milena8281 milena8281 komentáře u knih

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Knihu jsem četla celkem dlouho, moc mě to nebavilo, pořád jsem u toho usínala. Postavy mě nějak výrazně nechytily za srdce. To se ale změnilo v posledních cca 200 stranách. Pro mě nejzajímavější bylo sledovat dějiny SSSR a Gruzie. Je to z trochu jiného pohledu, než jsem to dosud znala. A nejvíc se mě dotkl osud Eristaviových - Sophio, Andra a Mika. A samozřejmě Kitty. Nelituji, že jsem si knihu přečetla, ale jsem ráda, že už jsem na konci.

28.07.2020 3 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Krásná kniha. Moc se mi líbily popisy krajiny a života na Aljašce. Někde uprostřed knihy jsem se ale zasekla a bála se číst dál, protože se dalo tušit, že se příběh bude vyvíjet dramaticky, že se něco špatného stane. Dočetla jsem, protože jsem samozřejmě chtěla vědět, jak to dopadne. A poplakala jsem si, samozřejmě. Kniha byla úžasná.

17.07.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Krásné čtení. Hlavní hrdinka byla svérázná a bystrá, vtipná a pohotová. Některé pasáže byly velmi úsměvné. Takové pohodové čtení. Já jsem si to moc užila.

14.07.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Dobře napsaný příběh. S každým okamžikem přibývá potenciálních pachatelů a děj se víc a víc zaplétá. Nakonec vyšetřování úplně rozloží celou komunitu. Všichni podezírají každého, tajemství vyplouvají na povrch a ani dlouholetí partneři si nejsou jistí tím, že se opravdu dobře znají. Přesto jsem také tušila, kdo je pachatel. Každopádně jsem si celou dobu říkala, jak bych se v podobné situaci cítila já, jak si všímám nebo nevšímám dějů ve svém okolí, ve své rodině, komu věřím a nebo nevěřím a proč. Naprosté psycho.

10.07.2020 3 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Tak to byla hodně zvláštní kniha. Hodně syrová, drsná, krutá. Jako by nestačilo, že ty holky se musí o sebe starat rok samy, přežít v naprosté pustině, i to by byl podle mě dost obtížný úkol. Ještě jsou tu pytláci a jejich "poslání". Pokaždé, když Tierney odhalila další dílek skládačky, otevřela se mi pusa ještě o něco víc. Tohle není žádná romantická knížka pro dospívající slečny. Proč je to vlastně YA? Je mi mnohem víc a byla jsem chvílemi v naprostém šoku. Jako ano, je to čtivé, a hodně, líbilo se mi to, to v každém případě, a je tu hodně námětů na přemýšlení.
Nechtěla bych žít v takové společnosti. Problém je, že když v ní žijete, tak máte sice oči otevřené, ale všechno stejně nevidíte.

08.07.2020 4 z 5

Ostrov tisíce pramenů Ostrov tisíce pramenů Sarah Lark (p)

Moc krásný příběh. Hlavní hrdinka sice ze začátku vypadala jako křehká skleníková květinka, hýčkaná a ochraňovaná bohatá princeznička, ale prokázala neuvěřitelnou sílu, odvahu a odolnost. Osud se s ní příliš nemazlil , a ona se nedala a vzdorovala mu. To sice není příliš realistické, ale v příběhu to bylo neskutečně sympatické. Přiznám se, že jsem jí držela palce :)
Bylo to moc příjemné čtení a ke konci doslova napínavé.

03.07.2020 4 z 5

Zlato tabákových polí Zlato tabákových polí Alexandra Ripley

Americký sen v praxi. Tenkrát to opravdu fungovalo. Styl už je trochu zastaralý, ale to příběhu na poutavosti neubírá.

30.06.2020 3 z 5

Říše Říše Roman Bureš

Poprvé alternativní historie. Až mě zamrazilo při představě, že takhle jsme možná mohli žít. Konec první části byl možná až trochu přitažený za vlasy, ale jak autor sám v doslovu píše ... kdo ví. Druhá část byla hodně smutná. Byla o to smutnější, že byla naprosto reálná.
Mám docela nutkání si ještě něco od autora přečíst.

25.06.2020 4 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Krásný příběh, velmi emotivní a vlastně hodně smutný. Nebylo to tedy jako Tmavé stěny Willardu.
Už asi od půlky jsem tušila, jaký vztah byl mezi Julií a Lilly a lámala jsem si hlavu, co se mohlo stát, že se jejich příběhy odehrávaly odděleně. Ten šok, když jsem to zjistila, byl obrovský a byl to asi nejsmutnější okamžik celé knihy.

24.06.2020 4 z 5

Vysněná kavárna na zámku Vysněná kavárna na zámku Caroline Roberts

Jé, to byla tak milá oddychovka. Myslím, že měla Ellie opravdu štěstí, že při její nezkušenosti všechno tak hezky fungovalo. Umím si představit, že to mohla být i naprostá katastrofa. Taky jsem si vždycky říkala, že by se mi líbilo mít kavárničku, ne kvůli dortíkům, na pečení já bohužel nejsem, ale spíš knihomolskou kavárničku. Místo, kde jsou knížky na půjčení, k tomu káva, čaj a něco dobrého na zub. Takové tiché útočiště pro knihomily. No a ta romance k tomu, ta byla bonus. Moc jsem si to užila.

17.06.2020 4 z 5

Sedm dopisů z lásky Sedm dopisů z lásky Sinéad Moriarty

Tak to byla síla. Tolik emocí, co se přese mě valilo v průběhu čtení, jsem už dlouho nezažila. V půlce knihy jsem váhala, jestli mám vůbec sílu dočíst. Dočetla jsem, ale jsem vyždímaná jako citron. Jsem plačka, to o sobě vím, brečím i nad banálnostmi, takže tohle pro mě bylo neuvěřitelně náročné téma. Příběh není pro slabé nátury.

16.06.2020 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Tak hodně štěstí, Lisbeth .....
Celá série mi naprosto učarovala, tak strašně dobře se mi to četlo, bylo to napínavé a já prostě chtěla vědět, jak to dopadne. Souhlasím s komentáři níže, že tenhle poslední díl působil trochu zmateně, chybělo propojení obou hlavních postav a možná, že Lagercrantz opravdu nemohl jinak, když jejich charaktery byly určeny Larssonem. Některé části byly akční, některé méně, jako celek to ale hodnotím pozitivně. A mrzí mě, že už je konec.

14.06.2020 4 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Dočteno.
Celá trilogie se dobře četla, byla velmi příjemná. Prožívala jsem osudy s hlavními hrdiny a jen jsem si říkala, jak je dobře, že člověk neví, co ho čeká.

13.06.2020 4 z 5

Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude Arto Paasilinna

Začátek knihy mě navnadil, bylo to vtipné, a tak jsem předpokládala, že se budu smát celou dobu. To se ale nestalo. Přesto byly některé situace humorné, některé spíš smutné. Ale každopádně to byl velice zajímavý pohled na "život po životě".

04.06.2020 2 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Tento díl je lepší než první. Je to samozřejmě proto, že období, které se zde popisuje, bylo nabité dějem, událostmi, osobními i světovými katastrofami. První světová válka změnila svět. Svět se změnil úplně ve všech ohledech. Dotkla se úplně všech, bez ohledu na společenské postavení, nikdo nebyl ušetřen. Bylo mi moc líto Kitty. To jsem obrečela. Konec je ale dobrý, takže se chystám přečíst si poslední díl, uvidíme, kam až osudy pokročí. Po 1.SV se toho dělo opravdu hodně, jsem zvědavá, co z událostí se v románu objeví.

03.06.2020 4 z 5

Vůně jasmínu Vůně jasmínu Corina Bomann

Další příjemný a čtivý příběh od této autorky. Kniha se dobře četla. Já osobně jsem četla už druhou a určitě po jejích knihách budu sahat opakovaně, líbí se mi.

31.05.2020 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Bavilo mě to od první stránky až do konce. Jistě - závěr byl trochu šok - takové to POČKAT - COŽE???? A pak už jsem pusu nezaklapla. A začaly naskakovat otázky - PROČ tohle takhle a tamto tak, koho jaké důvody vedly k takovému kroku a jak to, že tohle neskončilo jinak? Jako jednoznačně nejjasnější vycházejí motivy Alicie. Nejspíš mi bude pár dnů doznívat v hlavě.

28.05.2020 4 z 5

Dáma Měsíčního svitu Dáma Měsíčního svitu Rainer M. Schröder

Příběh se mi líbil, hezky se četl.
Zajímavé téma - celkem přelomová doba. Po skočení 1.SV se společnost radikálně změnila, doba přála připraveným a podnikavým, bohužel i těm na "špatné" straně. A prohibice byl nepodařený experiment, který ovlivnil život celé tehdejší generace. Totéž platí o následném krachu burzy. Lusknutím prstu mohl člověk pohádkově zbohatnout nebo naopak přijít úplně o všechno. Mallory tím proplula zdánlivě bez pohrom. A spousta lidí by jí nejspíš měla co závidět ... z chudého děvčete, které muselo tvrdě dřít na rodinné farmě, se stala bohatou dámou, žijící v luxusu. Ale to bylo jen pozlátko, tvrdě zaplacené jejími sny a touhami.

25.05.2020 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Způsob vyprávění mě nadchl. Od začátku víte, že se něco špatného stalo, ale abyste se dozvěděli co, musíte si přečíst celou knihu. Geniální. Autorka stupňuje napětí a vede vás vyprávěním až do konečné fáze, kdy se najednou všechny jednotlivosti spojí. Stejně jako když skládáte puzzle, dílky zapadnou jeden do druhého a vytvoří finální obraz. Kniha podle mě moc oddychová nebyla. Téma bylo zajímavé a dobře zpracované. Určitě si ji budu dlouho pamatovat.

17.05.2020 4 z 5

Co dělat, když prší Co dělat, když prší Marissa Stapley

Mně se to líbilo. Život prostě nikdy není jen černý nebo bílý, je barevný a má všechny barvy v různých odstínech. Jsme prostě jen lidé. Někdy nerozumíme ani sami sobě, natož ostatním. Někdy nepoznáte člověka ani za celý život. Ukazuje se, jak důležité je spolu mluvit. Tohle není vysloveně odpočinková kniha, nabízí spoustu námětu k zamyšlení. Je místy veselá, místy smutná, stějně jako život. Ale na seznamu, co dělat když prší, je spousta tipů, jak se radovat i z neradostného "počasí" a užívat si každičký okamžik. A déšť v tomto případě nechápu jenom jako počasí.

12.05.2020 4 z 5