mira399 mira399 komentáře u knih

Kdo věří na zázraky Kdo věří na zázraky Mirka Skočílková

Hezky se mi příběh četl. Ze začátku to vypadá jako dívčí romance,ale pak hlavní hrdinka dostává naloženo...Od autorky už jsem četla Violku a i tahle knížka je povedená a čtivá.

23.10.2022 4 z 5

Štvanice Štvanice František Niedl

Dabert opět v akci. Tady musím férově uznat, že první díl se mi líbil víc,ale čtivé to je, to zase ano :-)

Dědictví Dědictví Eva Tvrdá

Díky za tyhle knihy. Opět náhled do minulosti ne tak dávné a přesto natolik vzdálené.
Pěkně se to četlo a jsem zvědavá na další knížky ze Slezska.

Platnéř Platnéř František Niedl

A tady se nám rýsuje začátek moc hezkého příběhu. Tohle mě bavilo moc.Jak jinak, protože Niedl,že? Výborně popsaná atmosféra staré Prahy.Jsem zvědavá na pokračování.

Spasitel Spasitel Andy Weir

Páni! Tak tohle bylo něco....Něco úžasného. Marťan mě bavil moc,ale ze Spasitele jsem si kecla na zadek :-) A to sci-fi skoro nečtu. Kdo váhá,ať neváhá. Bude se bavit, smát, okusovat nehty napětím. Je to jízda a je parádní!

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Moc hezká romantika. Bavila jsem se skvěle. Na odpočinek ideální kniha. Doporučuji!

Kylandovo vykoupení Kylandovo vykoupení Mia Sheridan

Od autorky už jsem četla více knih. Tahle se četla dobře, ale do plného počtu mi něco chybělo. Příběh je to však zajímavý a za přečtení stojí.

Sestřičky a zuřící válka Sestřičky a zuřící válka Donna Douglas

U sestřiček se mi ještě nestalo, že by zklamaly. Moc hezké pokračování osudů známých postav a další nám do příběhu přišly.Moc se těším na další pokračování.

Zbav nás od zlého Zbav nás od zlého Věra Fojtová

Mě se příběh líbil. Na téma 50. léta jsem četla více knížek a tahle patří k tomu lepšímu. Doba to byla hrozná, knížka je však čtivá, postavy uvěřitelné. Nemám co vytknout.

Noc s Audrey Hepburnovou Noc s Audrey Hepburnovou Lucy Holliday

Tak jsem čekala vzhledem ke zdejšímu hodnocení větší katastrofu. Já se bavila. Na pět hvězdiček to není, ale já tyhle duchařiny můžu :-) Bylo to vtipné a navíc mám taky moc ráda Audrey ...

22.08.2022 4 z 5

Děkuji autorce za to, že nám přibližuje dějiny naší země, které málokdo zná. O Životicích jsem nevěděla nic. Myslím, že ve škole jsme se o nich neučili a jestli ano, tak přesně tím způsobem jak paní Lednická popisuje v doslovu knihy. Bylo to osekané a ideologicky překroucené, že to šlo mimo moje vnímání jako ostatně většina dějepisu o dvacátém století. Tato událost je a zůstane tragédií a rozhodně ji nezmenšuje uběhlý čas. Děkuji za ty pozůstalé, že už víme...

16.08.2022 4 z 5

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

Pobavilo. Je to moc hezký příběh na nelehké téma. Josh je asi sen každé ženské :-) Ke konci to bylo dojemné. Krásná romantika, aniž by to bylo hloupé a o ničem, nebo jenom o tom jednom... Doufám, že autorce u nás vyjdou i další knížky, psát rozhodně umí.

12.08.2022 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Mě se to četlo hezky. Příběh zajímavý, těším se, až si přečtu i knížku od Karin Lednické. Tady šlo o fiktivní postavy a myslím, že u paní Lednické to bude o faktech. Rozhodně příběh za přečtení stojí a jeho přínos je nepopiratelný. O Životicích jsem doposud nevěděla nic...

09.08.2022 4 z 5

Pohled šelmy Pohled šelmy František Niedl

Tak si tak říkám, že kdyby pan Niedl psal snad o čemkoliv, vždy to bude čtivé.Krimithrillery zrovna nejsou mým oblíbeným žánrem,ale v tomhle případě mě to bavilo. Jasně, že Dabert je tak trochu Bond z Čech,ale proč by to mělo vadit? Nemůžeme mít svého ? :-)
Má to vtip, napětí a postavy, které nejsou nudné.Už se těším na další díl.

12.07.2022 5 z 5

Návrat jadranské snoubenky Návrat jadranské snoubenky Blanka Čechová

Čteno přímo v Chorvatsku :-) Sice druhý díl už malinko pokulhává,ale stále je to zajímavé čtení. Pokud máte Chorvatsko a Jadran rádi, nebudete litovat.

12.07.2022 4 z 5

Příručka jadranské snoubenky Příručka jadranské snoubenky Blanka Čechová

Knížku jsem už kdysi dávno četla a vím, že mě to celkem bavilo.Teď jsem ji znovu oprášila, před cestou do Chorvatska.Pobavila jsem se znovu a než se vydáte k Jadranu ji rozhodně doporučuji k přečtení. Vystihuje dost přesně místní atmosféru a hlavně mentalitu lidí.

12.07.2022 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Knížku rozhodně doporučuji k přečtení. Opět jsem se dozvěděla něco nového z naší historie o čem jsem neměla ani ponětí. Moc hezky napsáno,zajímavé osudy a výborný děj.

12.07.2022 5 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Joooo, krásně zpracováno. Hlavně jsem si vylepšila chuť po zklamání ze Selského baroka, kde jsou padesátá léta podána pro mne nezáživnou formou.Tohle se autorce moc povedlo. Zatím je to moje první kniha od ní a musím moc pochválit. Přirovnání k Mornštajnové, jak tu někdo již dříve uvedl se v tomto případě opravdu hodí.Jen tak dál a já rozhodně doporučuji k přečtení.

30.05.2022 5 z 5

Deník staré paní Deník staré paní Jiřina Šiklová

Krásná knížka, plná moudra a laskavosti. Myslím, že by tuhle knížku měli všichni dostávat automaticky do schránek, pokud mají v rodině někoho dříve narozeného. A v s odchodem do důchodu znovu :-) Paní Šiklovou jsem měla moc ráda a jak se mi líbil její projev na živo, tak i knížka nebyla zklamáním.

23.05.2022 5 z 5

Šumava - Roklanská hájenka Šumava - Roklanská hájenka Erika Zemanová

Krásné čtení o časech minulých. Musím znovu smeknout před našimi předky, jak to měli těžké a jak život uměli žít a radovat se z něj. Navíc mám přidanou hodnotu k této knížce, úplnou náhodou když jsme s kolegyní zjistili, že se jedná o jednu větev příbuzných jejího přítele. Knížka už putuje k jeho rodině, která dělá rodokmen a bude jistě přínosem.

23.05.2022 4 z 5