Mlýny boží i ďáblovy

Mnohovrstvý román, mapující léta padesátá až devadesátá, která jsou vykreslena na osudech pronásledovaných lidí komunistickým režimem, muklů i estébáků, a jejichž osudy jsou navzájem propleteny.
Autor vychází ze skutečných událostí, které však románově zpracoval. Materíál získal od pamětníků těchto dějů.

https://www.databazeknih.cz/images_books/68_/68348/mlyny-bozi-i-dablovy-68348.jpg 53

Literatura česká
Vydáno:, ANNONCE

bábuška

Kniha skoro pětisetstránková a ještě k tomu drobným písmem. Ale zvládla jsem ji, i když tentokrát mi přečtení trvalo déle. Poněvadž patřím mezi starší ročníky, dokonale jsem se vžila do té nešťastné doby padesátých let, osobně jsem znala několik rodin poškozených, setkala se i s těmi "prodejnými", i na vlastní kůži něco podobného prožila. Není to smyšlený román, ale kniha zcela autentická a měla by mít co nejvíce čtenářů, poněvadž národ velice rychle zapomíná. Láska k rodné vlasti, skutečné přátelství , odvaha a věrnost, už málokoho osloví. A to je škoda!

aurora
21.05.2011

Tato skvělá kniha si nezasloužila ocitnout se v prodeji "levné knihy". Její obsah skutečně levný není. Měla by se stát součástí doporučené (dříve povinné) četby při výuce nejen literatury, ale i dějepisu, protože číst by ji měla především mladá generace. Ale i pamětníkům ledacos může nejen připomenout, ale i vysvětlit.

Luděk Frýbort

Luděk Frýbort