Pohled šelmy

Do Čech se po dvaceti letech vrací záhadný Michal Dabert. Jeho oficiálním posláním je zřízení pobočky nadnárodní bezpečnostní agentury v Praze. Ale je to hlavní a jediný důvod jeho pobytu v Praze? Po jeho příjezdu totiž začínají umírat lidé. Případ dostává na starost komisařka Tereza Pfeiferová z kriminálky, záhy je však odvolána a vše kolem Daberta přebírá vrchní komisař ÚOOZ Petr Vágner. Osudy všech tří se začínají neuvěřitelně proplétat. Při jejich společném adrenalinovém výletě na Lipno má někdo z nich zemřít. Ale kdo? Co je skutečné a co jen hra? A podaří se Pfeiferové v novém případu, který dostala, vypátrat, kam mizí nezletilé děti? Na to si bude muset čtenář počkat až do konce. Ale jak už je autorovým zvykem, nebude se čtenář při tomto čtení nudit ani chvíli....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471001/big_pohled-selmy-Wec-471001.png 4.1166

Kniha Pohled šelmy

renefer

Já mám od tohoto spisovatele raději historické romány. Detektivní příběh byl takový rozbředlý, chyběl tomu nějaký hlavní motiv, pořád jsem čekala, kdy se protne příběh pomsty Daberta s případem znežívaných dětí Terezy, ale nestalo se. Bylo to spíš jako kniha povídek než nějaký ucelený román, což je škoda, protože samostatně podané by to určitě působilo kompaktněji.

katallinka

Poslouchala jsem jako audioknihu a i když byl příběh zajímavý, postavy sympatické, bohužel jsem se v příběhu ztrácela. Nicméně mám pocit, že mi kniha jen nesedla, takže určitě chci zkusit další díl.

Vesmich

Pěkně to odsejpá, hrdinové jsou akční a rovní, mají trable, ale překonají je, všechno se v dobré obrátí a čtenáře to nenutí zaujímat furt nějaký postoje. Prostě střílečka a motorky a lodě a tyhlety věci a do toho všechno pěkně v lince, žádný nepříjemný překvápka. A celé prostředí tak ještě trochu zasmrádá naším tady socíkem, který je tam jak vlečka doby. Kdy to ten člověk všechny stíhá psát ?:)

jprst
18.12.2021

Nechal jsem se nalákat poměrně vysokým hodnocením, ale nadšení se nekonalo. Do kvalitní detektivky či thrilleru podle mého gusta má tahle kniha poměrně daleko, hlavní hrdina jde do řešení spíše silou než využitím logiky faktů a poznatků z vyšetřování. To sice činí příběh akčním a poutavým, ale po krátké době si na něj ani nevzpomenu.

tereza7090
01.10.2021

Velice čtivá česká detektivka se dvěma liniemi příběhu.
Více mě zaujala linka s nezvěstnými dětmi, někdy mi šel až mráz po zádech.
Hlavní hrdinka-vyšetřovatelka Tereza Pfeiferová je sympatická mladá žena, která se zápalem pustí do vyšetřování, ač jí to může stát život.
Druhý příběh je o Michaelovi Dabertovi, který se vrací do vlasti, aby... Nechci spoilerovat, ať se to každý dozví sám. Ač na první pohled tvrďák a muž z podsvětí, tak má srdce na pravém místě, je velice citlivý a má smysl pro spravedlnost.
Obě linky se díky vyšetřovatelce spojí, mají pak společný osud. Ještě musím zmínit jednoho sympaťáka a tím byl Petr Vágner.
Podle ostatních hodnotících čtenářů by měl být tento díl slabší. Protože ostatní díly jsem ale nečetla, tak za mě byla tato detektivka skvělá a jestli předchozí knihy autora jsou ještě lepší, tak si je musím stoprocentně přečíst.
Velké plus je vtipnost knížky a nadhled hlavních hrdinů, špičkování, ironie a černý humor. Při knize jsem se bavila jejich dialogy a vůbec jsem se nenudila.
Hodnotím kladně a dávám plný počet hvězdiček.

janina66
11.09.2021

Tento typ knihy mně přesně sedí. Od první stránky akční, napínavé a s dávkou správného humoru. Zejména od komisařky Terezy. V knize je vše, co se mi líbí. Určitě si přečtu pokračování.

rafan65
19.08.2021

Opět moc pěkná kniha, četla se parádně má napínavý příběh který má náboj a akci. Určitě přečtu další díl série.

kneslova
14.08.2021

Moje první kniha od autora a za mne pěkná slabota…