Milena1967 Milena1967 komentáře u knih

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Nádherná kniha, smutné čtení.

24.01.2023 5 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti David Urban

Je zajímavé, jak má na knihu každý člověk jiný názor. Za mě třeba pecka. České detektivky obecně nečtu, toto byla jedna z mála. Taky mě tam zarazily různé věci, např. že hlavní hrdina zazdil píchnutí jehlou od narkomana a neměl potřebu jít na vyšetření. Taky to byl děj jak z Divokého západu, zase ale ruku na srdce, psychothrilery od zahraničních autorů jsou daleko větší maso a nijak se nad nimi nepozastavujeme. Možná je to tím, že nevěříme, že by se toto mohlo stát v české kotlině. Ten konec byl nejlepší, takové rozuzlení by mě vůbec nenapadlo.

06.02.2022 5 z 5

21 kalhotek 21 kalhotek Hana Kašáková

Kniha se mi líbila, je napsána čtivým způsobem, první povídka je, řekla bych, úplnou psychologickou sondou do života stárnoucí, opuštěné ženy. Možná si autorka mohla více vyhrát s třetí povídkou, ale za mě velmi dobré.

20.12.2021 5 z 5

Dítě „L“ Dítě „L“ Tammy Cohen (p)

Super. Nemyslela jsem, že to o této knize napíšu, protože jsem ji chtěla několikrát odložit. Po půlce se ale děj slušně rozjel a konec je parádní.

01.08.2021 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Fakt hodně dobré čtení, překvapivý konec, který by vás nenapadl ani ve snu.

06.05.2021 5 z 5

Slzy pro Araba Slzy pro Araba Mirka Manáková

Naprosto nevěrohodný za vlasy přitažený příběh, chvílemi jsem si říkala, jestli to paní spisovatelka myslí vážně, konec poplatný celé knize, takže jsem se už nedivila ničemu. Četla jsem Ztracené od Urbanikové a to byl úplně jiný level. Tento žánr obvykle nečtu, ale řekla jsem si, přečtu si slovenskou spisovatelku. Měla jsem raději zůstat u svých psychothrillerů.

01.05.2021 odpad!

Údolí Údolí Bernard Minier

Přečteno během dvou dní jedním dechem. Super.

20.03.2021 5 z 5

Rozbité panenky Rozbité panenky Sarah Flint

Dočetla jsem po 99. stranu a pak jsem knihu odložila. Nemohla jsem se do ní začíst. Ovšem její předchozí knihy byly velmi dobré a ne vždy se všechno povede.

28.02.2021 1 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Když jsem začala číst, říkala jsem si že to ani není Carter, ovšem jak se děj rozjížděl, tak ano, je to on. Paráda jako vždy.

18.02.2021 5 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Kniha, kterou jsem po pár stránkách chtěla odložit. Ne proto, že by byla špatně napsaná, naopak, ale ten námět, celkové napětí, neuvěřitelné psycho mne dělaly natolik zle, že jsem se musela neustále přemlouvat, abych ji vůbec dočetla. Fakt jsem nezažila u knihy pocit, že ji vlastně nechci číst, ale zároveň ji musím dočíst, i když se mně chvěje odporem každá buňka v těle. Dávám pět hvězd.

05.02.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Kniha je skvělá, jako ostatně vše, co Petra Soukupová napsala. Pracuji v knihovně a vím, že její styl psaní mnohým čtenářům nevyhovuje. V každé její knize ale najdu něco, kdy si řeknu-toto znám, mám to taky tak... Píše prostě že života, tak jak to chodí.

24.01.2021 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

To teda byl mazec. Psycho jako blázen. Večer jsem nemohla usnout, ráno vstávala a první na co jsem si vzpomněla byla šílená Janie. Jak třeba popisuje smrt kotěte, no děs. Vůbec to nemůžu dostat z hlavy, chtělo by to teď něco odpočinkového. Snad půjdu vyhrabat červenou knihovnu, kterak se pan továrník zamiloval do chudé písařky.

04.01.2021 5 z 5

Stíny jezera Stíny jezera Rachael Blok

Nevím jak knihu popsat, divná, rozvláčná, odtažitá, nezáživná, neměla jsem ji chuť ani dočíst, nakonec jsem ji dočetla, ale za mne tedy ne.

01.12.2020 1 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Říkala jsem si - divná kniha, divný hlavní hrdina na kterém mne od začátku něco nesedělo, ovšem konec byl dobrý.

18.05.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přečteno během dvou hodin, konec jsem tedy nečekala, ten mě dostal. Smutné, že života, tak jako ostatní romány této autorky. Pět hvězd jako vždycky.

21.04.2020 5 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

To tedy byla síla... Do půl knihy jsem si říkala, že na šílenou Hayder je to slabý čajík, ovšem ten dojezd stál za to, jedno překvapení za druhým. Chvílemi jsem knihu chtěla odložit, abych načerpala novou sílu a nervy ji dočíst...

14.04.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Naprosto úžasné, napínavé. Super.

02.03.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Moc dobrá kniha, četla se jedním dechem. Stejně jako Sítě a Dědina.

04.11.2019 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Po Galerii mrtvých se Carter znovu vrátil v plné "parádě", jakkoliv to zní morbidně. Ale je to Carter...

04.11.2019 5 z 5

Rande s tchyní Rande s tchyní Eva Hrašková

Paráda, přečteno během jednoho dne. Panebože to byla megera!

03.06.2019 5 z 5