíst. Pro mě určitě nejhorší kniha jakou jsem zatím četl.

1alena1
23. dubna

Zvláštní knížka, přečetla jsem ji rychle, bavilo mě to číst, ale nějak nevím, co si o tom mám myslet a jak ji okomentovat ???

Allla9
26. ledna

Plně souhlasím se Sašou: Robert je chamtivý, lakomý, myslí jen a jen na sebe. Knížka náhle skončila, bez rozuzlení. S nedořešeným bojem "hrou" o holčičku.

Dáduše
26.11.2017

Příběh mi připadal spíš jako volný proud myšlenek, nepříliš souvislé vyprávění. Takhle si o chlapech povídají ženské u kávy a vyjde to stejně, tím knížka nabrala trochu na důvěryhodnosti. Umělecky nic moc a nic nového pod sluncem.

TamaraKrejčí
15.07.2017

Velké zklamání, chaos, zmatek bez konce..

dee7
03.07.2017

Při čtení této knížky jsem si stále říkala: "Sašo, vykašli se na Roberta, najdi si někoho jiného, takový sebestředný blb, proboha.."
Těžko se to četlo, měla jsem takový "časový chaos", často jsem se vracela k přečtenému. Konec nedořešený, myslím si, že teprve tam hra o holčičku začíná..

VeronikaSas1
07.04.2017

Kniha me dost zklamala.Casto jsem se musela vracet k tomu,co jsem precetla,protoze jsem nektere souvislosti nechapala.No ovsem nejhorsi byl konec,kde jsme se nedozvedeli vubec nic.Zaver zustal nedoreseny a otevreny.Mela jsem co delat,abych knihu docetla.

matilda74
18.03.2017

Zklamani. Cekala jsem od knihy neco jineho....

Mermaida
17.03.2017

Přišlo mi, že kniha je "o ničem" - ačkoliv se úzce dotýká tématu, které ale není plně vysloveno. A zrovna na konci, to konečně vypadá, a hle ... tím kniha končí. Prostě neucelené, a neustále se omílá to samé dokola - ačkoliv to omílané je vztah. A text rozdělen pouze značkou, bez kapitol, mi k celkovému dojmu také nepřidal. Pro mě zklamání..

Aneleh
11.03.2017

Knížka mě zklamala. Dočetla jsem ji jen silou vůle a ze zvědavosti, jak to vlastně skončí, když vlastně už skoro od začátku vím, o co jde. Neskončilo to vlastně nijak nebo spíš tak, že bych teprve na konci očekávala, že se konečně bude něco dít. Od hlavního příběhu se neustále utíká někam jinam a ani vlastně nelze poznat, v jakém čase se co děje. Popisují se zahraniční letoviska, jako kdyby autorka nevěděla, čím zaplnit stránky, protože nemá nic jiného říci, než že má strach o "andílka Kate", což se opakuje neustále, ale bez toho, aby se někam pokročilo. Knížka není ničím poutavá, zaujaly mě jen některé citáty a jen díky nim dávám aspoň jednu hvězdičku. Mrzí mě, že jsem touhle knihou po hodně dlouhé době sáhla vedle.

golfinka1
04.03.2017

nevím ale tato kniha mě nezaujala vůbec ničím , od samého začátku až do konce pořád blábolení jen o jednom , samé rozchody a návraty , vůbec mi nepřišlo že by se tam hrálo o holčičku , jen že měla strach o ní , nic víc nic míň, jedna věta v tom byla zajímavá až odporná , a to ke konci , nic zajímavého na této knize jsem bohužel nenašla , konec skončil jako kdyby měla mít kniha pokračování , když už se začne něco dít tak konec ...prostě zklamání

Zdendadoc
04.01.2017

Kniha byla v mnoha věcech překvapivá. Občas jsem se nemohla najít na časové ose ale možná to bylo jen nepozorným čtením. Celou knihu přemýšlíte co ta Saša na Robertovi vlastně vidí. Ke konci čekáte vyřešení celé situace ale bohužel, vlastně se nedočkáte.

Danago
03.01.2017

Zvláštní knížka. Já sem čekala něco úplně jiného,proto sem docela zklamaná. Konec byl pro mě šok.


Autor a jeho další knihy

Soňa Štroblová

Soňa Štroblová
česká, 1952

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených34x
v Čtenářské výzvě7x
v Knihotéce14x
v Chystám se číst7x
v Chci si koupit3x