mira399 mira399 komentáře u knih

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

No do prkýnka....A to se mi to líbilo :-) Moc hezká historická romantika. Vše jak má být a přesně dostanete, co od toho čekáte. Alespoň já tedy ano. Docela úleva od moderní rádoby romantiky, kde se to vulgárními výrazy hemží hůř než v mraveništi. To pak pro mě kouzlo romantiky ztrácí, ale tady, hmmm... tady jsem si to fakt užila. Takže doporučuji všemi deseti.

09.05.2022 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Tak skvělé téma,ale na můj vkus zpracováno nějak nezáživně. Až ke konci mě to trochu chytlo,jenže to je málo. Doufám, že se setkám s tímto tématem jinde v lepším zpracování.Je to škoda,ale na víc jak tři hvězdičky to fakt nevidím.

04.05.2022 3 z 5

Život a soužití Život a soužití Gita Dudová

Druhý díl na pět hvězd z mé strany není. Možná to bylo prostředím na Kubě.I tak je to opět čtivé a jsem ráda, že jsem si přečetla pokračování osudů Kristýny. Škoda, že není ještě pokračování. Byla bych na další žití hlavní hrdinky zvědavá.

20.04.2022 4 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Romantika jak má být :-) Pohádkově laděný příběh se lehce čte,hrdinové jsou sympatičtí. Bavilo mě to a jsem ráda, že jsem se k této knize konečně dostala.

30.03.2022 4 z 5

Život nebyl žádná nuda Život nebyl žádná nuda Gita Dudová

Krásně podaný příběh z přetěžkých dob.Dokonce s humorem a to je obdivuhodné. Moc se těším na další pokračování příběhu hlavní hrdinky a jsem moc ráda, že mne tato kniha neminula.

30.03.2022 5 z 5

Písařka ze Sieny Písařka ze Sieny Melodie Rose Winawer

Mám ráda téma cestování v čase. No, ale tohle nebylo pro mne asi to pravé ořechové.Nějak jsem to nemohla dočíst a ani jsem se na knížku netěšila, až ji opět vezmu do ruky. Nicméně jsem ji dočetla,ale znovu se k ní rozhodně vracet nebudu.Za to Rytíře ve zlaté zbroji, tak toho už mám slušně očteného, to je moje top cestami časem.

30.03.2022 3 z 5

Z lásky k Praze Z lásky k Praze Gene Deitch

Moc hezké a obohacující čtení.Knížka vydá víc svědectví, než učebnice dějepisu. Pokud se chcete podívat na dobu minulou milýma očima jednoho Američana,směle do toho. Budete se určitě bavit.

30.03.2022 5 z 5

Den, kdy jsme se potkali Den, kdy jsme se potkali Roxie Cooper

Příběh se hezky čte. Je to nenáročné a oddychové i když ne žádná úplně červená knihovna se sladkým koncem. Přesto se nudit nebudete.

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Tak a mám epopej za sebou...Krásně jsem si početla. Obdivuji autora za jeho talent a píli, kterou tomuto dílu musel věnovat. Pokud máte rádi historii rozhodně doporučuji k přečtení. Tohle mi dalo rozhodně víc, než hodiny dějepisu ve škole.

Svátky krásné hvězdy Svátky krásné hvězdy František Kožík

Jelikož jsem na tuto knížku již párkrát narazila v diskuzích o tom, co čtenáři rádi čtou v čase vánočním, tak jsem ji chtěla konečně také zkusit. Je to milý návrat v čase. Čte se to moc hezky, ale k úplnému pocitu, že to je to TO ono pro mě na vánoce mi v příběhu přece jen něco scházelo.

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Tak jsem chtěla pro změnu opět nějakou romantiku a tady se mi jí dostalo tak akorát. Romantik byl on, naopak ona vůbec a vehementně se brání si romantiku trošku připustit k tělu. Není to žádné veledílo, ale v rámci žánru se řadí k lepšímu průměru.

Zahrada mého života Zahrada mého života Jitka Závodná

Čtivé vyprávění o naší době minulé bez příkras. Marie to opravdu neměla v životě jednoduché a moc jsem jí fandila. Určitě si ráda přečtu další autorčiny knížky.

Kdo s ohněm zachází Kdo s ohněm zachází Pavel Hrdlička

Ani další vyprávění o podrychtáři Václavovi mne nezklamalo a opět jsem se moc bavila. Vtipný a svižný příběh. Navíc miluji vyprávění o staré Praze, kdy si představuji, místa kde se děj odehrává a jak vypadají dnes. Těším se na další pokračování.

Nesejdeš z cesty Nesejdeš z cesty Dagmar Digma Čechová

Tohle mě opravdu dostalo. Výborně napsáno. A už vím, proč se mi nikdy nechtělo si nechat vyložit karty. To semínko, co by bylo zaseto může vzejít v pěkně jedovatou a ničivou květenu. Moje druhá přečtená kniha od autorky a opět velice povedená.

Odpusť, že jsem se vrátil Odpusť, že jsem se vrátil Iva Tajovská

Velice uvěřitelné. Po válce měl každý svoji bolest a téměř nikdo a nic nebylo stejné jako před ní.
Moc hezky napsaný příběh. Z mužského a ženského pohledu. Každý bojoval tu svoji válku po svém a těžko chápal druhého. Mě se to četlo velice pěkně.

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Zajímavé téma. Dobře se to četlo. Dozvíme se trochu z historie, postavy jsou uvěřitelné.Je to moje první kniha od autorky,čekají mne ještě další v knihovně.
Na plný počet hvězdiček to podle mého úsudku není.

29.10.2021 4 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Téma jistě zajímavé,ale mě to fakt nebavilo. Já byla z Maud tak unavená...Při jiném zpracování to mohla být super knížka.

15.10.2021 3 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Moc dlouho jsem nad knihou váhala, zda ji číst. Ještě, že jsem si ji jen půjčila a nekoupila. Nebavilo mě to, možná ještě začátek. Pak už převládala nesympatie ke spoustě postav. Nedokázala jsem se s nimi sžít. Fakt jsem se těšila na konec jak na smilování Boží :-) Pokračování číst nebudu, ani historickou výpověď to pro mne nemělo valnou. Své čtenáře si tato sága asi najde, pro mě je to však ztráta času.

15.10.2021 3 z 5

Mlýny boží i ďáblovy Mlýny boží i ďáblovy Luděk Frýbort

Dala mi zabrat. Ale všem doporučuji! Zabrat mi to dalo, jelikož je příběh hodně nahuštěn a hodně postav, které se často střídají. A drobné písmo...
Je tam všechno. Budete kroutit hlavou,budete znechuceni, budete nenávidět, držet palce a třeba vyloženě útěky, tak to bylo hodně napínavé.

30.09.2021 5 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Autorce děkuju za perfektní zážitek při čtení této knížky. Bavilo mě to moc. A moc bych si přála vidět tento příběh zfilmovaný, podle mě by si to zasloužil. Knížka pobaví, rozesměje, ale rovněž je k zamyšlení a najdeme v ní i neveselé momenty. Autorce se to opravdu moc povedlo!

06.09.2021 5 z 5