Zlato tabákových polí

Autorka vychází v díle z dobře známého prostředí jižanských plantáží.

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15230/zlato-tabakovych-poli-xxI-15230.jpg 4.326
Vydáno, Argo

From fields of gold, 1991

Kniha Zlato tabákových polí

milena8281
30.06.2020

Americký sen v praxi. Tenkrát to opravdu fungovalo. Styl už je trochu zastaralý, ale to příběhu na poutavosti neubírá.

madem
02.04.2020

Autorku jsem znala z knížek Scarlet. Ve srovnání s tím, je Zlato tabákových polí mnohem lépe napsané. V této knize je skvěle popsaná Amerika po válce. Hlavní hrdinka je na začátku velmi naivní, ale vypracuje se a konec všechny překvapí.

mgeisselreiter
15.10.2019

Autorka píše stylem vyprávění, které je na stále stejné notě - mele a mele a mele, ale nejsou v tom výraznější city, je to dost suché a jednotvárné. Ripleyová se snaží skloubit vzestup obyčejného farmáře s popisem rozvoje Ameriky a taky s romantikou, vše je dost povrchní a často naivní, ale jistě tím mnohé čtenáře zaujme a potěší. Je to tak trochu červená knihovna, na druhou stranu ani u té vášně autorka nedokáže u čtenáře probudit city, pořád je to jen takový popis děje. 60%, 14. 10. 2019.

jana2853
26.04.2018

Kniha mě ohromila, jak příběhem tak i popisem Ameriky a jejího rozvoje té doby... Ráda si ji znovu přečtu.

Kabalenka
29.04.2017

Méně známá knížka od A. Ripley. Zajímavé téma o začátcích malého podnikatele, který se rozhodl pěstovat tabák, dosti reálný popis, jak to tehdy bylo a vůbec to nebylo lehké. Ta romantika v tom moc není, až tedy na konci. Bylo to ale trochu smutné.

Makkulka
17.07.2016

Výborná kniha, oddechová, ale zároveň je plná života a práce.

Mh200877
07.09.2014

Pre mňa okrem romantiky aj motivačná knižka. Príbeh, ako sa vypracovať z ničoho...

Danafantom
03.04.2013

Čtivá oddechová knížka, děj se odehrává na počátku průmyslové revoluce, popisuje rozmach podnikání v té době na příběhu pěstitele tabáku.